Září 2009

Maya Hakvoort - Maya goes solo

27. září 2009 v 22:54 | Jane
Ke zpěvačce už klasicky patří vydaná cdčka. Jak už jsem psala, Maya vydala zatím dvě a dále nazpívala x písniček k muzikálovým cdčkám (př. Elisabeth, Jekyll & Hyde 2002 aj.). Mě osobně docela zajímalo, jak Maya zpívá i mimo muzikál a musím říct, že opravdu krásně a nezáleží na tom, jakým jazykem =) což už mi potvrdila níže uvedená písnička Easy Terms, a protože jsem zvídavý tvor, tak jsem pátrala a po několika denním hledání se mi to konečně vyplatilo, jinak řečeno, píle vynaložená na hledání přinesla své ovoce - našla jsem alespoň jedno Mayino cdčko. Jak název článku napovídá je to její první cd z roku 2005. Jedná se o živý záznam z koncertní šňůry pořádané spolu s vydáním tohoto cdčka.

Tracklist:
01. As if We Never Said Goodbye
02. Don't Rain on My Parade
03. Farbenspiel des Winds
04. Makin' Whoopi
05. Better Days
06. Weil er auf Jazz steht
07. Bossa Nova-medley
08. Gold von den Sternen
09. Our Time
10. Schafft die Männer 'ran
11. Stars and The Moon
12. Wives and Lovers
13. Papa, Can You Hear Me
14. I Got The Sun in The Morning , Blue Skies
15. Defying Gravity
16. Seasons of Love
17. Here's to Life

Názor:
Co se týče tohohle cdčka opravdu se moc dobře poslouchá =) Nejvíc se mi zatím líbí "Farbenspiel des Winds" což jak možná víte, je písnička z animovaného filmu od Disneyho - Pocahontas (v češtině známá jako Barvy větru) ta je opravdu moc hezká. Další co mě při prvním poslechu zaujala je "Schafft die Männer 'ran" což Vám nejspíš v německém znění mnoho neřekne, ale jedná se o písničku z muzikálu Jekyll & Hyde, kterou zpívá Lucy (v cz Jdem na to). (Melodie je stejná jako u cz muzikálu, jen zpěv je opět německý). TO by zatím asi jako "rozbor" stačilo si myslím... =)

Vše nej Monice

27. září 2009 v 22:28 | Jane
Opět skoro pozdě, ale přece =) Jinak jak možná víte, (ono i to byl důvod proč jsem to dala do bleskovky) má dneska Monča narozeniny =) Takže i já bych se připojila k přání všeho nejlepšího do života (i když na to nejspíš nikdy nepříjde..) a to zlé ať se jí obloukem vyhne, dále samozřejmě zdraví a ať jí vydrží její nová láska =) Pak spoustu bezva rolí, ať už muzikálových nebo jiných a také mnoho úspěchů s nový cdčkem (tedy až výjde). Takže vše nej nej nej k dnešním narozeninám =)

14. bleskovka

27. září 2009 v 21:17 | Jane |  Bleskovky
Další bleskovka ke konci září, tentokrát tématicky, takový mišmaš. Pokusím se zkombinovat několik věcí dohromady. Odpovědi typu "nevím" tentokrát vážně neberu, máte po ruce internet, a žádné extra záludnosti nedávám, většinou vše naleznete tady na blogu, takže nikam daleko nemusíte ;) Neberte to nijak osobně, ale je to vůči ostatním co to hledají docela nefér. Takže to shrnu, kdo mi napíše do komentářů nevím, jistojistě nebude vyřazen, nebo něco podobně podlého, ale bude tomu odpovídat velikost diplomu. Vím, že něco podobného už jem tu jednou psala a nakonec jsem to nedodržela, ale tentokrát to myslím vážně.
Začátek zlehka...
 1. Kdy má narozeniny Monika Absolonová?
 2. Který Leonardo da Vinci je podle Tebe nej?
 3. Kolik představení bude mít Kleopatra?
 4. Jakou další knihu napsala J. K. Rowling (mimo HP)
 5. Kdo napsal Draculu?
 6. Kdo hrál v muzikálu Jekyll & Hyde hlavní roli (tj. Jekylla a Hyda)
 7. Kdo hraje Christine ve filmovém muzikálu Fantom Opery z roku 2004?
 8. Kdo alternuje Johanku z Arku ve stejnojmenném muzikálu v obnovené verzi?
 9. Kdy byla zavražděna Sisi?
 10. Čí podání písně Léto, je lepší?
 11. Kdo je na obrázku? (myšleno osoba jmenovitě, nikoli její role, i když tu samozřejmě napsat můžete)

