Březen 2010

Muzikál Dracula

30. března 2010 v 10:25 | Jane |  Co si myslíš o...
Klub Muzikálových Maniaků
Další téma k diskuzi...teď jich tu bude hodně, ale celkem sranda to vymyslet. Tentokrát jsem vybrala obecně muzikál Dracula. Osobně jsem viděla obě verze, i když tu první samozřejmě jen ze záznamu, ale i tak si myslím, že je to pěkně udělaný muzikál. Sama uznávám, že se mi Dan líbil v první verzi, šel z něj tak nějak respekt, což se v té nové - tedy z mého pohledu - už říct nedá. Nechci říct, že by byl na roli starý, to ne, ale chybí mi u něj jakési kouzlo. Písně jsou moc hezké a ani nijak nevadí fakt, že mají dost často stejný základ. Kostýmy jsou krásné a honosné. Jediné co mě pořád docela mrzí je, že z nové verze kousek vypustili. Vím, je to jen kousek, ale i tak jsem na něj byla zvědavá...Co si o tomhle muzikálu myslíte Vy? Která verze se Vám líbí víc? Co si myslíte o obsazení, kostýmech či hudbě?
M_Drac_201

Design Tokio Hotel

29. března 2010 v 20:20 | Jane
TH
Ok, tak tady máte jeden design, co byl vytvořen na přání. Žadatelka, tedy Katy-cl, má u mě mínus za to, že nevěnuje pozornost tomu, co se tu píše. Kdo nechápe, rubrika na přání byla pozastavena a jsou tu pouze časované články z důvodu mé blížící se M A T U R I T Y !! A i když chápu, že pro některé to nic neznamená, tak alespoň špetku respektu si snad zasloužím. Díky všem ostatním, co to respektují. V odkazu je uveden můj "cvičební blog na zkoušky designů." Ačkoliv jsem něco takového ještě nedělala, myslím, že to dopadlo celkem obstojně. Nakonec, posuďtě sami. Komentáře uvítám.


David Garrett - Dein Song

28. března 2010 v 10:25 | Jane |  David Garrett
David Garrett
Další informace k tomuto talentovanému člověku. Nepátrala jsem po tom nijak záměrně, pomohlo mi s tím samo Youtube.com. Jedná se o jakousi soutěž, která proběhla v loňském roce. Informace o této soutěži najdete v celém článku. Kdybych to měla nějak osobně hodnotit, tak myslím, že je to něco úžasného. No ne vážně, kolik soutěží, ať už se týkají čehokoliv, Vám dají takovou možnost? Tedy možnost si s někým zahrát, nebo popřípadně i zazpívat? Aniž by Vás kdokoli odsuzoval? Bohužel moc ne. Ačkoliv to zní drsně připadá mi, že v mnoha ohledech máme jako lidi pořád co dohánět...jinak je to krásná písnička, taková uklidňující, vhodná na relax. Příjemný poslech přeji

Ever Ever After - Linda Finková

26. března 2010 v 13:50 | Jane
Uznávám bez mučení, že si nejsem 100% jistá, jestli to zpívá ona, ale myslím si to. Nevím kolik z Vás tenhle film vidělo, ale podle mého je docela fajn =) jen momentálně nevím v jakém znění se mi líbí víc, jestli v našem, nebo originálním.. Pokud to není Linda tak se omlouvám a až budu mít čas, tak to přepíšu -> pokud se pletu klidně mě opravte. =) Příjemný poslech

Psí pohled

23. března 2010 v 20:30 | Jane |  Trošku mimo...
Others..
Mám tenhle odkaz rozšířit široko daleko, tak tak činím. Můj nápad přihlásit ji, to nebyl, ale proč nepodpořit že =) Takže komu se líbí, tak může hlasovat klidně i každou půl hodinu =) Všem za každý nový hlas děkujeme
Psí pohled

