Říjen 2009

Adoptuj si - Kleopatra

30. října 2009 v 21:18 | Jane |  Adoptuj si...Muzikály
Po dlouho dlouhé době opět nějaká ta osůbka k takzvané adopci. Tentokráte padla volba na egyptskou královnu. Zůstala jsem u menší verze, protože nikdo z vás neprotestoval a příjde mi to i praktičtější. Doufám, že jsem na žádnou z představitelek nezapomněla...pokud ano, tak se ozvěte. Časem přibudou i další jako je Constance nebo královna Anna.
Obvyklé pravidlo, i když trochu upravené od posledních osob k rozebrání. Snad je jasné, že nezáleží na tom, kolik obrázků si vyberete jen prosím o uvedení zdroje a nejlépe i komentáře, že jste se rozhodli, dát si to na blog. Díky!!
Aktualizováno: 1. 11. 2009
Monika ↓
Adoptována:
PajulQa

Máté Kamarás - Times Rollin

30. října 2009 v 20:11 | Jane
Ke každému jsem udělala nějaký ten text, bohužel tady mi k tomu chybí video. Pokusím se na tom zapracovat, ale nejprve si musím zprovoznit Windows Media Maker. Problém bude zjistit jak, ale časem na to snad příjdu. Teď něco málo k písničce, podle mého má krásnou melodii. Zpěv od prvotřídního zpěváka je bezkonkurenční =) Časem určitě přidám další text a doufám, že i s videem. Určitě to video časem přidám i sem, ale nejdřív ho musím vytvořit, tak kdo tuhle písničku nemá, musí si hold počkat :P

Hádej_007

30. října 2009 v 15:45 | Jane |  Hádej
Pomalu se nám krátí prázdniny, takže se za chvíli zase budu muset učit. Ono je toho poslední dobou nějak moc. Při myšlence vytvořit nové Hádej, jsem zkoumala jaká byla poslední a lehce mě zamrazilo, když jsem v rubrice nenašla ukončení 6. Ovšem naštěstí jsem se podívala do seznamu článků a onen chybějící našla, akorát nebyl zařazen do žádné rubriky. Takže zpětné dodělávání diplomů mě naštěstí nečeká. Uznávám, že u této verze jsem nijak nepřemýšlela nad složitostí či jednoduchostí daných obrázků, takže je na Vás jak se s tím poperete. Znáte ono "kdo hledá, najde" ;). Tentokrát je položek 15 z čehož 10 je jako obvykle kostýmových. Uznám, že jsem celkem zvědavá, co mi napíšete k jedné z položek.. =) Tak hezkou zábavu přeji...
Komentáře jsou opět moderované =)

VM - 3. úkol

27. října 2009 v 23:14 | Jane |  Soutěže
Tak popravdě ač jsem čekala ještě dva dny po termínu nikdo další druhý úkol nesplnil. Ovšem i bez ohledu na to přidávám další úkol a je jen na Vás jak se s tím poperete. Když pošlete splněný třetí úkol spolu s druhým, tak Vám to ještě uznám, abyste neřekli, že jsem moc přísná, ale jak už jsem jednou psala, kdo nesplní dva úkoly, tak automaticky vypadává..Takže je mi líto, ale musíme se rozloučit s Ivanulkaa(ou). Která nesplnila ani jeden úkol ač si to sama celkem komplikovala dvěma tématy. Je mi líto. Dále, co bude tedy třetím úkolem? Vaším dalším úkolem bude napsat přiměřeně dlouhou synopsi (neříkám, že musí být na pár řádků, ale prosím ne dvou-stránkové slohovky) a navíc vytvořit návrhy kostýmů (alespoň hlavních postav, stačí 1. hl postava - jeden její kostým, 2 hl. postava - jeden její kostým, ...atd.) Jak si s tím poradíte je jen a jen na Vás, žádná kritéria co se týče způsobu jakým tyto úkoly splníte nejsou.

