Leden 2010

AFF n. 15

31. ledna 2010 v 14:03 | Jane
Po delší době nové affs je jím nově založený blog o muzikálech a nejen o nich. Za spřátelení děkuji a přeji ať se daří nejen blogu jako takovému, ale samozřejmě i jeho pisatelce. Doufám, že nevadí, že jsem na pomyslný diplom nenapsala příjmení, ale pouze jméno. Odkaz na tento blog najdete tradičně mezi affs v dolním menuboxu, ale také v menu. (Hlavním důvodem je to, že mi přišlo tak nějak nefér si sem její ikonku nedat, když ona použila tu mou). Tak tady máte odkaz, určitě stojí za to, se na něj podívat ;)

Ikony blogu

31. ledna 2010 v 13:31 | Jane |  Plány
Tak jsem došla k názoru, že není od věci mít vlastní ikonku. Jak víte, kdysi už tu jedna byla, ale tu jsem pak smazala a nedostala se k tomu, dát sem novou. Teď už ano. Tak tady ji máte:
A pro Ty z Vás, co si ji chtějí dát na blog, tak tady v článku máte html kód.

David Garrett - fastest violin player

31. ledna 2010 v 13:30 | Jane |  David Garrett
Jak možná někteří z Vás ví, tento nadaný německý houslista zlomil světový rekord. Je to už dlouhou dobu, (rok 2008) ale jelikož je tato rubrika zde nová sluší se, to sem napsat. O jaký světový rekord se jedná? Zahrál nejrychleji skladbu "Flight of the Bumblebee" a to za 1 min 5.26 sec. Dřívější rekord byl 1 min 6.56 sec, což když to porovnáte je opravdu obdivuhodný výkon a že se nejedná o zrovna jednoduchou skladbu, to můžete posoudit na níže uvedených videích. První z nich obsahuje záznam o onom zdolání rekordu a druhé samotnou skladbu, ale tentokráte v normálním tempu.

Angelika - nové obsazení

29. ledna 2010 v 13:00 | Jane |  Muzikál Angelika
S novým rokem se nám na chvíli vrátila Angelika, s několika změnami co se týče obsazení. Je mi celkem jasné, že o té hlavní už všichni vědí, tudíž nemá cenu to nějak extra rozebírat. Všechny změny poznáte podle toho, že jsou vyznačeny tučně, nebo naopak je připsána poznámka kurzívou, která obsahuje buď můj komentář, nebo jiné informace.

Angelika:
Monika Absolonová
Leona Machálková
Kamila Nývltová
Joffrey de Peyrac:
Josef Vojtek
Marián Vojtko
Zbyněk Fric
Pozn.: Alespoň, že tohle zůstalo...
Nicolas:
Alan Bastien
Tomáš Beroun
Bohuš Matuš
Básník Špína:
Zbyněk Fric
Tomáš Savka
Juraj Bernáth

Angelika 2010 - video

27. ledna 2010 v 18:00 | Jane |  Muzikál Angelika
Tak jsme se dočkali i videa z nové Angeliky...jak jinak než s Kamilou...Nevím, vím, že moc toho tam nezazpívá, ale i tak nevím zda bych z ní byla, nebo nebyla unešená tak, jako z Dashy nebo jiných...tím nechci tvrdit, že by se nesnažila, to nejspíš ano, ale stejně...

Citace: "V díle, které poprvé mohli diváci vidět v březnu 2007, se v titulní roli opět představuje Monika Absolonová a Leona Machálková. Krásnou Angeliku s nimi alternuje Kamila Nývltová. Obnovená premiéra se uskuteční 28. ledna.

Na scéně střídá muzikál producentů Oldřicha Lichtenberga, Michala Davida a Jána Kováčika Kleopatra. Na jevišti se v roli Joffreye de Peyrac představuje Josef Vojtek, Zbyněk Fric a Marian Vojtko. Další postavy ztvárnil například Bohuš Matuš, Linda Finková, Vilém Čok, Lešek Semelka, Aleš Háma a další.
"zdroj

(Musím uznat, že jsem se pousmála v momentě, kdy se Lindě zasekla sukně, ale myslím, že z toho vybruslila výborně =))

(tento článek byl načasován)

Small info

23. ledna 2010 v 15:23 | Jane |  Plány
Co dodat, jak většina z Vás ví, letos mě čeká zkouška z dospělosti, jinak řečeno maturita. Což je onen hlavní důvod proč tu dlouho budete krmeni načasovanými články, ovšem i tak jich asi moc nebude. Bohužel s tím nic neudělám. Pěkný pobyt na těchto stránkách všem a díky za každý komentář.

