Březen 2011

Jesus Christ Superstar DVD

15. března 2011 v 13:16 | Jane |  Další muzikály

Tak jsem zase tady, tentokráte s recenzí, či názorem na dvd JSCH, tedy koncertní verze. Jedná se, jak nejspíš víte o koncertní verzi z roku 2005. Vcelku by mě zajímalo, zda se někdy dočkáme i divadelní verze. Kdo ví, třeba odpoví. Nu, řekněme, že jsem na tento záznam byla víc než jen zvědavá. Musím uznat, že Ota Balage jako dirigent je vážně úžasný. Ze sboristů jsem poznala jen Jaroslava Holuba, ale nejen on, ale i ostatní zpívali opravdu skvěle. Samotnou mě trochu zarazilo, když jsem zjistila, že se zde objevují i písničky v originálu. Nemám jim to nijak za zlé. Jen mi to připadalo zvláštní. co se týče hostů, každý koncert (téměř každý) má nějaké hosty. Všichni si se svou písní poradili moc hezky, pokud bych měla hodnoti tak Dara Rollins zpívala hezky, ale zhruba od poloviny už mi to její přepracování, možná jinak řečeno zmodernizování moc nesedlo. Oproti tomu podání od 4Tetu mi připadalo opravdu zajímavé a chytlavé.
Co se týče hlavních aktérů, tak výkony Kamila jsem si vysloveně užívala. Rozhodně nijak nezklamal. Užíval si to a bylo vidět, že je to jeho srdeční role. Kdo mě nijak nazaujal byl oproti Kamilovi, Dan Bárta. Nevím, nesedl mi ne ani tak jeho zpěv, jako spíš jeho gestikulace a grimasy. Snažil se do toho dát maximum, to nikomu nezazlívám, ale tak nějak mě nepřesvědčil tak, jako ostatní.
Co se týče těch dalších aktérů, tak Aleš Brichta byl úžasný spolu se sborovým doprovodem opravdu kouzelný. Kdybych tu měla osobně rozebírat každého kdo se tam objevil, byla bych tu asi dlouho, proto to teď ukončím a případné další věci můžete/můžeme probrat v komentářích.