Monika Absolonová

23. března 2010 v 14:10 | Jane |  Co si myslíš o...
Další diskuzní článek. Tentokráte je jeho náplní jedna z našich nejznámějších muzikálových zpěvaček - Monika Absolonová. Nedá se říct, že bych tohle téma oddalovala schválně, ale jednoduše bylo pořád dost dalších témat. Co si o Monče myslím? Podle mě je moc milá (nebo teda vždycky byla, když jsem jí potkala), usměvavá a sympatická. Měla jsem tu čest vidět ji ve všech muzikálech a musím říct, že byla kouzelná. Naprosto úžasná, bylo vidět, že si každou roli náležitě užívá. Možná proto je jednou z mých nejoblíbenějších a potkat se s ní, mít možnost s ní mluvit, vidět ji zpívat naživo bylo mým snem, který se mi splnil =) Teď už jen doufat, že se konečně dočkáme slibovaného cdčka =) Co si o Monice myslíte Vy? Názory? Postřehy? Zážitky? =)

Když se nedaří...

19. března 2010 v 22:00 | Jane |  Trošku mimo...
...ani našim politikům. Což ve své podstatě ani není taková novinka, jak by se mohlo zdát. Často ukazují své "vzorné vychování" a to se vším všudy. Vím, že tohle je úplně mimo přes celou tématiku blogu, ale doufám, že mi to prominete. Popravdě téma politika je na řebříčku mých neoblíbených na poblíž prvních příček (proto je pro mě paradoxem, že jsem ho probírala v němčině xD). Ale na pobavení či zamyšlení co to vlastně máme za lidi v té vládě a parlamentu je to podle mého celkem dobrý postřeh. Videa v celém článku. Tento článek byl záměrně načasován na tuto pozdní hodinu z humorného hlediska si možná někteří domyslí proč.

Muzikál roku - vyhodnocení

16. března 2010 v 10:35 | Jane |  Soutěže

Jelikož se nikdo z Vás nevyjádřil, nevidím důvod soutěž dále prodlužovat. Díky všem, co se zapojili, protože účast byla opravdu nádherná =) Čímž uznávám, udělali jste mi radost, že jste se zapojili i s tím, že to tu teď moc nežije. Jakou formu budou mít odměny ještě zcela netuším, ale snad něco vymyslím. Je ovšem možné, že z důvodu časové tísně se rozdílných cen dočká jen první trojice.
Teď už tedy k tabulce, jak jste si vedli?
Muzikál
Body 1. kolo
Body 2. koloBody 3. kolo
Počet bodů celkem
Angelika
15
5
6
26
Bídníci
3
5
2
10
Carmen
11
5
2
18
Dracula 2009
7
8
5
20
Elisabeth
17
25
14
56
Golem
11
6
8
25
Kleopatra
4
15
13
32
Mona Lisa
2
4
2
8
Touha
4
3
1
8
Tři Mušketýři
3
5
2
10

Hostitel

15. března 2010 v 11:30 | Jane
Popravdě, tohle téma se netýká tolik Twilight, ale spíš jeho autorky. Která jak nejspíš určitě víte vydala i další knihy, tohle je jedna z nich - Hostitel. V originále The Host. O čem její další dílo má být? Zde máte anotaci:
"Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.

Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem."
(zdroj)

Uznávám, že já se nepřekousala ještě ani přes Twilight ságu (ale už mi chybí jen Rozbřesk, tak alespoň nějaký pokrok xD), takže na Hostitele asi hned tak nedojde, ale myslím, že to bude fajn čtení.
Kdo si knihu chce přečíst, tak ji naleznete ZDE
(ovšem pokud jste zvyklí číst u pc)
Případným čtenářům hezké počtení

Baron s Kapkou naděje

14. března 2010 v 19:15 | Jane |  Muzikál Baron Prášil
Další video, tentokráte z muzikálu Baron Prášil. Jedná se o záznam z koncertu Kapky naděje z letošního roku (tedy 2010). Jak možná víte, je tam i Glorča, bohužel jeden článek do dvou rubrik nenacpu =) Je sice pravda, že kvalita obrazu je snížená, ale i tak jde poznat. Jinak se jedná o písničku To jsem já v podání Pepy Vojtka. Dívala jsem se na přímý přenos (teda alespoň myslím, že byl přímý xD) a moc se mi to líbilo. Stejně tak Monika, kterou pokud najdu, časem dodám. Tak tady je video:

