Květen 2010

Muzikály_V ©

30. května 2010 v 14:35 | Jane
Others..
Tak abych sem něco napsala a měla k čemu připojit svou omluvu, tak jsem vytvořila další dvě tapety. Tentokráte na aktuální téma Barona Prášila. Jak už jsem jednou zmiňovala, nevím, jakou roli dané postavy v příběhu Barona hrají, ale doufám, že i tak kdo bude chtít, tak se k nim nějak vyjádří =).

Jinak abych došla k té omluvě. Víte, popadla mě psací nálada, takže se teď budu více věnovat svému "třetímu světu" hádám, že radost z téhle zprávy bude mít asi nejvíc Gringer, protože ona jediná ty moje výtvory čte a komentuje.
Baron Prášil © stoklasa.blog.cz
Baron Prášil © stoklasa.blog.cz

Baron Prášil - obsazení

28. května 2010 v 21:12 | Jane |  Muzikál Baron Prášil
Others..
Vím, že tohle už na všech okolních blozích najdete, ale i tak to sem vložím, protože to tu je u všech muzikálů, tak proč tenhle vynechat? Sama jsem ho ještě neviděla, takže nevím, jakou roli ten či onen v muzikálu hraje, nebo spíš, co/koho jeho role ztvárňuje, či záporáka, nebo zamilovaného. Netuším.

Baron Prášil - Inbox 27. 5. 2010

28. května 2010 v 20:56 | Jane |  Muzikál Baron Prášil
Others..
Další muzikálový Inbox na hudební televizi Óčko. Tentokrát na téma muzikálu Baron Prášil. Sama jsem tento díl neviděla, vzhledem k datu, jsem měla oficiální předávání maturitního vysvědčení na radnici a na Inbox jsem si uznávám, ani nevzpomněla. Ve studiu s moderátorkou sedí Sabina Laurinová, Josef Vojtek, Vilém Čok a Marta Jandová a možná další, nevím. Myslím, že z toho, co jsem zatím viděla, je tam ve studiu celkem legrace. Příjemné sledování =)Stín Katedrál

28. května 2010 v 16:43 | Jane
Klub Muzikálových Maniaků
Další video, tentokráte takové vzpomínkové. Jedná se o piano instrumental, známé Petrovi písničky, dle mého zahraný nádherně. Nakonec posuďte sami...osobně si myslím, že k tomu není třeba dodávat něco dalšího, jen se zaposlouchat a snít.

Tma

28. května 2010 v 16:18 | Jane |  Mé oblíbené knížky
Av_007
Vím, že tuhle rubriku jsem dlouho dlouho zanedbávala, ono datum 9. 2. 09 asi mluví za vše. Tedy ne, že bych od té doby nic nečetla, ale nebylo moc kdy to sem pak napsat. Ovšem kdybych sem měla vložit celou svou osobní malou knihovničku, myslím, že by mi to zabralo mnohem víc času. Je možná ironické, jak málo lidí v dnešní době věnuje čas knihám či četbě obecně. Ale o tom asi ani nemá smysl polemizovat. Na tuto knížku jsem narazila zcela náhodou při hledání něčeho, co bych mohla zařadit do soudobé tvorby, autorem je Ondřej Neff. Přečetla jsem si krátkou recenzi na tuto knihu a rozhodla se ji najít. Ačkoliv jsem byla sama na sebe zvědavá, protože u recenze bylo napsáno i upřímné varování, že se nejedná o knihu pro "slabší povahy." Uznávám, že toto byla první kniha, kterou jsem četla na počítači ve wordu a ačkoliv je to kniha krátká, trvalo mi to dlouho, protože na to nejsem zvyklá.

Anotace:
"Cvak, od tohoto okamžiku se ve všech technických zařízeních na planetě Zemi, elektrony přestaly chovat tak, jako doposud. Nastala tma. Spisovatel chtěl svým čtenářům vylíčit utopistickou vizi světa, ve kterém přestalo existovat cokoliv na čem je ve větší míře lidstvo závislé. Jak se lidé s nově vzniklou situací začnou vypořádávat? Jakým způsobem dokáží hrozbě čelit? Projeví se v nich to nejhorší, či nejlepší z jejich povahy. Jsou lidé v tomto ohledu na celém světě stejní? Ostatně stát se může cokoliv."

