Angelika x Kleopatra

8. ledna 2010 v 14:48 | Jane |  Muzikál Angelika
Popravdě tohle jsem se dozvěděla, možná jako většina z Vás nedávno - přesněji řečeno včera. A uznávám, že i když to bude znít hrubě a neotesaně, jak tak čtu co o tom píšou na okolních blozích, tak se jen těžko bráním ironii. Jedná se o to, že Angelika se bude hrát zhruba jen měsíc tedy přesněji 18 dní (což je i s generálkami 36 představení, pokud se nemýlím). A všichni protestují, jak je to hrozně nefér. Víte, když opomenu to, že většině jde o to, že mají tak málo času vidět slečnu Nývltovou v této roli, nebo, že jiný zpěvák či zpěvačka mají v tomto muzikále víc prostoru než v Kleopatře, tak nakrásně vyjde najevo, že buď nečetli důvod tohoto kroku, nebo jim to nedochází tak, jak by mělo. Nechci tím nikoho urážet, to vážně ne, ale než budu pokračovat, asi by se hodilo sem uvést oznamující text:

"Produkce Divadla Broadway tímto všechny informuje o změně hracího plánu muzikálu Angelika. Vzhledem k tomu, že nositelka práv knižní předlohy paní Anne Golon změnila podmínky licenční smlouvy a následně nepřiměřeně zvýšila licenční poplatek, jsme bohužel nuceni hrát muzikál Angelika pouze do 28. února 2010. Z tohoto důvodu budeme uvádět ve zbylých plánovaných termínech Angeliky muzikál Kleopatra (od 6.3. do 11.4.2010)."(zdroj)

Což v praxi znamená, že tento krok, nemohlo divadlo jako takové nijak předvídat. Nikde se tu nepíše, že se Angelika nikdy nevrátí, jde pouze o fakt, že je to pro divadlo příliš finančně náročné. Tudíž nejde o nějaký tah z hlediska tržeb divadla, ale o nucený krok. Ani o nějaké dohady, že Kleopatra je lepší, nebo naopak Angelika. Je fakt, že Kleopatra tu má být do dubna a pak se možná vrátí, ale když se nad tím zamyslíte, oni nemají moc na výběr, čím Angeliku nahradit. Adéla ještě nevečeřela, se hrála spolu s Monou Lisou už v minulém roce a pár představení Adély je naplánováno na konec června. Je třeba zabít Davida je sice novinka, ale jeho premiéra je naplánována na 28. 4. 2010. Z čehož plyne, že zbývá Kleopatra. Původně byla naplánována jen na konci minulého roku a pak až později, ale hold okolnosti divadlo donutily k krokům jiným.
Doufám, že nikoho neurazím, jen píšu co si myslím. Podle mě, se jedná o krok celkem pochopitelný a nakonec, případné objednané lístky Vám přece vymění. A není všem dnům konec.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anonymka Anonymka | Web | 8. ledna 2010 v 15:19 | Reagovat

souhlasím ;-)

2 Miri Nikolaj Miri Nikolaj | Web | 14. ledna 2010 v 11:46 | Reagovat

No jo, moc dobře vím, na co narážíš - ale už jsem vychladla a tak trošku si uvědomila, že s tím stejně nic nenadělám. Už znám i pravou vinu, takže už není důvod obviňovat produkci, ale spíš někoho úplně jiného :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama