Prosinec 2009

PF 2010

31. prosince 2009 v 9:30 | Jane |  Plány
Tak jako všichni, i já bych Vám všem chtěla popřát šťastný a úspěšný Nový rok. Nějaké to splněné přání, v okolí lidi, v jejichž společnosti je Vám fajn. Jednoduše vše nej do dalšího roku ;)

For you - Dracula Avatars

30. prosince 2009 v 22:45 | Jane
Trochu jsem se nudila, tak jsem tvořila avatary. Uznávám, že nejsou nijak extra dokonalé, ale rozhodla jsem se, dát Vám je k volnému použití. Takže když budete chtít, není problém. Co si o nich jinak myslíte? Díky za každý slušný názor.

Dracula 2009 - derniéra

30. prosince 2009 v 17:57 | Jane |  Muzikál Dracula
Další malé info na téma muzikálu Dracula. Jak možná tušíte poslední prosincovou neděli, tedy 27.12., se konala malá, neoficiální derniéra úspěšného muzikalu Dracula. Od premiéry 5.2.2009 se odehrálo 156 představení většinou před naprosto vyprodaným hledištěm. Proto se toto poslední představení neobešlo bez slziček... No ale když něco hezkého končí, tak současně i něco začíná. V tomto případě je to Baron Prášil.
Fotografie z této malé derniéry, si můžete prohlédnout na níže uvedených odkazech

Máté Kamarás - Hulljon jégeső

30. prosince 2009 v 15:22 | Jane
Další informace ohledně Mátého. Tentokrát se to týká písně zmíněné v předchozím článku, tedy Hulljon Jégeső. Chápu, že v maďarštině to moc neřekne ani Vám, ani mě. V překladu by to mělo znamenat Krupobití. Když se mi podaří najít překlad, tak ho sem určitě dodám. Teď k důvodu, proč jsem tenhle článek začala psát. On totiž Máté s touto písní má v Maďarsku opravdu úspěch. Na žebříčku hitparády je na krásném 25. místě a stále stoupá! =) Tudíž jak můžete vidět, je výš než například Depeche Mode, nebo Cascada.
Na celý žebříček, se můžete podívat →ZDE←
A zde ↓ máte onen song. I když to možná zní divně, i když mu nerozumím, tak se mi ta píseň opravdu líbí...

Máté Kamarás - Múzsa Awards

30. prosince 2009 v 14:48 | Jane
V Miskolc se koná předávání nejprestižnějšího kulturního uznání. Toto ocenění dostal skvělý muzikálový zpěvák Máté Kamarás narozený v Miskolc. Zde máte rozhovor. Oficiální předávání bude nejspíš v lednu 2010.

EM: Generace vyrostla od té doby, co jste se vrátil do Miskolc z Vídně. Co se stalo od té doby?
Máté Kamarás: Je zajímavé, že v řadě zemí jsem se stal vyjímečně populární - Nechci vypadat nafoukaně, ale jsem hvězdou v Japonsku a Rakousku - ale oproti tomu doma nebyla má "sláva" zdaleka v takovém měřítku. Ani jsem se tu často nezdržoval, protože jsem zpíval v zahraničí. Ale teď jsem začal budovat národní kariéru.

Markéta Poulíčková

29. prosince 2009 v 21:04 | Jane |  Další muzikály
Dnes byly oficiálně spuštěny stránky Markéty Poulíčkové. Většina z Vás měla možnost ji vidět v muzikálu Carmen. Adminkami jsou Shaly s Violou. Dá se říct, že jsem se podílela na tvorbě záhlaví, ale to není nijak extra podstatné. Přeji tedy, ať se webu daří stejně dobře jako všem ostatním, které mají holky v rukách ;)
PS: Odkaz na web bude během chvilky přidán do seznamu webů.