16. bleskovka

28. května 2010 v 14:32 | Jane |  Bleskovky
nur der Tod..!
Jak tak koukám, tak poslední bleskovka tu byla v listopadu...Vím, že je to hrozný, ale dobře víte, že jsem měla jiné starosti, takže jednoduše blog musel stranou. A že to úsilí stálo za to, to se projevilo, za což jsem moc ráda. Jaké budou nové začátky netuším, ale jak teď poslední dobou často říkám, to se pozná =) Vím, že za tu dobu, mi toho, co se týče muzikálů hodně uteklo, ale časem to snad doženu, tak, abych nebyla v totálním úpadku, co se týče poskytování informací. Začalo mě bavit recenzování cdček, takže se jich tu objeví asi o něco víc, ale ne všechna budou souviset s muzikálovou tématikou i když okrajově možná ano. Teď už tedy k bleskovce, sama jsem celkem zvědavá, kolik lidí se po té mé dlouhé odmlce zapojí, ale budu ráda i za drobnou účast =)

1. Kde se bude hrát obnovení Jesus Christ Superstar?
2. Sleduješ i zahraniční muzikály?
3. Jak se jmenuje poslední vydané cd Petra Muka?
4. Co bys doporučil/a Je třeba zabít Davida x Baron Prášil x Jesus Christ Superstar?
5. Alernace postavy Ježíše? (nynější zpracování)
6. Pokud bys měl/a vybrat muzikál, který se už nehraje, aby se vrátil, který by to byl?
7. Autor kostýmů k muzikálu Baron Prášil?
8. Který muzikál se hrál v divadle Broadway jako první?
9. Autor muzikálu Carmen?
10. Jmenuj alespoň dvě písničky z muzikálu Bídníci

+ Kdo napsal Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda? (promiňte deformace xD)

++ Kdo je na obrázku? (postava+muzikál+herec/čka)
Who Am I?

Kamila Nývltová CD

28. května 2010 v 13:54 | Jane
Klub Muzikálových Maniaků
K tomuto cdčku bych měla dodat, že jsem si ho chtěla poslechnout hlavně z toho důvodu, abych si ověřila, či vyvrátila svou apatii. Přeci jen nechci být z těch co upřednostňují pouze své sympatie před talentem. Bohužel jsem k odlišnému názoru nedošla. Písničky jsou pěkné, ale..ne vždy je nějaké ale, ovšem tady mi zůstalo. Teď tedy k skladbě onoho cd a poté k názoru.
Kamila Nývltová

1. Son Of A Preacher Man
2. Tell Me 'Bout It
3. Pink Cadillac
4. When All Is Said And Done
5. I Love You I Do
6. Zůstávám (It All Goes On)
7. Něco jsi slíbil
8. Vím, že jsi se mnou
9. A tak Bože přání mám
10. Já ti přísahám
11. Pod vodou