Termín splnění: max. 27. 11. 2009

Máté Kamarás - Unplugged Musicalsongs

26. října 2009 v 22:13 | Jane
Tak mě napadlo, že možná někteří/některé z Vás zaregistrovali, že tahle tvář dominuje tomuto designu, můžu to jen potvrdit, je to on =) Mezi další, celkem aktuální téma je blížící se akce, na které jak jsem pochopila Máté bude hlavní hvězdou. Jen si říkám, že je škoda, že se nemůžu účastnit, brala bych to všema deseti, musí to být nezapomenutelné vidět ho naživo =) Teď tedy něco k oné akci.
"Od roku 2003 až 2005 zpívala charismatická maďarská hudební hvězda Máté Kamarás roli "Smrti" v muzikálu "Elizabeth" v Theater an der Wien a získal si srdce mnoha nejen rakouských muzikálových fanoušků. Od té doby zpíval v mnoha hudebních produkcích (Tanz der Vampire, Joseph) a doprovázel roli "Smrti" i na znovuobnovené představení v Budapešti.
Máté, nám toho ovšem může nabídnout mnohem více! V Japonsku, úspěšně odehrál několik sólových koncertů v Maďarsku v současné době plánuje turné se svou rockovou kapelou (Dynamáté), a ve Vídni, budeme mít možnost v nejbližší době vidět jeho talent ve zcela nové Personalityshow. Na obrázku Máté jednou zcela odlišně: ve večerních šatech s klavírním doprovodem. S nostalgickým půvabem, nás povede přes jeho barvitý svět muzikálů, zpěv silné rockové balady to vše a mnohem více poukazuje na jeho rozsáhlý repertoár. Zkrátka Večer, který by si neměl nechat ujít žádný milovník skvělé hudební a muzikálové zábavy!"
Na závěr by se hodilo uvést kdy a kde se akce koná, že? =) Tak tedy 28. listopadu 2009, Metropol, Hernalser Hauptstr. 55, 1170 Wien. Lístky pro případné zájemce k mání na zdroji (odkaz pod obrázkem)

Máté Kamarás

26. října 2009 v 21:11 | Jane
Hurá, konečně galerie opět funguje tak jak má =)...chápu, že upravit to asi nebylo zrovna nejednoduší...Ale alespoň se vrhnu na to, co jsem plánovala už dříve - Máté =) Tak se na něj konečně došlo =) Vím že převážná většina z Vás teď netuší co to plácám, záhy vysvětlím. Víte, on byl jedním z hlavních důvodů, proč jsem si Elisabeth sehnala. Na videích co visí na youtube mě zaujal svým nadšením a samozřejmě zpěvem, do kterého podle mě dává celé své srdce. Myslím si, že je to úžasný zpěvák a mrzí mě, že tady o něm ví tak málo lidí. I když nevím, jestli těmi články o něm na téhle skutečnosti něco změním, ale alespoň se o to pokusím =). Jěště jedna poznámka než začnu, kdybych někde psala Maté, tak to podle všeho není chyba, protože se používají obě verze, tedy Máté i Maté. Takže, kdo je vlastně Máté?

"Máté Kamarás se narodil 21. září 1976, v Miskolc (Maďarsko) je populární německý/maďarský zpěvák a herec, proslavený rolí "Smrti" v muzikálu "Elisabeth" v divadle ve Vidni.
Jeho první role byla v únoru 1994, kdy mu bylo 17, na Herman Ottó gymnáziu (Miskolc), ve hře "René".
O rok později hrál také "Jeana Valjeana v" Les Miserables ". Ve stejném roce (1995), byl schopen získat s pomocí slavného maďarského učitele zpěvu Mária, roli Piláta v "Jesus Christ Superstar". Na podzim roku 1995, byl Máté členem ruské delegace "Chess"", která byla uvedena v Rock divadle v Budapešti.

Zase zrada

24. října 2009 v 17:40 | Jane |  Plány
Skvěle jsem si naplánovala další článek, jenže blog.cz mi udělal čáru přes rozpočet :( Může mi někdo říct, jestli má stejný problém? Totiž chci uložit nový obrázek do galerie, ale napíše mi to CHYBA: Nepodařilo se uložit převedený originál. Co to je? Nebo spíš kde se stala chyba tentokrát?

Už 5 let...