Design with Kleopatra ©

29. prosince 2009 v 20:52 | Jane
Další design, který vznikl už včera, ale jaksi jsem se nedostala k tomu, abych to sem dala. Terče se moc líbí, za což jsem ráda. Chtěla na něj hlavně Kamilu, tak jsem na tom zapracovala a design vznikl "na počkání" =) Fakt se mi to moc líbí. Na celý výtvor se můžete podívat

Glanc č. 14 - Leona Machálková

29. prosince 2009 v 20:33 | Jane
Další článek, tentotkáte o Leoně Machálkové. Opět je to spíš prázdninový článek, protože daný časopis vyšel v červenci (přesněji 9. července 2009). Tentokrát se omlouvám, ale opravdu se mi to nechce opisovat, takže to tu máte formou scenu. Příjemné počtení přeji...

LN - Marta Jandová

29. prosince 2009 v 19:13 | Jane
Zkratkou LN jsou myšleny Lidové Noviny, čili jak možná některé napadne, jedná se o jakýsi "rozhovor" s Martou z těchto novin. Je to článek poměrně starý (18. 7. 2009), ale i tak si myslím, že stojí za to, ho zmínit. Mám ho tu založený už dlouhou dobu, ale jaksi nebyli lidi, kteří by ho sem vložili, ale jinak si myslím, že je to moc hezky napsaný článek...jeho autorkou - článku o Martě - je Monika Mudranincová.
TÁTA BYL BOHÉM, MÁMA ANDĚL
Nejkrásnější vzpomínky na dětství mám spojené s naší chatou. Jedna z mála dobrých věcí na komunismu byla, že rodiče měli na děti víc času, protože nemělimožnost pracovat na nějaké kariéře. A tak se jezdilo na chaty. Naši s námi hráli různé hry, vymysleli si například fiktivní postavu indiána, který nám nechával vzkazy, co máme o víkendu dělat. Bylo to super, každý víkend byla zábava.
Táta byl bohém, máma byla anděl. Táta si s námi dětmi užíval věci, co ho bavily, ale ty, co ho nebavily, nechal mámě. Vybavuji si, jak byla máma rozčilená, když mě na chalupě kousl pes a do nemocnice mě musel odvézt soused, protože táta tam nebyl. Maminka byla velmi společenský, ale zároveň rodinný člověk. Myslím, že jsem po ní.
Máma zemřela, když mi bylo sedmnáct. Už přes půl života jsem bez ní. Strašně se mi po níí stýská. Myslím, že není nic horšího, snad jen, když vám umře dítě. Tehdy to bylo hrozné, připadalo mi, že jsem omámená, vůbec mi to nedocházelo. Strašně jsem brečela, ale zároveň jsem byla schopná jít po pohřbu s kamarádkou do kavárny Slavie a tam se smát. Vypořádávala jsem se s tím takovým zvláštním způsobem. Teprve po půl roce mi došlo, že mámu už nikdy neuvidím.

Daniel Hůlka

29. prosince 2009 v 18:17 | Jane |  Co si myslíš o...
Objevila se tu žádost, jestli by se v této rubrice nemohl objevit i Daniel Hůlka. Tudíž, proč tomu nevyhovět? Věřím, že se najdou tací, kteří vyjádří svůj názor k jeho osobě. Co se týče mě, tak v první verzi Draculy se mi moc líbil, o té druhé to s takovým nadšením tvrdit nemůžu, protože mi u toho prostě něco chybí. Jinak si myslím, že je Dan opravdu dobrý zpěvák a osobně možná i milý, to nemůžu soudit. Co si tedy o "českém Draculovi" myslíte Vy?