Muzikál roku - round no. 2

23. ledna 2010 v 13:10 | Jane |  Soutěže
Tak tu máme druhé kolo, rozhodla jsem se pro změnu v průběhu této soutěže. Tedy jde v podstatě o to, že nikoho nebudu vyřazovat, podle nejnižšího počtu hlasů a to hlavně z toho důbodu, že komu se nedařilo v prvním kole, se pro změnu může dařit v tom dalším. Myslím, že je to celkem prosté. Kol bude maximálně 5. Tento způsob mi též umožní další kola načasovat na dobu mé nepřítomnosti. Z toho všeho plyne, že Muzikálem roku se stane ten, který nasbírá co nejvíce hlasů ze všech kol. Beru to jako celkem spravedlivé řešení, protože všechny přihlášené tak mají možnost zvítězit. Nu a abych to pořád jen neokecávala, tak tady máte tabulku, jak jste si vedli v kole minulém. Příjemné hlasování.
Muzikál
Počet bodů
Angelika
15
Bídníci
3
Carmen
11
Dracula 2009
7
Elisabeth
17
Golem
11
Kleopatra
4
Mona Lisa
2
Touha
4
Tři Mušketýři
3

For you - Golem Avatars

19. ledna 2010 v 20:20 | Jane
Ahoj všem, jak jste si určitě stačili všimnout, delší dobu se tu nic nedělo. Hlavním důvodem z pohledu blogu bylo, že nám nešel internet a dalším, možná víceméně stejně důležitý, je celkový nedostatek času. Minulý týden byl silně hektický a plný písemek, tudíž na blog nebylo kdy. Tak tady máte další malou várku avatarů, tentokráte na téma muzikál Golem.

Změna

10. ledna 2010 v 0:20 | Jane |  Plány
Pokud se tu našel někdo kdo se tu potuloval těsně před půlnocí, tak si zajisté všiml oné změny. Nebyla plánovaná, ale tentokrát poslední. Od této chvíle už si čas na vytváření v Photoshopu už opravdu vyhledávat nebudu. Vím, že to samé jsem tvrdila i minule...jasně, já vím. Není to o tom, že by se mi předchozí nelíbil, jen jsem jednoduše spíš potřebovala něco zkusit. Změnou, která se přidala je, že Affs tohoto blogu vidíte pod záhlavím a nad fotkou měsíce. Řeknu Vám, je to celkem zdlouhavé to takhle udělat... + navíc byla do galerie Moji oblíbenci přidána podsložka s obrázky Davida Garretta...nevím, jak se to všechno bude zobrazovat ve větším rozlišení, ale i tak s tím nic nenadělám (je nastaven na 1024x768). Když se vyjádříte budu ráda =) Dobrou noc....

Wallpaper with Kleopatra & Dracula ©

9. ledna 2010 v 23:55 | Jane
Tak konečně jsem dodělala onu tapetu, uznávám, že jsem přemýšlela, jak tyhle dva muzikály zkombinovat. Barva je ani nevím proč hnědá a tentokrát jsem se raději zdržela nějakých textů, by to nebylo až příliš. Nevím jestli se bude líbit, i když doufám, že ano. Budu ráda, když se vyjádříte =) Jo a abych nezapomněla, protože jsi neuvedla rozlišení, vzala jsem klasicky 1024x 768. Kdyby se nelíbila, napiš.

Timetables with Monika as Lorraine ©

8. ledna 2010 v 15:52 | Jane
Další z výtvorů na objednávku, tentokráte jsem začala tím jednodušším, tedy rozvrhem, opět jsou dvě varianty. Ovšem na tapetu se také dostane, a doufám, že i dnes. Žádána byla Monika v roli Lorraine v modré barvě. Sami můžete posoudit, zda se mi to podařilo, či ne. Budu ráda, když i žadatelka napíše svůj názor. Díky...btw. druhý je pod perexem, jinak řečeno v celém článku.

Angelika x Kleopatra

8. ledna 2010 v 14:48 | Jane |  Muzikál Angelika
Popravdě tohle jsem se dozvěděla, možná jako většina z Vás nedávno - přesněji řečeno včera. A uznávám, že i když to bude znít hrubě a neotesaně, jak tak čtu co o tom píšou na okolních blozích, tak se jen těžko bráním ironii. Jedná se o to, že Angelika se bude hrát zhruba jen měsíc tedy přesněji 18 dní (což je i s generálkami 36 představení, pokud se nemýlím). A všichni protestují, jak je to hrozně nefér. Víte, když opomenu to, že většině jde o to, že mají tak málo času vidět slečnu Nývltovou v této roli, nebo, že jiný zpěvák či zpěvačka mají v tomto muzikále víc prostoru než v Kleopatře, tak nakrásně vyjde najevo, že buď nečetli důvod tohoto kroku, nebo jim to nedochází tak, jak by mělo. Nechci tím nikoho urážet, to vážně ne, ale než budu pokračovat, asi by se hodilo sem uvést oznamující text:

