Únor 2015

Tajemství Opery

26. února 2015 v 22:16 | Jane |  Consideration
Tak joo, moje drahé já jde opět zase jednou za čas rejpat. Teda jako...já nevím jestli jsem za poslední roky takovej hnidopich, nebo co, ale fakt je, že mi příjde, že naše muzikálová scéna fakt upadá. Jako pardon Fantom Opery je klasika, proti tomu až tak nemám, ale je to anglická klasika. V našem přepracování mi to zní hrozně, někdy až směšně. Nic proti zpěvákům, já vím, že podávají nejlepší výkony, to bezpochyby.
Asi je to zase tím, že je člověk víc ovlivněn tím, co slyšel jako první. Hold pro mě zůstane Fantom anglickej...ve finále co, oni si ty naše taky nepředělávají..ano, je to jiná liga, ale stejně. To je v podstatě totéž jako ty šílené kostýmy Kleopatry. Mám skoro dojem, že se snaží dosáhnout něčeho, na co prostě nemají. Když to porovnám, tak starý původní Dracula z Kongresového centra měl grády (a to že Dracula sám o sobě není šedivej na tom taky hraje roli), kostýmy byly jednoduché nic přehnaného a bylo to úžasné představení. Nové přepracování? Zbytečně kýčovité kostýmy, odebrání výstupu a snaha o monumentálnost, která ani náhodou není na místě a líčení? V podstatě není nijak extra vidět, když nepočítám kruhy pod očima, které má Dracula nejspíš z únavy. Pokud bych to měla porovnávat s německým Tanz der Vampire, tak je náš Dracula hodný stýček příhoda. Nijak přehnané kostýmy, prostě to, co k tomu sedne, vymakané líčení a klobouk dolů, zpívají i s falešnými upířími špičáky naprosto bez chyby.
U Fantoma snad až takové šílenosti nejsou, tam jen za uši tahá ta čeština sama o sobě. Ne, nechci hanobit svou řeč, ale jsou věci...no víte jak.
Totéž s přehnaným a s prominutím naprosto doku*veným kostýmním zpracováním byl Kat Mydlář. Říkejte si co chcete, ale dle mého to byl naprostý hnus. Osobně jsem na něm nebyla, ale viděla jsem záznam a to Vám teda povím, že buď si pan Šolc, či kdo je dělal musel něčeho šlehnout, nebo nevím kde se stala chyba. I když podle toho co bylo a je to asi dělá častěji než je zdrávo.
Nebo mi chcete říct, že takováhle květovaná nádhera, fialová šílenost (včetně vlasů? Jako WTF?!?) a světelná obludnost alá Lady Gaga snad patří do Prahy v období roku 1621 ?? Ať už ten poslední blud měl zobrazovat anděly nebo ne, je to něco příšerného co tomu muzikálu u mě dalo hřebíček do rakve. Příběh v podstatě klasický, žádná z písní co by zrovna utkvěla a i když zpěváci dělají co můžou tyhle přešlapy prostě nezachrání.
Taaak to by bylo asi moje rejpavé já zase po delší době. Jinak za video v podstatě děkuji Anonymce, protože jinak bych asi nevěděla, že už nějaké je. Takže díky! :)