New Moon - má recenze

28. prosince 2009 v 23:52 | Jane
Už je to tak, konečně jsem dokoukala druhé pokračování filmové ságy od Stephenie Meyer, tedy Nový měsíc. Na to, jak dlouho jsem to měla rozkoukané je to u mě celkem úspěch. Taky bych měla zmínit, že tohle je u mě zatím jediný film - přesněji filmová sága - kde mi připadá, že ji českým dabingem naprosto zmrvili. Jinak řečeno, když už se na to dívám, tak jedině v angličtině. Kdekdo by řekl, že je to tím, že jsem to poprvé viděla právě v angličtině, ale pak bych odporovala otázkou, proč tak nebylo i u jiných filmů? Zkrátka a dobře se mi k hercům "české hlasy" nehodí. Nakonec jsem si řekla, že i oni mají celkem příjemné hlasy, na poslech.
Teď už tedy k filmu jako takovému. Musím říct, že celkem příjemně překvapil. Líbil se mi, i když některé pasáže mi připadaly vysloveně přemrštěné. Co se mi opravdu líbilo, bylo počítačové zpracování vlčí smečky. A to ať už v momentě přeměny, nebo už v dané podobě. Co naopak naprosto nechápu, proč téměř všude byl opěvován Bellin skok ze skály. Možná je to podmíněno právě tím, že to bylo opěvováno, a možná proto jsem od toho čekala něco víc, než jen, že si sundá bundu a udělá krok do prázdna...Co se týče podrobnějšího a možná stylovějšího - záleží na úhlu pohledu - propracování postav, tak to se podle mého opravdu povedlo. Dále, ohledně výběru nových postav, samozřejmě jsem občas sledovala co se kde píše, ale nijak jsem to nepitvala, hodnotit můžu až teď, když už jsem film viděla a co bych řekla? Že Volturiovi jsou vážně úžasní, připadá mi, že z nich autorita jaksi sálá. Je fakt, že Aro mi připadá svým chováním lehce ztřeštělý, ale to je možná tím, že mi chybí další informace z knih (ač by mě za to skalní fanoušci nejpíš kamenovali, momentálně čtu 3. díl - dostala jsem ho spolu s 4. k Vánocům). Oproti tomu Cauis mě dost zaujal, i když ve filmu moc prostoru spolu s Marcusem nemá.
Proměna Jacoba se dle mého taky docela vydařila, a i když se nečlením na žádné team Edward X team Jacob - ráda spočívám v tomhle případě na neutrální půdě -, tak tady jsem spíše sympatizovala právě s Jacobem a to i po přečtení knihy. Sama jsem byla celkem zvědavá, jak do filmu promítnou emoce daných situací a to se jim povedlo též na výbornou. Otázku, jak vyřeší Edwardovo varování v Belliné hlavě vyřešili též dost bravurním způsobem, pro mě lehce nečekaným.
No myslím, že to by k mému vykecávání jaksi stačilo...celkové hodnocení? Film se mi líbil i přes některé mouchy, ale uznejme si to upřímně, nikdo a nic není dokonalé. Jak jste na tom Vy? Díky za případnou pozornost věnovanou tomuto článku...

Muzikál roku 2009

25. prosince 2009 v 21:37 | Jane |  Soutěže
Uhm...sice nevím, kolik z Vás se zapojí /jestli někdo/, ale za pokus to stojí. jedná /bude se jednat/ o soutěž obdobné muzikálové zpěvačce/zpěvákovi roku, do které jste měli možnost se zapojit v dřívější době. Vítězný bude uveden v menu. Počet kol záleží na počtu účastníků, nebo přesněji přihlášených muzikálů. NEMUSÍ se jednat o muzikál pouze český, ani pouze z divadel nejvíce probíraných, tedy Broadway a Hybernia!!
Do přihlášky stačí napsat Vámi zvolený muzikál /prosím dbejte na to, aby každý byl jen jednou/
Do položky web napsat svůj, pokud nějaký máte.

Hádej_007 - ceny

25. prosince 2009 v 21:18 | Jane |  Hádej
Po dlouho dlouhé době jsem se dokopala k cenám za tuhle soutěž. Naštěstí jsem při její tvorbě byla natolik kreativní, že už jsem si zpracovala i výsledky, protože dát je po cca dvou měsících dohromady tak, jak už jsou, by byla taky docela sranda. Díky všem co jste se zapojili, vím, že některé z obrázků byly celkem složité. Také proto mě potěšilo, že se Vás oproti minulé zapojilo více. Takže ještě jednou děkuji a tady máte ceny.
Plný počet bodů měla jako jediná Aneta, k čemuž gratuluji =) doufám, že se i malá animace bude líbit.