Maya Hakvoort - podruhé matkou

27. září 2009 v 20:29 | Jane
Co k tomu asi dodat =) 26. srpna 2009 se Maye narodil druhý syn, kterého pojmenovala Jason. S tím také souvisí úprava a jemné upravení slovní zásoby v její biografii. Uznávám, že na tuhle skutečnost jsem narazila čirou náhodou, takže jsem byla docela překvapená, ovšem pouze v dobrém slova smyslu. Přídám Vám sem článek, z kterého tuto informaci čerpám. Překlad je opět mojí prací, tak promiňte případné chyby a hezké počtení. Na konci jsou uvedeny Mayiny plány do příštího roku ;) Závěrem svého monologu bych malému Jasonovi popřála zdraví a štěstí do života =)

Maya Hakvoort - Easy Terms

26. září 2009 v 14:48 | Jane
Tentorkát písnička trochu jiného rázu, ale i tak se mi moc líbí. Osobně si myslím, že Maya zpívá opravdu krásně. A to ať už anglicky, německy, nebo jinak. K písni máte i text, i když zatím jen anglický...časem možná dodám i český, tedy když budete chtít ...

VM - 2. úkol - aktualizace

26. září 2009 v 13:49 | Jane |  Soutěže
Jak možná víte, druhý úkol byl zadán už na začátku prázdnin s tím, že jsem na jeho splnění nedávala žádný termín. A ano, nedám ho ani teď, pouze tímto článkem upozorňuji ty z Vás, co ho ještě nesplnili, že za nedlouho sem přidám třetí úkol. Kterým bude s největší pravděpodobností synopse. Uvidím co vymyslím na procházce se psem =). Je docela zajímavé to vymýšlet, když ani nevím co bude následovat. Však já něco vymyslím...doufám. Teď tedy k aktualizaci, druhý úkol mi odevzdaly zatím dvě soutěžící z čehož plyne, že asi nemáte moc času, nebo jste na to už zapomněli.


Katy
Muzikál o Dr.House
Logo - ODEVZDÁNO
Obsazení - NEODEVZDÁNO

Miri Nikolaj
Muzikál o Robinu Hoodovi
Logo - ODEVZDÁNO
Obsazení - ODEVZDÁNO =)

Maya Hakvoort

26. září 2009 v 13:27 | Jane
Tak teď něco trochu informačního, myslím, že moc z Vás asi ani netuší, kdo Maya vlastně je. Netvrdím, že všichni, ale vzhledem k tomu, jak jste přijali nynější design Vás opravdu moc nebude. Stručně řečeno jedná se o skvělou holandskou zpěvačku, kterou lze slyšet v několika muzikálech jako je například mnou omílaná Elisabeth, dále pak také Jekyll & Hyde, Evita, Les Misérables, Die 3 Musketiere, Aspect of love, Bloodbrothers a Chicago. Pro ty z Vás, co si chtějí počíst tak stačí kliknout na celý článek.