Názor:
Co se týče cdčka obecně, tak kdybych to měla shrnout, tak se mi líbí slovy dvě písničky. Ne, že by ty ostatní byly hrozné, ale tam mi buď nesedí určité hlasové pasáže, nebo text obecně. První song Son Of A Preacher Man jste už měli možnost si poslechnout (spolu s oficiálním klipem) i zde na tomto blogu. Osobně si myslím, že pro někoho, kdo není angličan není vůbec jednoduché v tomto jazyce zpívat. Svůj názor jsem si udělala už tehdy a nebyl zrovna lichotivý. Žel i to platí o následujících dvou písničkách. Ale abych nebyla pořád tak kritická, tak písnička When All Is Said And Done mi připadá celkem hezká. I když se nejedná o vlastní verzi (originál je mám dojem od ABBY) je celkem jemně zazpívaná a nejsou tam Kamiliny výšky, což mě osobně vyhovuje. U posledního anglického songu I Love You I Do se mi do téhle písničky tak nějak nehodí její hlas, jinak originál k této písni nazpívala Jennifer Hudson. Ještě bych možná měla dodat, že tím, že jsem dávám odkazy na originál nechci naznačovat, že na originál nikdo nemá, i když to tak povětšinou bývá, ale proto, že si myslím, že je slušnost to zmínit a to třeba i pro ty z Vás, co by si to rádi porovnali. Poté začíná česká "polovina" cdčka. Hned první song, tedy Zůstávám z muzikálu Carmen je ona druhá, která se mi celkem líbí. Co sre týče ostatních muzikálových songů, tak písnička z Kleopatry je podle mého "zachráněná" Mariánem, který to vyrovnává a Draculu jsem měla možnost slyšet už na novém oficiálním cdčku muzikálu, takže nic nového. A Angelika? Naprosté zklamání, chvílemi až znechucení. Písnička, která Kamile možná sedí je song Něco si mi slíbil, tam si myslím, že si s hlasem docela i vyhrála, bohužel mínusem pro mě osobně jsou texty, připadají mi takové (i u poslední písničky Pod vodou) "mělké". Doufám, že to nikdo nebude brát nijak osobně, každý má svůj názor a každý má právo na to, ho nějak vyjádřit. Snažila jsem se nahlížet na toto dílko tak, abych nebyla pouze kritická, možná proto je to tak dlouhé, protože mám vždycky potřebu vše okecávat. Na závěr bych chtěla poděkovat Terce za to, že mi umožnila si toto cdčko poslechnout. Určitě to byla zajímavá zkušenost =) Takže děkuji.

Muzikál roku - ceny

26. května 2010 v 21:17 | Jane |  Soutěže
Klub Muzikálových Maniaků
Tak konečně je tu máte. Omlouvám se, vím, že to není nic závratného, ale snažila jsem se, tak snad to alespoň někdo ocení. Všem děkuji za trpělivost a také za účast. Bylo to opravdu úžasné =) Myslím, že nemá cenu to dále okecávat. Tak hurá na to..
Muzikál roku 2009

Petr Muk (4. 2. 1965 - 24. 5. 2010)

24. května 2010 v 20:23 | Jane
Klub Muzikálových Maniaků
Bohužel ne všechno bylo dnes plné radosti...opustila nás další hudební hvězda =( Je jím můj oblíbenec už z dětských let, Petr Muk. Žel nikdy jsem neměla možnost potkat se s ním osobně, ale myslím, že charakterem to byl šarmantní a velice milý muž s krásným hlasem. Jeho písně i on sám zůstane v srdcích rodiny, přátel a samozřejmě fanoušků. Nezbývá než doufat, že se teď už v "hudebním nebi" má krásně, já osobně, ačkoliv jsem ho nijak neznala, bych mu to ze srdce přála..
Petr Muk 4. 2. 1965 - 24. 5. 2010

I did it!

24. května 2010 v 16:05 | Jane |  Plány
Info...©
Ahoj všichni!
tak jsem zase zpátky =) a můžu s klidným srdcem napsat, že jsem zkoušku dospělosti složila a myslím, že i s odpovídajícími výsledky, takže jsem tak nějak spokojená =) zároveň jsem si sama somě k dnešnímu dni dá se říct nadělila symbolický dárek a řeknu Vám, je to zvláštní pocit... samozřejmě díky daným osobám za vyjádřenou podporu. Dál bych taky chtěla všem ještě jednou moc poděkovat za komentáře i návštěvy. Vím, že měsíční odmlka byla dlouhá a uznávám, že sama jsem měla občas hroznou chuť sem něco napsat. Nevím jak dlouho mi bude trvat "návrat do blogových kolejí", ale doufám, že to nebude nic hrozného.
Webmiss Jane ©


Květnová diskuse

1. května 2010 v 10:25 | Jane |  Co si myslíš o...
Klub Muzikálových Maniaků
Nápady mi došly, takže na celý květen předávám tohle místečnko do Vašich rukou. Můžete tu diskutovat o čemkoliv, či se jen vyjádřit. Ať už tady, nebo v návštěvní knize na níž odkaz najdete v menu. Díky všem, co na tento blog ani po mé odmlce, a ano bude měsíční, nezanevřou. S pozdravem
Webmiss Jane ©