Září 2010

Tak je to tady

27. září 2010 v 15:30 | Jane |  Plány
-Info-
Co vlastně? No zítra se oficiálně stěhuju na vysokoškolskou kolej. Popravdě nevím jak to tam bude ten první týden s internetem, ale i kdyby byl, nevím jestli bude čas něco psát. Já osobně doufám, že to tam přežiju. Mějte se tu krásně
Webmiss Jane ©


David Garrett - Rock Symphonies

18. září 2010 v 13:09 | Jane |  David Garrett
David Garrett
V letošním roce David vydal nové cdčko. Je fakt, že od něj jsem ještě žádné nerozebírala, tak proč se do toho nepustit. Sama za sebe musím říct, že je opravdu podařené. Poslechla jsem si ho sice teprve včera, ale stálo to za to. Ačkoliv nevím přesně kdy cdčko vyšlo a myslím, že na tom ani tak nesejde, je vážně skvělé. Opět jsem byla překvapená, co všechno je schopný na housle zahrát /myšleno v dobrém samozřejmě/ =) je jasné, že v mnoha případech ho doprovází například piáno či klávesy, ale jeho housle ve všech případech zůstávají skvěle výrazné, ale ne tak, že by přehlušovaly všechno, čili dokonalé vyvážení =) Tudíž co se týče hodnocení má toto cd ode mě 10/10.
.
Tracklist:
01. Teen Spirit
02. November Rain
03. The 5th
04. Walk This Way
05. Toccata
06. Vivaldi vs. Vertigo
07. Master Of Puppets
08. 80's Anthem
09. Live And Let Die
10. Asturias
11. Kashmir
.
Kdybych měla rozebírat song po songu bylo by to asi hodně dlouhé, ale rozhodně se mi líbí hned první Teen Spirit (což je jak možná někteří tuší Smells Like Teen Spirits od Nirvany) dalším je Master Of Puppets tentokráte od Metallicy. Říkáte si, že je to všechno takové moc "tvrdé"? Možné to je, líbí se mi to, protože to tak trochu zvráceně vyjadřuje mé jisté pocity. Ale celé cd samozřejmě není takové, pro jemnější povahy je tu napříhlad 80´s Anthem, nebo Kashmir a jiné. Každý si tam jednoduše něco nadje, tedy každý kdo nemá něco proti houslím ;-)
.
Tady máte malou ochutnávku toho jemnějšího, pro jemnější povahy :-P
.
Jinak "VĚCNÁ" jak jste si všichni asi moc dobře všimli moc toho sem nepřibývá, tak na vysvětlenou. Nevím, zda tvrdit, že není co, by mělo smysl, ale každopádně opět se dostavilo mé "trucovní" jinak řečeno i depresivní období, takže na blogování sem, nemám zrovna moc myšlenek a nálad Důvody zde a nejspíš ani jinde rozebírat nebudu. Momentálně mě pohltilo další z amine seríí, tudíž jinak řečeno, abych nemusela moc myslet, tak jsem se uchýlila k pozorováni Kuroshitsuji. Kde mi když se to tak vezme Sebastian myšlenky spolehlivě umlčí. Doufám, že mi mou další a jednu z mnoha odmlk odpustíte a občas sem zavítáte. Díky.

Lucie Bílá - Za láskou jít

11. září 2010 v 23:13 | Jane
Others..
Další video, tentokrát se týká muzikálu Němcová! Osobně si myslím, že o tomto muzikálu nebylo moc informací k nalezení, ale je to možná i má chyba. Video je moc pěkné a určitě stojí za shlédnutí.

Monika ABS ©

9. září 2010 v 16:59 | Jane
Others..
Měla jsem takovou jakousi ideu, kterou jsem chtěla zkusti zrealizovat. Tou ideou je design s Monikou. Co si o něm myslíte? Vím, je jednoduchý, ale snad to nebude až tak strašné xD Jakékoli názory uvítám a kdyby se našel někdo kdo by o něj měl zájem napište komentář ;) Díky za pozornost xD

Historický omyl?

5. září 2010 v 20:23 | Jane |  Muzikál Kleopatra
*Muzikál Kleopatra*
Jelikož jsem při letních pařácích i slejvácích věnovala velkou část svého času četbě, narazila jsem na několik zajímavých spekulací. Minimálně dvě z nich se týkají samotné Kleopatry. Ony spekulace se vedou o to, jak vlastně Královna Králů zemřela.
Jistě i malé dítě co už ví něco málo z dějepisu nadšeně povyskočí s tím, že se přeci nechala uštknout kobrou. Jenže. Německý historik Christoph Schäfer přišel s tím, že je to pouze legenda, která byl vytvořena dodatečně.
Jak to tedy podle Schäfera bylo? Kleopatra se spíše otrávila nějakým roslinným jedem. Důvodů proč prý zvlolila tuto smrt je hned několik. Jedna z nich je, že léto v Egyptě (teplota cca meti 30° - 40°) nedovolilo pronést nepozorovaně kobru v košíku fíků až ke královně, protože čím je teplota vyšší tím, jsou hadi aktivnější. A další, která má tuto teorii podpořit se zakládá na tom, že žena pyšná na svou krásu by nezvolila pomalou a znetvořující smrt po kousnutí kobrou.
.
Co si o tom myslíte Vy?
Kleopatra VII. zdroj http://www.faraonowie.naszahistoria.com/kleopatra-vii.html
Já osobně si říkám, že možné jsou obě verze, ale těžko říct, která je pravdivá. Připadá mi absurdní prohlašovat, že to tak určitě nebylo. Co to dokazuje? Moderní technika? Vždyť mumie Kleopatry je několik tisíc let stará, takže stopy po kobřím či jiném jedu tam asi těžko někdo objevil.

Petra Doležalová ©

4. září 2010 v 0:46 | Jane
Others..
Takže nedávno jsem byla požádána o nějaké ty výtvory pro stránky Petry Doležalové, které musím záhy doplnit do seznamu xD. Tapety jako takové jsou tu pouze zmenšené, vzhledem k času zveřejnění pochybuji, že bych je poslala ještě dneska, takže až zítra :P budou odeslány žadatelce a možná zveřejněny na stránkách. Dále zde najdete dvě záložky a jeden rozvrh. Doufám, že se budou líbit...
© Jane for www.petradolezalova.ic.cz

AFF n. 18

3. září 2010 v 22:36 | Jane
AFFS ©
Tak další spřátelený blog. Jak jinak než o muzikálech. Je moc hezký a určitě stojí za to se tam zastavit. Snad se bude líbit.
AFF n. 18 Kabík

Olga Lounová & Xindl X

3. září 2010 v 22:14 | Jane
Others..
Malá hudební vsuvka populárního hitu. "Naše hodinová nymfa" z Draculy tu zpívá coby pouštní přelud. Její kostým je podle mého moc moc hezký a jí to v něm moc sluší. Vsadím se, že jste tuhle písničku už několikrát slyšeli, takže víte o co go. Co se týče textu tak si myslím, že je skvěle trefný =P
Komu se video nenačte tak ho najdete ZDE
Olga Lounová & Xindl X

17. bleskovka - ceny

3. září 2010 v 22:04 | Jane |  Bleskovky
nur der Tod..!
Hurá xD tak jeto konečně tady. Díky vše za hojnou účast. Byla vážně krásná =). Vím, že mi to trvalo. Nemohla jsem se dokopat k tomu po příjezdu ten Photoshop otevřít. Pevně doufám, že se Vám odměny budou líbit. Uznávám, že mě opouštěla fantazie a všechny mají stejný podklad.
.
.
.