Únor 2010

27. 2. 2010

28. února 2010 v 19:25 | Jane |  Muzikál Angelika
Opět jedna ne zrovna dopředu plánovaná akce. Tentokráte Angelika. Všude okolo se teď píše o tom, že už končí...ano uznávám, že to člověka mrzí, ale úplnou katastrofu bych v tom neviděla. Vše přeci jen záleží na domluvě s Anne Golon. Je to sice málo pravděpodobné, ale i tak se nikde nepíše, že se Angelika nikdy nevrátí. Toto dílko jsem shlédla už podruhé a musím říct, že u muzikálů se opravdu vyplatí je vidět alespoň 2x, protože podruhé si člověk všímá více i ostatních věcí, ne jen hlavních herců. Tedy ne, že bych je ignorovala, to ani nejde, ale všímala jsem si i dalších úžasných detailů. Občas si říkám, že vidět muzikál někde 7x za sebou, už ztrácí své původní kouzlo.
No teď tedy k muzikálu. Během rozepisování poděkuji řadě lidí, ale ještě než začnu, tak tady je jedn jaksi symbolický obrázek na rozloučenou s Angelikou...
takže jdem na to =)

Angelika - Monika Absolonová 10*/10 - Monika byla i tentokrát úžasná. Zpívala procítěně a výšky dala vzhledem k tomu, že v podstatě nesleze z jeviště opravdu krásně. Byla moc milá a sympatická. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost ji shlédnout znovu i když zcela neplánovaně =)

For you - Angelika avatars

28. února 2010 v 10:20 | Jane
Další malá várka avatarů k volnému užití. Opět na téma Angelika. Abych se vyhnula různým spekulacím, tak slečnu Nývltovou jsem vynechala schválně, ze dvou důvodů. První je nedostatek obrázků a druhý, spíše osobní je ten, že na ní začínám být celkem alergická. I tak doufám, že se Vám avatary budou líbit a najde se někdo, kdo je přinejmenším slušně okomentuje. Díky.

Muzikál roku - round no. 3

26. února 2010 v 14:15 | Jane |  Soutěže
Tak tu máme další kolo této soutěže. Uznávám, že tentokráte se tato soutěž nejspíš značně prodlouží, i když nevím, jestli má tak nějak cenu to dále prodlužovat? Klidně se vyjádřete. Tady máte tabulku bodů jednotlivých muzikálů z kol předchozích ↓
Muzikál
Počet bodů z 1. kola
Počet bodů z 2. kola
Angelika
15
5
Bídníci
3
5
Carmen
11
5
Dracula 2009
7
8
Elisabeth
17
25
Golem
11
6
Kleopatra
4
15
Mona Lisa
2
4
Touha
4
3
Tři Mušketýři
3
5
Příjemné hlasování v kole následujícím =)

ZF - nové stránky

24. února 2010 v 11:10 | Jane |  Rodina Fricových
Sice tahle skutečnost už v tuto dobu, na kterou je článek načasován, je poměrně stará, i tak si myslím, že stojí za zmínku. Jedná se o novou - slibovanou - verzi stránek Zbyňka Frice. Podle mého názoru jsou skvělé, originální a elegantní. Koneckonců, posuďte sami =)

New Moon/Nový Měsíc

23. února 2010 v 13:10 | Jane
Po dlouhé dlouhé době opět film online. Kvalita nic moc, na internetu kdo pohledá najde v lepší kvalitě, ale na běžné shlédnutí se dá i tahle přetrpět. Můj názor na film? Některé reakce - obvzlášť pak u Belly - mi připadají trochu přitažené za vlasy, ale jinak se mi to celkem líbí. :)

Chat s..odložen

20. února 2010 v 11:30 | Jane
Po delší době jsem alespoň na okraji dění. Tudíž mi neunikla skutečnost, že se bude konat další chat s Glorčou Fricovou. Tedy respektive se koná dnes. Sama doufám, že když jsem si dala upomínku, tak se tam zastavím. Určitě to bude fajn. Třeba se tam potkáme =)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Chat je zatím odložen na neurčito, ale můžete Glorču vidět na Čt 1 v pořadu Koncert pro Kapku naděje od 21:00

19. 2.