"Produkce Divadla Broadway tímto všechny informuje o změně hracího plánu muzikálu Angelika. Vzhledem k tomu, že nositelka práv knižní předlohy paní Anne Golon změnila podmínky licenční smlouvy a následně nepřiměřeně zvýšila licenční poplatek, jsme bohužel nuceni hrát muzikál Angelika pouze do 28. února 2010. Z tohoto důvodu budeme uvádět ve zbylých plánovaných termínech Angeliky muzikál Kleopatra (od 6.3. do 11.4.2010)."(zdroj)

Což v praxi znamená, že tento krok, nemohlo divadlo jako takové nijak předvídat. Nikde se tu nepíše, že se Angelika nikdy nevrátí, jde pouze o fakt, že je to pro divadlo příliš finančně náročné. Tudíž nejde o nějaký tah z hlediska tržeb divadla, ale o nucený krok. Ani o nějaké dohady, že Kleopatra je lepší, nebo naopak Angelika. Je fakt, že Kleopatra tu má být do dubna a pak se možná vrátí, ale když se nad tím zamyslíte, oni nemají moc na výběr, čím Angeliku nahradit. Adéla ještě nevečeřela, se hrála spolu s Monou Lisou už v minulém roce a pár představení Adély je naplánováno na konec června. Je třeba zabít Davida je sice novinka, ale jeho premiéra je naplánována na 28. 4. 2010. Z čehož plyne, že zbývá Kleopatra. Původně byla naplánována jen na konci minulého roku a pak až později, ale hold okolnosti divadlo donutily k krokům jiným.
Doufám, že nikoho neurazím, jen píšu co si myslím. Podle mě, se jedná o krok celkem pochopitelný a nakonec, případné objednané lístky Vám přece vymění. A není všem dnům konec.

Úprava menu

7. ledna 2010 v 20:43 | Jane |  Plány
Tenhle krok jsem měla v plánu už hodně dlouho, ale nebyli lidi, kteří by ho provedli. Jak si můžete všimnout "zimní" nápisy nahradily nápisy normální. Dále sem přibyly další dvě ikony. Tentokráte se jedná o změněnou odkazovou ikonu na Klub M. M. a také o ikonu, která nese název Muzikály. Důvod? Hlavní je ten, že mi přišlo až nepraktické se tak dlouho proklikávat k hledanému muzikálu a také proto, že se jedná o nejhlavnější rubriku tohoto blogu. Takže to je onen důvod, proč rubrika s tímto názvem zmizela z normálních rubrik. Doufám, že jsem Vám tímto krokem příliš nezkomplikovala pohyb na těchto stránkách a budete je, alespoň občas využívat =)

Muzikál roku - round no. 1

7. ledna 2010 v 20:00 | Jane |  Soutěže
Tak je tu první muzikálové klání. Který z muzikálů by se podle Vás měl stát muzikálem roku 2009? Asi nemá smysl napsat, ať hlasujete podle sebe, myšleno pro Ty z Vás, co jsem příjdou hlavně za tímto účelem, protože každý většinou hlasuje pro blog, který ho sem, dovedl. I tak přeji příjemné hlasování, myslím, že máte z čeho vybírat. V článku máte nejen anketu, ale samozřejmě i ony muzikály spolu s těmi, kdo je přihlásili. Jinak bych Vám chtěla také moc poděkovat, že jste se nedrželi jen muzikálů z Hybernie a Broadwaye a nejen českých! =) Díky.

Diploms for me 2010

2. ledna 2010 v 23:49 | Jane
Vím, že jsem sem dlouho nedala žádné své diplomy a cenky od Vás, takže je asi načase to zase jednou napravit. Všem za ně moc děkuji a i když dost často nenapíšu komentář - ne proto, že bych vysloveně nechtěla, ale ten důvod se celkem složitě vysvětluje, tak se mi líbí. Zkusím se polepšit a co se týče komentářů své "skóre" vylepšit, ale zázraky ode mě nečekejte. Času mi už teď celkem ubývá a bude hůř. Díky za pochopení. A také děkuji za podporu v soutěži o Nej muzikálovou postavu, dostat se do finále bylo moc fajn.
Mimo jiné, ten rok...neznamená, že jsou už z tohoto roku, ale že je do tohoto článku budu od této chvíle všechny vkládat ;)

Design with Lorraine ©

2. ledna 2010 v 23:41 | Jane
Ač nevím jestli se Ti, tenhle výtvor bude líbit, tak ho sem vložím, uvidíš sám. Protože počítám, že tu zítra moc nebudu, vložím sem i návod jak ho správně nastavit. Tak doufám, že vše bude ok. Nevím jak vyhovuje barva, ale tahle mi k tomu tak nějak seděla...co se týče rozměrů...no vzala jsem to (tedy hlavně šířku, na výšce až tak nesejde) podle bratrova notebooku, tak nevím jestli jsem se trefila ( takže 1280x650) pokud ne, tak řekni já to zmenším. Nebo se o to spíše pokusím. Nastavení se vším všudy máš v celém článku.

