Květen 2012

Dracula, l'amour plus fort que la mort

22. května 2012 v 16:08 | Jane |  Musical

Tedy upřímně, čím víc různých muzikálových zpracování Draculova příběhu, tak snad tím víc jsem z toho našeho zklamaná. Tedy ne hudebně, to přeci jen nejde, pan Svoboda byl někdo a uměl psát. A každé zpracování má jiný hudební podklad (pokud nepočítám přesunuté verze) Spíš mě mrzí, že náš Dracula je ze všech co jsem viděla takový "neupírský." No si to vezměte, co je na něm upírského? Krom kruhů pod očima, které má v téhle době každý z nás nic. Žádné propracovanější líčení, žádné ostré zuby, prostě nic co by v člověku mělo evokovat upíra. To i taneční company, které vylézá na scénu jakoby z podzemí vypadá věrohodněji. Tím nechci tvrdit, že Dracula má být celou dobu krvelačná bestie, spíš jde o princip, který nevím jestli z tohoto článku pochopíte.
V porovnání s TdV se dostávám do faktu, že to snad ani porovnat nejde. Vedle knížete z TdV působí náš Dracula, jako hodný strýček. Už i ve Francii se svým Draculou (Dracula, l'amour plus fort que la mort - Dracula, láska silnější než smrt), který se mimochodem drží více knižní předlohy od B. Stokera, došli k tomu, že bez propracovaného upíra to není upír. Myslím, že i naši zpěváci by zvládli zpívat s umělými špičáky, nikdo přece neřekl, že musí být 10 centimetrové (jasně teď trochu přeháním, ale víte jak) hudba je v něm pojata odvážněji a spíše rokově, ale nemůžu extra tvrdit, že by mi to vadilo. Věc názoru, to víme všichni.

Cléopâtre, la dernière reine d'Égypte

12. května 2012 v 20:53 | Jane |  Musical
Už jednou jsem to tu zmínila, bohužel najít jej mi trvalo mnohem déle než jsem předpokládala. Ale rozhodně nelituji, že se mi to podařilo. Ještě jsem to neviděla, ale v nejbližší době se do toho pustím. Písně jsou melodické a docela návykové. Až jej zkouknu určitě Vám napíšu recenzi ;)