19. února 2010 v 20:00 | Jane |  Patrik
Přemýšlela jsem nad tím celý dnešní den, víte, napadá mě, jak snadné je pro řadu lidí zapomenout. Beru to tedy jako alespoň malou vzpomínku na úžasného Ptolemaia, bezkonkurenčního člověka, který měl srdce na správném místě...

BF - Baronek a jeho rekord

17. února 2010 v 9:45 | Jane |  Rodina Fricových
Brouzdání po Stream se mi tentorkáte vyplatilo, i když hledání zde je pro mě tak trochu labyrintem. Ovšem to je o něčem jiném. O čem to v tom titulku vůbec mluvím? Barona rodiny Fricových měla spousta z nás tu čest poznat, i já a jsem za to moc ráda. Je naprosto úžasný, ale připadá mi, že u zvířat mi chybí slova, abych popsala pocity. Spolu se Zbyňkem vystoupili v pořadu Svět rekordů a kuriozit, který dříve dávali na čt1. Uznávám, že jsme se často "rodinně dívali" ale tento díl mi nejspíš unikl. I proto jsem moc ráda, že jsem tuto část měla možnost shlédnout prostřednictvím internetu =) Příjemné sledování =)


Muzikály_IV ©

15. února 2010 v 10:40 | Jane
Abych sem měla co načasovat, tak jsem vytvořila pár tapet. Dá se říci, že s aktuálním tématem, tedy s muzikálem Angelika. Budu ráda, za každý slušný komentář.


Valentine

14. února 2010 v 12:25 | Jane |  Mé úvahy
Popravdě nevím, co pod tímhle dnem všichni mají, vždyť to koneckonců ani není český svátek. Abyste rozuměli, nikdy jsem tenhle "svátek" neměla ráda. Koneckonců, na to, abychom někomu řekli, že ho máme rádi, nepotřebujeme "spešl" den, nebo snad ano? Jasně, x z Vás, co tohle čtou, napadne, že jsem nejspíš nějaká zapšklá slípka, co tenhle "svátek" nemá ráda, protože nikdy nedostala svou "valentýnku". A víte co? Je mi to tak nějak fuk. Na tom můj svět nestojí. Třeba to tak je, třeba ne, ovšem ani to nic nemění na tom, že tenhle den je pro mě stejný jako onen předchozí. Že by se to letos změnilo? O tom silně pochybuji. Česká společnost ovšem ráda slaví tenhle americký svátek, tak budiž jí to přáno..

Design - Another Cinderella Story ©

13. února 2010 v 14:05 | Jane
Po delší době jsem opět shlédla tenhle film a prostě mi to nedalo. Jeho nastavování, i když se to nezdá mi dalo opět celkem zabrat. Ovšem uznávám, že krom pár detailů se mi snad i podařil. Co si o něm myslíte Vy? Vytvořila jsem k němu i pár bonusů. Jedná se o první výtvor, u kterého jsem využila jiný způsob menu. No kdyby se našel někdo, kdo by ho chtěl. Stačí napsat.
.

Noční Baron Prášil s Novou v zádech

12. února 2010 v 18:16 | Jane
Další muzikálová akcička. Tentokráte za doprovodu televize Nova. Jedná se o první veřejný nástřel Barona Prášila se vstupy Snídaně s Novou. Myslím, že by to mohlo být fakt skvělé. Pro bližší info doporučuji napsat R. Janouchovi. Plakát k akci najdete ZDE. Noční, myšleno nejspíš z důvodu časné hodiny, i když na plakátu je uvedeno 5:59..Všem co se účastní přeji krásný zážitek ;)
Informace čerpány - FB - Noční Baron Prášil