23. října 2009 v 20:23 | Jane |  Patrik
...nám na tomto světě chybí fenomenální mladý zpěvák...jak už jsem psala u Miri v komentáři, bohužel i já objevila jeho krásný talent až po oné události. Bylo to jednoho dne ve škole, kdy nám učitelka dovolila pustit si Kleopatru. Už od prvního okamžiku mě zaujal svým výstupem o zpěvu ani nemluvě...říkala jsem si, že o něm určitě musím doma něco zjistit. Bohužel jak smutné bylo zjištění, že už není mezi námi, ale mezi "opěvovanými" anděli. Nezapírám, že hlavně kvůli němu tenhle blog vznikl. Nechci se zde zamýšlet nad tím, kolik lidí už na něj za těch 5 let pozapomnělo. Třeba už jen proto, že už dlouhou dobu nefungují jeho stránky věnované im memorial (tedy nevím, jestli jen mě, každopádně, nemůžu se na ně dostat). Zpíval nádherně a popravdě pořád mě zkličuje pocit, že onu osudnou nehodu nepřežil hlavně proto, že byl připoutaný...tomu se asi říká paradox života. Nemůžu říct, že jsem ho znala osobně, pouze ze záznamu a pak jsem poslouchala jeho krásné cd. Vždycky když vejdu do divadla tak ve mě hrkne při pohledu na jeho fotografii. Každému je souzen daný osud, ale proč byl Patrikovi život ukončen tak brzo?...nejspíš proto, že po silnicích a nejen těch našich řada lidí jezdí jako hov*da....:( Co se dál dá napsat? ..........
...Patrik forever...

Lorraine v podzemí - hlasuj

21. října 2009 v 19:27 | Jane |  Muzikál Dracula
Jak to tak vypadá videa z nového dvd muzikálu přibývají jako na běžícím páse. Ovšem tentokrát jsem byla příjemně překvapena, když jsem spolu s Leonou a Monikou našla i video Radky. Zrovna včera jsem Katushce, že bych jí moc ráda viděla/slyšela =). Uznávám, že Radka je opravdu úžasná a mnohem lepší než Leona, která mě zklamala nejen na videu, ale i v reálu. Samozřejmě Monča, nemám výhrady, je fakt skvělá. Je možné, že v divadle jsem postrádala jakési přesvědčení, které mi teď po shlédnutí už nechybí =). Která zpěvačka tuhle píseň podala podle Vás nejlépe? Hlasujte v přiložené anketě!! =)
Radka

Dracula 2009 II

20. října 2009 v 22:08 | Jane |  Muzikál Dracula
Je pravda, že i když jsem byla na Draculovi 2x vždy jsem měla Pepu Vojtka. Tedy ne, že by mi to nějak extra vadilo, jen jsem byla zvědavá jaký je v téhle roli Marián. Protože jak víme ani na nově vydaném cd byl všude Daniel. Video je to moc hezké a Marián zní úžasně. Nevím jestli litovat, že na hlavním dvd je Dan, i když to se dalo čekat, ale i tak s tím nikdo nic nenadělá. Jen někteří z Vás a i já měli možnost vidět celé představení i s někým jiným. Nic osobního, proti Danovi...;) Hezké pokoukání.

Glorča

20. října 2009 v 21:54 | Jane |  Kresby tužkou
Vím, že některé z Vás vědí, oč se jedná a díky jim za názor, vážně si ho cením. Jedná se o můj druhý pokus, protože ten první - prázdninový se mi moc nelíbí, ovšem Terka má jiný názor, tak až se někdy uvidíme, tak jí ho moc ráda věnuji. Vím, že do originálu má hodně daleko, ale snažila jsem se, tak doufám, že to v tom bude alespoň trochu vidět. Zatím se stále držím a nerozmazávám tužku a používám spíš jemnou šrafuru, či jak to nazvat. Popravdě jsem se docela obávala, že Baron nebude po naskenování vůbec vidět, ale kupodivu je, za což jsem ráda. Protože jinak by to vypadalo hodně divně...budu ráda za každý názor, když bude slušný ;)

Dracula 2009

19. října 2009 v 21:19 | Jane |  Muzikál Dracula
Je až s podivem, jak jsou lidé rychlí. Už se najde hned několik videí na youtube z nového dvd Draculy, které když se to tak vezme ještě ani oficiálně nevyšlo...Jasně, já vím, že je rozeslali už dřív a je to fajn. Nechci nikomu nic zazlívat, koneckonců sama tam mám jedno muzikálové video - ostatní jsem zprivatizovala. Vzala jsem v úvahu žádost stažení videí, protože, když tam člověk vidí celý muzikál, tak se najdou tací co si řeknou, že už si to nemusí kupovat. A když se to tak vezme, tak něco na tom bude...videa jsou moc hezká a je to milé si u toho zavzpomínat jaké to bylo, když to člověk viděl naživo v divadle... =)