Please vote_3

23. prosince 2009 v 21:28 | Jane |  Trošku mimo...
Ono hlasování sice ještě nezačalo, ale až započne, tak tu na 99,9% nebudu, tak to sem dám už teď. Díky Vaším hlasům jsem s Kleopatrou postoupila do finále soutěže o nej muzikálovou postavu. Úkolem do tohoto konečného klání bylo vytvořit nějaké grafické výtvory s oblíbenou alternací a to jak víte je u mě Monika. Jsou to výtvory dělané hodně narychlo, protože mě jaksi tlačí čas ve všem co poslední dobou dělám...No tudíž, prosím ty z Vás, kteří mají roli Kleopatry také v lásce, či kterým se mé výtvory líbí ať hlasuje ve finále na tomto blogu
(přesný odkaz na článek přídán)
Díky všem a krásný Štědrý den =)
Teď už k výtvorům ↓ (jsou 2 druhý je v článku)

Máté Kamarás - on Devianart.com

22. prosince 2009 v 22:02 | Jane
Dneska poslední aktivita. Prohlížela jsem si obrázky na devianart.com a na co asi nenarazím, uznávám, že na tenhle obrázek bych byla schopná koukat hodiny. Připadá mi úžasný. I když i tady platí, jak by řekla Anet, .."aby ne, vždyť je na něm Máté =)" s čímž nejde jinak než nesouhlasit. Však my dvě víme, jak je to myšleno. Kdo ho nezná, může si myslet co chce, třeba i to, že jsem blázen. Koneckonců posuďte sami a klidně napište komentář co si o tomhle výtvoru myslíte ;) Autorem tohoto krásného díla je Aville.
Tady se můžete podívat na další díla od autorky Aville najdete tam mimo jiné Erika z Fantoma Opery, ještě jednoho Mátého a další =)

Nutná změna

22. prosince 2009 v 21:49 | Jane |  Plány
Uznávám, že se mi moc nechtělo design měnit, ale nakonec jsem se k tomu přeci jen dokopala. Důvod? Ten není nijak složitý, bohužel u předchozího designu byla stránka sama o sobě moc úzká, což mi znemožňovalo určité aktivity, které jsem si plánovala. Takže došlo k téhle změně. Nevím jestli se Vám líbí, každopádně se s ní jaksi budete muset zžít, protože pochybuju, že na další předělávání bude čas. Kdo se slušně vyjádří, budu ráda.

Přeji hezké vánoční svátky všem!!

50.000

21. prosince 2009 v 23:30 | Jane |  Plány
Teď možná na delší dobu poslední článek, to se časem uvidí. Chtěla bych Vám všem co sem chodíte moc poděkovat, protože jste mi sami nadělili takový malý "dáreček" v podobě 50.000 návštěvnosti. Což mě opravdu těší a doufám, i když jsem to s tímhle článkem tentokrát prošvihla, ale to je stejně detail, že se Vám tu bude i nadále líbit a alespoň občas sem zase zavítáte =) Omlouvám se, že je k tak krásnému číslu, tak krátký text, ale momentálně mám myšlenky na útěku a nevím co dalšího bych napsala. Ještě jednou všem DÍKY!!

For you - Mona Lisa playing cards

21. prosince 2009 v 23:25 | Jane
Další předvánoční "dárek" pro Vás. Vím, sice jsem psala, že budou přibývat kalendáře, ale chtěla jsem něco vyzkoušet. Posuďte sami, jestli se mi to povedlo, či ne a případné chyby prosím nahlašte. Uznávám, že v tomhle čase jsem byla chvílemi docela mimo. No jak napovídá titulek, jedná se o hrací karty a tématem je Mona Lisa. Takže, asi bude lepší přestat to okecávat, tudíž, kdo si tenhle výtvor chce stáhnout, tak
(heslo je stejné, jako u předchozího souboru)

Please vote !! 2

19. prosince 2009 v 22:58 | Jane |  Trošku mimo...
Opět článek tak trochu mimo...žádám o hlasy pro muzikálovou Kleopatru v soutěži o nej muzikálovou postavu. Takže kdo je ochotný svou myšku otravovat dvojím kliknutím, tak prosím
Všem co tak učinní děkuji!

AFF n. 14

19. prosince 2009 v 12:02 | Jane
Další aff tohoto blogu. Tentokát jím je TToooMM, kterého taky mám dojem všichni už znáte. Jedná se o další muzikálový blog a myslím, že moc hezký. No a pro Ty z Vás, co tam ještě nebyli, určitě tam najdete spoutu zajímavých informací, nebo soutěží.