Tomáš Trapl

11. února 2010 v 10:55 | Jane |  Co si myslíš o...
Další téma do diskuzní rubriky. Tentokráte je jím žádaný Tomáš Trapl. Musím říct, že jeho jsem měla snad v každém muzikálu a byl opravdu úžasný. Nejvíc mě asi oslovil v roli Octavia a Desgreze. Jaký podle mě je? Neberte to nijak extra doslovně, ale tak nějak mi příjde správně ztřeštěný a sympatický. Je s ním legrace a je osobně milý. Občas mi připomíná jisté osoby z mého okolí, jinak řečeno puberťáka. (xD asi špatná formulace, ale nevím jak to správně napsat, snad jsem nikoho neurazila...) Jako zpěváka ho mám celkem ráda, protože myslím, že zpívá fakt skvěle. Když se tohle všechno dá dohromady je to prostě Tomáš =) Jaký je Váš názor na něj? Dojem? Zážitky? Příjemnou diskusi...

Mé kresby

8. února 2010 v 8:15 | Jane |  Kresby tužkou
Původně jsem tenhle článek nijak neplánovala, ale po přečtení dalších ne přiliš "potěšujících" komentářů - nemám pro to ten správný výraz. Už jednou jsem tu měla anketu, zda tuhle rubriku mám ponechat, či smazat. Rozhodli jste, zůstala. Víte, já chápu kritiku, i si z ní v určitých případech snažím vzít ponaučení (viz. rozmazávání x šrafování) a vím, že na téhle planetě jsou miliony a miliony lidí co kreslí mnohem líp než já, a že těm krásným kresbám jsou ty mé na hony vzdálené. To všechno vím, nechci si tu hrát na Da Vinciho, ale nechápu jednu věc. Znamená snad to, že někdo zvěřejní své obrázky, že si o sobě myslí, že je mistr světa? Copak si nemůžu kreslit jen proto, že mě to baví, i když vím, že je to nedokonalé?...Pomalu se mi do duše vkrádá pocit, že ne, tudíž je možné, že obrázek v předchozím článku je na dlouhou dobu posledním zveřejněným...

Budu moc ráda, když se na toto téma vyjádříte, ať už Váš názor bude jakýkoliv. Jen prosím slušně.

DÍKY


My dear Faust...

8. února 2010 v 8:08 | Jane |  Kresby tužkou
Tak jak jsem zmínila v jedním z předchozích článků...zde je onen obrázek. Tentokráte jsem se i překonala a použila pastelky. Netvrdím, že to bylo nějak extra složité, ale s výsledkem jsem spokojená. Jedná se o můj první pokus co se týče tohohle stylu kreslení, takže pokud by se tu našel znalec, tak prosím o špetku shovívavosti...časem jich možná bude víc, ale to rozhodně až v době pomaturitní. Takže se mějte krásně a díky za každý slušný názor =)

Me &...