+ Upíří valčík, který mi nejde vložit

Angelika se loučí s Dashou

19. října 2009 v 20:51 | Jane |  Muzikál Angelika
Tak se dostávám k tomu co jsem zmínila. Ano, v muzikálu Angelika už nebudeme mít možnost vidět talentovanou a milou Dashu. Nahradí ji všudeomýlaná Kamila Nývltová. Uznám bez mučení, že tahle změna mě dost znechutila. I když taky jsem jí tak nějak čekala, jen ne místo Dashy, ale kupříkladu Leony. Ovšem to nikdo z nás neovlivní. No a aby jste si nemysleli, že jsem si to vymyslela, zde máte onen článek, ze kterého tuto informaci mám...
"Finalistka pěvecké soutěže X Factor Kamila Nývltová boduje. Získala titulní roli v muzikálu Angelika, kde nahradí zpěvačku Dashu, která z muzikálu odešla. Nývltová s tím ale zároveň přišla o jednu z hlavních rolí v připravovaném projektu Baron Prášil.

Muzikál Angelika

19. října 2009 v 20:39 | Jane |  Co si myslíš o...
Další položkou bylo nové téma do rubriky Co si myslíš o...Volba padla na další muzikál. Tentokrát na Angeliku. Bude opět obnovena s výraznou změnou v obsazení, které se budu věnovat v následujícím článku. Co si o tomto muzikálu myslíte? Líbí se Vám, nebo je to podle Vás kýč? Meze Vám nekadu můžete to tu probrat od obsazení po děj a všechno možné. U mě je to takové, že jsem před muzikálem narychlo skoukla filmy, abych alespoň částečně věděla co mám čekat. Takže překvapená jsem nijak extra nebyla, ale myslím, že je to muzikál celkem povedený...Co Vy?

Upraveno

19. října 2009 v 20:32 | Jane |  Plány
Tak jsem splnila jeden z bodů na svém mini seznamu. Je jím úprava rubriky Mé oblíbené knížky. Ne, že by se rubrika měnila nějak radikálně, jen jsem přepsala některé články a jiné zase doplnila o nově vydané knihy do série. I když nově...no to už by bylo celkem sporné tvrzení...ale co. Také tam přidám poměrně novou knihu a možná Vám ukážu i dokreslený obrázek...
Takže tedy, které články v této rubrice byly upraveny?


Plán_009

18. října 2009 v 18:59 | Jane |  Plány
Možná jste si všimli, že tu přes víkend v podstatě nic nepřibylo...bylo to hlavně proto, že nám 2 dny nešel proud...popravdě tu zimu bych nikomu nepřála. Teď už bude snad vše ok. Všem díky za vyjádření k VM budu se nejspíš držet radou od Miri a v menu se pod odkazem objeví termín do kdy budu ono obsazení očekávat, neodevzdáte, Vaše věc. Předem upozorňuji, že kdo neodevzdá dva úkoly tak automaticky vypadává. To je tedy k soutěži, teď k tomu co chystám...tedy něco málo.
  • Nový text písně (nejspíš z ML, klidně doporučte)
  • Další rozbor cd od - Uwe Kröger
  • Nové téma do rubriky Co si myslíš o...
  • Nějaké grafické výtvory
  • Nový obrázek - pokud ho dokreslím
  • Úprava v rubrice Moje oblíbené knížky
Tak a to myslím zatím stačí =) Mějte se hezky, já se zase ozvu, teď jdu kreslit.