Snad měl bych jít

12. března 2010 v 12:00 | Jane |  Muzikál Angelika
Sic touhle dobou už je "doangelikováno" i tak myslím, že nevadí, když jsem tohle video vložím. Jedná se o piano verzi této písničky. Troufám si tvrdit, že je to opravdu podařené, už jen z toho důvodu, že já sama bych nikdy nic takového nedokázala. Zní to vážně moc hezky. Co mě přinutilo k úsměvu je fakt, že autor bydlí ve městě, které od mého bydliště není příliš vzdálené...jak je ten svět malý =), ale uznávám, že autora neznám, ono ačkoli to město není nijak moc vzdálené, oproti mému bydlišti je velké. Teď už k videu ↓

For you - Baron Prášil

9. března 2010 v 10:20 | Jane
Popravdě jsem delší dobu váhala nad zveřejněním tohoto článku, ale co. Proč ne. Jak už všichni vědí, jedná se o nový muzikál. Muzikál, který je opět plný krásných kostýmů od Romana Šolce a spoustou krásných písniček. Je celkem jasné, že když si zajdete na představení, uslyšíte jich mnohem víc, než je na cdčku. No kdo si ho chce poslechnout, tak ať pokračuje dále...

Zbyněk Fric

6. března 2010 v 15:45 | Jane |  Co si myslíš o...
Další žádost na diskuzní článek. Tentokráte je zde pro Vás Zbyněk Fric. Já jsem měla možnost ho poprvé vidět nedávno v Angelice. Musím říct, že podlě mě zpívá opravdu krásně a je vážně moc sympatický. Sama doufám, že tohle nebylo naposledy, co jsem ho viděla naživo. Co Vy a Zbyněk? Jaký je Váš názor, či cokoli dalšího k němu? =)

Šárka Vaňková - Stín

5. března 2010 v 11:00 | Jane |  Hudba
Uznávám, že mi při tom časování docházejí nápady a je možné, že moc už toho nevyplodím, ale doufám, že to i tak nějak přežijete. Brouzdala jsem po youtube a hledala něco, co by se dalo poslouchat...a narazila jsem na písničku od Šárky Vaňkové s názvem Stín. Podle komentářů co jsem k této písničce četla - z různých zdrojů - si docela dost lidí myslí, že je nic moc. Já nevím, mě se celkem líbí. Kdo by jí chtěl tak v článku najde odkaz na verzi mp3.

All By Myself

4. března 2010 v 10:10 | Jane |  Hudba
Po dlouhé době opět písnička na porovnání v podání několika různých interpretů. Jedná se, jak napovídá titulek o píseň All by My Myself, které se dostalo i dvou českých názvů a to - Zůstávám dál a Už nikdy víc. Mě se při poslechu originální verze, tedy anglické vždycky vybaví Deník Bridget Jones =). Od koho se Vám tato písnička líbí nejvíc? Upozorňuji, že verze Moniky a Lucky se liší i textem, těžko říct, které je povedenější... =)
Celine Dion ↓

FM - duben, květen, červen 2010

2. března 2010 v 19:35 | Jane
Je mi líto, ale ze zjevných důvodů jsem se rozhodla tuto rubriku na tyto dva měsíce pozastavit. Sama bych neměla čas to teď měnit. Takže fotka na březen bude nejspíš i fotkou na duben, květen a červen tohoto roku. Díky za pochopení.

David Garrett - model

2. března 2010 v 9:55 | Jane |  David Garrett
Při brouzdání internetem jsem narazila na další zajímavost ohledně tohoto charismatického německého houslisty. Jak napovídá titulek, jedná se o fakt, že se věnoval i modelingu. (Nebudu tu tvrdit, že se mu dále nevěnuje, protože to nevím, ale možná to později zjistím. Přiznávám, že sama bych ho na některých fotografiích ani nepoznala, ale je to skutečně on. Jak je vidět, tak i jiní mají zájmy, či oblasti v životě, které spolu nijak nesouvisí, takže mě může těšit, že nejsem jediná. V článku máte vložených jen pár, podle mého nejzajímavějších fotek, další později vložím do galerie. Vy si je můžete prohlédnout v uvedeném zdroji.