Duben 2010

Nejoblíbenější postava?

27. dubna 2010 v 10:25 | Jane
...Twilight Sága...
Podobné téma už tu jednou bylo. Tentokrát ho sem vkládám s malinko odlišným úmyslem. Nechci po nikom, aby hlasoval v anketě, či něco podobného. Jen žádám. Žádám Ty z Vás, kterým se chce tu zanechat komentář, aby napsali, která postava z této ságy je Vaším oblíbencem a pokud možno, tak i důvod. Všem co tak učiní děkuji.
Webmiss Jane ©

Edward vs. Jacob

24. dubna 2010 v 10:25 | Jane
...Twilight Sága...
Jasně, já vím, že miliony lidí se už zařadili do týmů. Tedy rozumějte tým Edward X tým Jacob. Já sama nevím kam se zařadit. Popravdě z Edwarda nijak nemdlévám. Tedy co se týče jeho filmové podoby (nic proti Robertovi), ale Jake mi v jistých ohledech taky připadá dost praštěnej. Takže já jsem i po takové době jakýsi nezůčastněný pozorovatel. Jak jste na tom Vy? Názory, komentáře, či cokoli na toto téma uvítám =)
Edward vs. Jacob
PS: Ten obrázek mi připadá naprosto dokonalej =) Až budu mít čas, tak si nejspíš udělám vlastní verzi :D. Nejlepší je tam ta ovce, je naprosto cute. ...

Vsuvka

22. dubna 2010 v 10:25 | Jane |  Plány
Info...©
Sice jsem původně plánovala, že sem vložím Elisabeth co článcích celou, ale z důvodu nedostatku času jsem nucena od toho odpustit. Takže případní zájemci si budou muset bohužel počkat. Díky za pochopení.

Part of your World - Sabina Laurinová

19. dubna 2010 v 10:25 | Jane
Others..
Další video...jo já vím, už zase. Tentokráte opět Disney a česká zpěvačka. Tou zpěvačkou je, jak napovídá titulek Sabina Laurinová, kterou máte možnost vidět v muzikálu Baron Prášil. Zpívá tu písničku moc hezky, ale mě osobně se víc líbí buď originál samotný, nebo originální česká verze. To, že je lehce pozměněn text, řada lidí nepozná. Já jelikož, uznávám, jsem extra tuhle pohádku v dětství fakt hltala o změnách vím a tak mi onen text připadá v některých částech celkem krkolomný. Ovšem posuďte sami, jestli se Vám líbí, či nikoliv. Komentáře jsou jak jinak, než vítané :)

Elisabeth das Musical - Nichts ist schwer, Alle Fragen...

17. dubna 2010 v 10:25 | Jane |  Elisabeth das Musical
Schwarzer prince
Názvy písní nasledujících jsou v titulku většinou zkráceny z estetického hlediska. Samozřejmě, v článku jsou v celém znění a to jak německy, tak česky. V této scéně se dočkáte prvního společného duetu Elisabeth s Františkem Josefem. Po té následuje jejich svatba. Také jsem zde ještě nezmínila, že i kostýmy jsou podle mého hezky vyřešené a když se podíváte pečlivěji zjistíte, že hlavní postavy mají na kostýmu podobné rysy. Vím, není to nic, tak extra podstatného, ale i tak není od věci to zmínit.
28. 6. 2010 - doplněn překlad k písni Sie passt nicht

Elisabeth das Musical - Den jungen Kaiser, So wie...

15. dubna 2010 v 10:25 | Jane |  Elisabeth das Musical
Schwarzer prince
Další část. Také svým způsobem zajímavá. Představa, že by se mnou někdo takhle manipuloval? Brr. Ovšem od lidí v daném postavení se v té době mnohé očekávalo, tudíž to bylo...nevím jak to nazvat, ale nechtěla bych být onou matkou...natož pak tou, jíž je domlouván sňatek, který nakonec stejně není naplněn...A mít takovou tchýni? Tak to už vůbec xD

Muzikál Kleopatra

13. dubna 2010 v 10:25 | Jane |  Co si myslíš o...
Klub Muzikálových Maniaků
Když se řekne Kleopatra. Mě osobně se vybaví můj pomyslný návrat k zálibě v muzikálech. Je fakt, že Kleopatře vděčím za hodně. Je tomu tak i přes fakt, že prvním muzikálem, tedy po mém "odloučení" byla právě Angelika. Zní to sentimentálně a divně, ale v podstatě to tak je. Jde o to, že díky Kleopatře jsem se začala zajímat o Patrika, i když v té době, už bylo bohužel pomyslně pozdě. Díky Kleopatře a Patrikovi jsem poznala několik skvělých lidí, bohužel ne všechna navázaná přátelství vydržela, ale ty, co ano, opravdu stojí za to a já jsem ráda, že Vás znám. Teď tedy k muzikálu, jelikož Egypt je pro mě už od malička úžasným místem, byla a je pro postava Kleopatry úžasná. Písně Michala Davida jsou možná ohrané, ale hned tak neomrzí, kostýmy, jsou a byly krásné. Osobně si myslím, že Patrika v roli Ptolemaia nemůže nikdo nahradit. Ne, že by Ti daní zpěváci byli podprůměrní, nebo něco takového, to ne, ale Patrik je Patrik. Mou oblíbenou Kleopatrou je Monča, ale uznávám, že by mě třeba i zajímalo, jak si s touhle rolí pohraje Radka. No myslím, že to by ode mě stačilo ne?...Co Vy a tenhle muzikál? Kostýmy, hudba, obsazení? Zážitky? =)
Kleopatra