Koncertní Jesus Christ Superstar

18. října 2009 v 12:23 | Jane
Jak možná někteří z Vás zaregistrovali, chystá se koncertní představení Ježíše a to v Liberci. Což odtud není nijak daleko, ovšem to jaksi neznamená, že se na to dostanu, ale možná tam dostanu alespoň rodiče. Upřímně si myslím, že vidět tohle představení tehdy v divadle musel být úžasný zážitek =). Ovšem v době kdy se hrál mi bylo asi tak 5 let :D. Teď tedy něco k akci jako takové...
"Důvod k takovéto události je zřejmý, žádný jiný světový titul si tu zatím nezískal takovou proslulost a popularitu. Skvělé české libreto Michaela Prostějovského zná každý správný muzikálový fanoušek prakticky zpaměti, o pobrukování melodií se snad ani zmiňovat nemusíme.
Koncertní pojetí vychází z dřívějšího koncertního pojetí, též pod taktovkou Oty Balage, s alternativními verzemi skladeb v angličtině a mírně pozměněným scénosledem.

Legendární pražská verze muzikálu Jesus Christ Superstar měla v Praze premiéru 22. července 1994, dosáhla 1288 repríz a vidělo ji celkem 850 000 diváků! Derniéra proběhla 28. června 1998.

Netradiční koncertní formu s původními hlavními protagonisty Kamilem Střihavkou, Danem Bártou, Bárou Basikovou, Alešem Brichtou, Bohoušem Josefem bude tento koncert určitě nezapomenutelný. Speciálními hosty budou Jiří Korn, 4tet, a další."
Vstupenky můžete zakoupit zde

VM - ano či ne?

14. října 2009 v 22:18 | Jane |  Soutěže
Už delší dobu přemýšlím nad soutěží, která probíhá na tomto blogu, tedy - Vymysli si muzikál. Víte, zdálo se mi to jako dost praštěný nápad, ale přihlásilo se 10 lidí, což jsem považovala za dost velký úspěch, tak jsem soutěž "spustila". Jenže to, čeho jsem se v koutku duše obávala se nakonec dostavilo. Totiž výsledná neaktivita soutěžících. Chválím Miri a C.ind.ere.llu, protože jediné splnily druhý úkol. Vím, že s prvním úkolem nijak velký problém nebyl, i když stále neodevzdali všichni. U druhého úkolu se neaktivita projevila hodně velkou měrou. Chápu, že spousta z Vás má své starosti se školou a nejspíš nejen s ní. To nikomu nechci vyčitat.
Ovšem protože téměř všichni odevzdali opravdu krásná loga ke svým muzikálům, příjde mi vůči nim značně nefér soutěž jen tak zrušit. Proto jsem došla k závěru, že tohle rozhodnutí nechám na Vás. Má soutěž pokračovat, nebo být zrušena či pozastavena...? Prosím pokud možno, ať se vyjádří hlavně soutěžící, ale uvítám i názory ostatních. Díky.

Co to?

14. října 2009 v 22:05 | Jane |  Plány
Jak jste si možná všimli, opět zmizely AFFs, ovšem tentokrát ne proto, že by profil nefungoval...To co v něm bylo se jednoduše zkrátilo na jeden odkaz. Uznávám, že to mě docela štve. Uvidím co s tím vymyslím, tedy pokud vůbec něco. Nejposlednějším řešením je návrat k klasickým oblíbeným odkazům. I když od těch jsem upustila schválně, protože už tak je to menu dost dlouhé, tak nač ho ještě prodlužovat, že?...No bohužel blog.cz rozhodl za uživatele. Tak doufám, že mé mozkové buňky navštíví nějaký spásný nápad, jak to obejít. Nebo mám doufat, že je to jen krátkodobá úprava...? Tomu se mi jaksi věřit ani nechce, hlavně asi proto, že mám pocit, že kdyby byla krátkodobá, tak by neměla význam...

100. představení

13. října 2009 v 22:15 | Jane |  Muzikál Mona Lisa
Taky dobré, teprve teď, díky Terce zjistím, že jsem byla v podstatě na 101. představení Mony Lisy. Vím, významná je ta kulatá stovka, ale popravdě i tahle skutečnost mi zcela unikla. Možná kdybych počítala představení, tak bych k tomu došla, ale už jen ta představa je jaksi...no nic. Když bych to měla nějak shrnout, tak myslím, že je to krásné. Je vidět, že mnoho lidí tohle představení zaujalo a mnohé nejen to. Takže myslím, že by se Mona klidně mohla s postupem času dočkat i dvojnásobku. Každopádně bych jí to přála.