Únor 2011

Kat Mydlář CD

25. února 2011 v 23:09 | Jane
Tak jak jsem napsala. Recenze na cd s písničkami muzikálu Kat Mydlář. Předem upozorňuji, že mě asi nebudete mít rádi. Tracklist asi většina z Vás zná a pokud ne, naleznete ho zde. Jak už jsem naznačila, tak mě nijak nenadchlo. Spíš upřímně řečeno, byla jsem zklamaná. Aby se mi z cd líbily jen dva songy a to jen vlažně, se mi opravdu ještě nestalo. Jsou to Píseň proudu roků a To stárnutí zrádné. Téměř všechny písničky jsou "na jedno brdo" co se týče podkladu, což se dalo očekávat a pan David opět nezklamal. Co se týče textů, tak jsou součástí přííběhu a jelikož jsem to neviděla celé, tak k tomu se vyjadřovat nebudu.
Co se týče hlasových výkonů, tak mě potěšilo, že se tam objevil Zbyněk Fric a potěšil svým hlasem, vzhledem k tomu jak ho "vypustili" kupříkladu na cd Angeliky. Alžbeta Bartošová byla pro mě docela milým překvapením, má příjemný hlas. Kdo mě oproti tomu znechutil byla Kamila Nývltová. Já chápu, že jste z ní nejspíš všichni paf, když jí máte na designech, ale tenhle názor fakt nesdílím. Myslela jsem si, že se to za čas třeba zlepší, ale nic takového jsem nezaznamenala, takže můj postoj zůstává nadále stejný. Snaží se zpívat slaďoučce a roztomile vychází z toho něco co...raději nebudu přímo komentovat, nebo bych byla vysloveně hrubá. Dalším silným zklamáním byl Tomáš Beroun. Byla jsem na něj docela zvědavá, to uznávám. Nic proti němu nemám, zpívá mu to fajnově, ale tohle se mu podle mého vysloveně nepovedlo. Mohl si s tím mnohem lépe hlasově vyhrát, i v Angelice nebo v Mušketýrech snad podal lepší výkon. Pak by se možná někteří ptali, zda to byla dobrá volba ho zařadit a nevyplatilo by se spíše nechat mu více času. Žel to co mohlo být potěšením je spíše silným zklamáním. Ráda bych ještě upozornila, že hodnotím pouze cd, nikoli celý muzikál.
Jinak mi promiňte, ale neodpustím si ještě komentář k fotografii. Popravdě nevím, čeho tímhle paskvilem chtěli dosáhnout. "Svítící kostýmy"?? Něco takového do Prahy roku cca 1621? Asi mi něco uniklo. Nejen, že samotným zpěvákům se v tom asi moc dobře nepohybuje (ovšem i kdyby ano), ale nevypadá to ani hezky a celé kostýmy jsou tím zabité. Kat v tomto kostýmu vypadá jak Batman se zkrácenými křídly. Chápu, že se snaží scénu něčím oživit, ale zrovna tohle? No kdo ví...
Tak se do mě klidně pusťte, každý má právo na svůj názor a já dala najevo ten svůj

On Prie

25. února 2011 v 22:29 | Jane |  Musical
Ahoj všichni,
vím, že toho sem moc nepřibývá a když, tak hlavně pár mých myšlenek, či keců, říkejme tomu jak chcete, doprovázené videem. Ani tentokráte tomu nebude jinak. Neříkám, že moje rozpoložení od minulého článku se nějak změnilo k lepšímu, spíše naopak. Ale to je teď jedno, děkuji Esme, za její komentáře, vždycky potěší.
Plánovala jsem si, že změním design, ale bohužel mě brzdí nedostatek obrazového materiálu, takže ke změně asi ani tentokrát nedojde. Tentokráte to mělo být k francouzskému muzikálu Romeo et Juliette, (z něhož je i dnešní video) nevím, ale osobně se teď více zaměřuji na zahraniční tvorbu, hlavně proto, že mám pocit, že ta naše pomalu upadá. Až na minimum světlých vyjímek. Asi si myslíte, že je to troufalé tvrzení od někoho, kdo je všechny neviděl, ale stojím si za tím.
Jinak abych měla i vlastní komentář k videu. Francouzsky sice neumím, ale i tak mě muzikál pohltil, protože z těch zpěváků (tady Damien Sargue jako Romeo a Joy Esther jako Julie) cítím emoce, vysloveně. Líbí se mi kostýmové zpracování, nic extra složitého, ani kýčovitého. Každá písničká svůj nádech a tady to pro mě platí dvojnásob.