FM - únor 2010

2. ledna 2010 v 15:05 | Jane
Vzhledem k předchozímu článku je má volba na tento měsíc jednoduchá. Můžete si říct, když si to odbudu teď, tak pak budete mít na nějakou delší dobu klid :D Já za okamžik mizím ven se psem, takže tu opět nebudu a nevím přesně, kdy se vrátím, páč se ještě musím věnovat češtině, tak se tu popřípadně mějte moc hezky. Příjemné hlasování přeji... =)
Foto č. 1 ↓

Můj omyl, aneb David Garrett

2. ledna 2010 v 14:57 | Jane |  David Garrett
No uznávám, že je to poněkud zvláštní nadpis článku do úvodu rubriky, ale hold to tak je. Musím se pousmát, když si vzpomenu na moment, kdy jsem ho viděla poprvé. Odlišný jazyk způsobil, jistou záměnu. Spolu s Anetou často, nebo občas pátráme po informacích o Mátém a tak jsme také okrajově narazily na Davida. Jednalo se o stránku v japonském jazyce a byl na ní jak David, tak Máté a ačkoli přiznávám, že první co, tak jsem Davida považovala, jak mi řekla Anet za Mátého dvojníka. Jako polehčující okolnost lze napsat, že tam byly dvě podobné fotografie. Celkem úsměvné je to, že jsem nedávno na tuto stránku narazila znova a řekla jsem si, že ať je to kdokoli, přece ho nelze považovat za Mátého dvojníka, když jsou každý jiný. V ten moment jsem ještě netušila jako moc. Tak jsem se rozhodla, že o něm zkusím něco zjistit. Moje první pomyslné kroky vedly na youtube. V ten moment nastal onen zlom. David Garrett není muzikálový zpěvák, vlastně vůbec není zpěvák, ale houslista.
Víte, nikdy jsem tomuhle směru hudby nijak nepodléhala, ale když jsem ho slyšela hrát, tak jsem tak nějak vnitřně oněmněla. Možná by někdo namítl, že hra na housle je svým způsobem pořád stejná. Nevím, ale mám pocit, že bych nesouhlasila. Možná lehkým paradoxem je, že i tento - teď možná použiju trochu přehnaný výraz, ale jiný mě nenapadá - famózní umělec, je opět z Německa, konkrétně z Aachenu. Vzhledem k tomu, že je mu 28 let, bych řekla, že s přihlédnutím k počtu vydaných cd se jedná v tomto směru o opravdu talentovaného člověka.
Když jsem tedy na youtube zadala toto jméno, první co na mě vykouklo byl Smooth Criminal od Michela Jacksona. Moje první myšlenka byla, jak by tohle mohl zpívat někdo jiný. Ale zvědavost mi nedala. Uznávám, že jsem byla celkem překvapená, když jsem tam viděla "jen chlapa s houslema." Ovšem o to větší bylo mé překvapení v moment, kdy začal hrát. Je snad celkem jasné, že je u toho hudební doprovod, ale housle krásně vynikají. Nikdy bych neřekla, že se něco takového dá hrát na housle. Je to - podle mě - něco naprosto úžasného.
Dalšími velmi známými songy jsou He´s Pirate z Pirátu z Karibiku, či Air, nebo song od skupiny Metallica Nothing Else Matters. Ovšem najde se i česká klasika jako Dvořákova Humoreska. Ovšem, abych Vám sem ty videa nenaskládala všechny a měla co dávat do dalších článků, tak se o nich proto jen zmiňuji. Je mi jasné, že koho to zaujme, tak si to najde, upřímně pochybuji, že by si ten někdo počkal, až to sem vložím.. =). No myslím, že bych to asi měla pomalu ukončit. Řikejte si co chcete, ale já jsem jeho hraním naprosto očarovaná. Vážně, jeho hraní má můj obdiv a respekt.

PS: Kdo si to přečte, poslechne a nic k tomu nenapíše /i kdyby se mu to nelíbilo/ má u mě mínus!! :D Ne, jasně, že ne, dělám si legraci :D, ale komentář uvítám =)