Elisabeth das Musical - Wie Du,...,Schwarze Engel

11. dubna 2010 v 10:25 | Jane |  Elisabeth das Musical
Schwarzer prince
A ano, vím, že kdo hledá najde, našla jsem i já. Ovšem i přesto jsem už dříve plánovala, že to sem vložím. Jedním z mnoha mnoha důvodů je i to, že si myslím, že je škoda, že se o tom všeobecně ví tak málo lidí, tedy, co se týče našeho státečku. Tak doufám, že to nebudete brát jen jako tuctové články...Díky každému za slušný, ať už příznivý, či nikoliv, komentář. Schwarze Engel, nebo po anglicku Černý Anděl, je jedna z mých oblíbených. No ano, já vím, aby taky ne, když je tam Máté, že Anet? :P ...opět mi to kecá z cesty...pardon.

Elisabeth das Musical - Prolog

9. dubna 2010 v 10:25 | Jane |  Elisabeth das Musical
Schwarzer prince
Konečně jsem se dostala k tomu, abych vymyslela, čím to tu zásobit. Rozhodla jsem se sem vložit videa tohoto úžasného muzikálu s překladem. Možná v tom někteří z Vás uvidí to kouzlo, které v něm vidím já a nejen já. Podle mě je opravdu úžasný a i ta němčina mi v něm zní krásně. Je fakt, že po zaměření na angličtinu z důvodu matury, má znalost němčiny poklesla, to se ovšem nedá říct o mém zájmu o německé muzikály. A sama myslím, že se toho jen tak nezbavím =) Komu se němčina nelíbí, tak tu bude muset x videí s překlady jednoduše přetrpět. Ale doufám, že to přežijete. Jedná se o verzi z roku 2005, kde hlavními postavami jsou zde už zmiňovaní - Máté a Maya =) další postavy jsou uvedeny v článku. Příjemnou podívanou. Další část se tu vždy objeví po dvou dnech.

Máté Kamarás - Reach Up To Heaven

7. dubna 2010 v 10:25 | Jane
...Maté Kamarás...©
Nejedná se vysloveně o písničku zpívanou pouze Mátém, ale spíše o takový hlavní song zpívaný všemi. V podstatě něco jako u nás Sláva, sláva na dvd Kleopatry. Je to písnička z "Nočního muzikálu Casanova", kde Máté alternuje/oval hlavní roli. Tedy Casanovu. Proč noční je zřetelně vidět, na videu. Jedná se totiž o muzikál hodně odvážný...

Jiří Korn

5. dubna 2010 v 10:25 | Jane |  Co si myslíš o...
Klub Muzikálových Maniaků
A hurá na další diskuzní téma, tentokráte Jiří Korn. Známý nejen z muzikálů, ale i díky svému zpěvu se skupinou 4tet. Já osobně jsem neměla to štěstí ho vidět, ale i tak si myslím, že zpívá moc hezky. Co si o něm myslíte Vy? Mě připadá celkem sympatický, navíc se zajímavým hlasem.


Kamila Nývltová - Son Of A Preacher Man

3. dubna 2010 v 10:25 | Jane |  Další muzikály
Others..
Opět video, bohužel tu teď nejspíš nic dalšího krom videí a diskuzních článků nenajdete...Jedná se o první oficiální klip této mladé zpěvačky. Můj názor na ni znáte, takže se k tomuto videu nebudu nijak vyjadřovat, aby se do mě někdo nepustil, že ho pohoršuju a podobně. Všem co se to líbí příjemný poslech a díky za případné okomentování.

Šárka Vaňková

1. dubna 2010 v 10:25 | Jane |  Co si myslíš o...
Klub Muzikálových Maniaků
Další možnost vyjádření k tématu. Tentokráte je tím tématem Šárka Vaňková. Viděla jsem ji v několika muzikálech a nejvíce se mi líbila, asi v Adéle. Byla moc milá a sympatická. Zpívá hezky, jen mě osobně připadalo, obvzláště poprvé, že na hlas Montespane má moc hluboký hlas. Ale to se během času zlepšilo, tedy podle mě =) Co Vy a Šárka?