4. února 2010 v 9:30 | Jane |  Mé úvahy
...moje úchylky, jinak řečeno věci, o které se zajímá má malá dušička. Víte, dost dlouho jsem váhala, zda tenhle článek vůbec napsat a tak, a došla jsem k názoru, že když to udělám, tak se nic nestane. I s ohledem na to, kolik lidí ho vážně celý přečte, protože počítám, že bude asi hodně dlouhý. Vím, bude to znít divně, ale mít za koníček jen a jen muzikály by mi přišlo asi až příliš omezené. Háček je jen v tom, že mé záliby se v určitých směrech hodně rozcházejí...tím myslím opravdu hodně. Ovšem jsem, jaká jsem.
Víte uznávám, že když jsem s blogem začínala, ani jsem si nemyslela, že se s ním dostanu až sem. Zakládala jsem si ho, protože mi to připadalo jako skvělá malá zkušenost s tím, jak oslovit okolí. Netušila jsem ani v nejdivočejších snech, že vydrží tak dlouho. Zda se mi to podařilo musíte posoudit Vy. Ovšem i za tu dobu si moc dobře vzpomínám na ten omezený přístup, který jsem k okolním blogům měla. Hlavně proto, že se velká většina z nich zabývala jen jedním tématem, tak jsem si tak nějak automaticky toho člověka co onen blog, či stránky, tvořil zařadila k oné zálibě, k onomu tématu a dál jsem to nijak neřešila. Když se nad tím zamyslím teď, bylo to dost...krátkozraké. Zajisté to mělo své přičiny, vím o nich, ale těmi se zabývat nebudu.
Samozřejmě jednou z mých "úchylek" jak jsem to nazvala, jsou muzikály. Dlouhou dobu to byly jen ty české, zacož se doteď stydím. Jasně, každý objevujeme nové a nové věci a vůbec, ale i tak. Když jsem byla malá, oblíbila jsem si ústřední písničku z Kleopatry, kterou jsem často slýchávala v rádiu, ale tak nějak jsem tušila, že neuzrál čas, abych to představení viděla. Ten přišel až o x let později. Paradoxně byl až třetí, ale na tom už nijak nesejde. Spolu s muzikály samozřejmě souvisí i Ti, co v nich hrají nebo spíše zpívají. Co se týče oněch českých, tak u mě, jak už všichni vědí vede Monika Absolonová a sým elánem a energií také Gloria Fricová, u zpěváka jsem lehce na rozcestím protože jeho jméno udat neumím. Prostě není nikdo, kdo by byl vysloveně na onom vrcholu. Což ovšem neplatí o zahraničí. Tam je těch oblíbenců tolik, že to by dalo na celý samostatný článek. Co se týče dam, tak mohu jmenoval Mayu Hakvoort spolu s Piou Douwes, protože obě zpívají vážně úžasně. Nu a u pánů jasně vede Máté Kamarás spolu s Uwem Kröregem a Serkanem Kayou. O některých z nich jsem se tu už i zmiňovala, na ty další snad dojde časem. Čím to, že se mi líbí? Popravdě na tuhle otázku je celkem těžké si odpovědět, ale řekněme, že mají, ta hudba, kostýmy, ti lidé, své kouzlo, které ne každý vidí. Mnoha lidem už to příjde...řekněme staromódní.

Angelika - premiéra 2010

3. února 2010 v 15:40 | Jane |  Muzikál Angelika
Tak pokud se mi to podaří vložit, tak tu budete mít dvě videa z obnovené premiéry Angeliky. Nebudu tvrdit, že jsem je našla sama, ale za pomoci Martiny a musím s ní souhlasit. Vůbec by mě nepřesvědčila. Při Doufám, že mi Bůh dá mi připadalo, že se pomalu zalyká a dochází jí dech - nejde jí to vyzpívat. Vím, že Angelika je těžká role, to vědí všichni, ale i na oněch fotkách mi připadá jako umělá panenka... =( Fotky recenze i videa -> www.musical.cz

+ video z děkovačky (v celém článku)

Marián Vojtko

1. února 2010 v 15:00 | Jane |  Co si myslíš o...
Další článek do diskuzní rubriky. Tentokrát je hlavním tématem Marián. Já osobně ho naživo viděla několikrát a myslím, že je moc fajn. Milý a sympatický s úžasným smyslem pro humor. Co si o něm myslíte Vy? Jak na Vás působí?

FM - březen 2010

1. února 2010 v 10:10 | Jane
Tentokráte jsem téma na fotku měsíce nijak extra neřešila a věnovala jsem jí jedné z rubrik na tomto blogu. Tou rubrikou je Jane Eyre 2006. Jedná se o jednu z mnoha verzí tohoto knižního příběhu, ovšem je to - možná prozatím - jediná verze, kterou jsem si oblíbila a vůbec mi nevadí, že není nijak nadabovaná. Protože s dabingem člověk často o dost přichází, ale zase záleží na tom, na čem mu nejvíc záleží...příjemné hlasování ;)
Foto č. 1 ↓