Upraveno: 27. 9. 2009

Vražda Sisi

26. září 2009 v 12:12 | Jane |  Elisabeth das Musical
Světe div se, sbírám materiály pro blog už i ve škole. Tedy konkrétně ve školním časopise. Všechny informace, jako číslo a název časopisu najdete mezi zdroji, ovšem o překlad jsem se postarala já, tak prosím při případném kopírování o uvedení zdroje překladu. Do jisté míry uznávám, že jsem před shlédnutím muzikálu o "nějaké" císařovně Sisi v podvědomí věděla, ale nijak jsem se o to nezajímala, až po shlédnutí se mi spojily myšlenky a došlo mi, že jsme se o ní taky kdysi bavili, i když jen okrajově, protože jméno jejího vraha mi bylo neznámé. Teď už tedy k článku samotnému...Jedná se o krátký článeček o její smrti...

Hurá

25. září 2009 v 21:01 | Jane |  Plány
Tak jsem zase tady, vím, že jsem tu teď delší dobu nebyla, ale škola je hold přednější, nevím jak to bude pokračovat dál, tak doufám, že budete mít trpělivost. Nic není hned a když k tomu přídám vše co musím, je toho víc. No jinak, jak všichni víte, máte tu prodloužený víkend a sním by možná bylo i víc času, pokud by mi ho nenarušovaly jisté elementy...uvidím co s tím zmůžu. Jinak jak jste si možná všimli, vrátil se profil, protože konečně funguje tak, jak má, takže dvakrtá hurá pro opětovnou funkčnost blogu.cz a hurá do vymýšlení článků.

Muzikály ©

21. září 2009 v 20:54 | Jane
No uznávám, že to není nijaký zázrak, ale snažila jsem se =) Původně jich mělo být víc, ale to mi nědovolil čas. Ještě se budu muset učit, hned co sem strčím tenhle článek. Co k nim napsat...první vznikl Fantom (tedy ten vznikl ještě před kolapsem počítače a pak jsem na něj úplně zapomněla a jak jsem koukala tak jsem ho sem jaksi nedala) potom Johanka, pak Angelika a nakonec Mušketýři. Budu ráda, když zanecháte komentář =) Postupem času snad přibudou další co momentálně chybí, například Carmen, Kleopatra, ale i z těch zahraničních - Elisabeth a Tanz der Vampire. Pak možná i další, které jsem teď neúmyslně zapomněla. Co se mi asi líbí nejvíc? Řekla bych, že Fantom...jak jste na tom Vy? Díky za každý komentář!! =)

Nová Johanka

20. září 2009 v 17:22 | Jane |  Další muzikály
Jak možná někteří z Vás víte, den před vydáním celkem nevydařeného cd z obnoveného Draculy, měla obnovenou premiéru Johanka z Arku (tedy 14.9.) v divadle Kalich. Tenhle comeback zaznamenal několik změn v obsazení muzikálu jako takového, například Johanky jsou (pokud se nepletu) dvě - Lucia Šoralová a Bára Basiková a jako nový La Hire se představil i Jiří Zonyga. Dále pak Ondřej Ruml (jméno jeho role si momentálně nevybavuju, poradí mi někdo?) a nejspíš i další. Já se přiznám, že Johanku jako takovou jsem viděla jen ze záznamu (a pořád ještě ne celou), ale docela se mi líbila. Mám z ní i několik oblíbených písní (asi jako z každého muzikálu). Teď jsem díky Anonymce měla možnost poslechnout si nově vydané cd (nejpíš s časopisem Story). Musím říct, že se mi docela líbí, tedy hlavně duet písně obou "Johanek" v písni "Most přes minulost" se podle mého pravdu vydařil. Dočkala jsem se písně i od Kamila Střihavky, zacož jsem opravdu ráda =) Dál...no ačkoliv jsem X-Factor nijak nesledovala (stejně jako žádnou Superstar), tak uznávám, že mi Jiří ani Ondřej nijak nevadí. Co tedy napsat závěrem? Hodně
úspěchů v nové divadelní sezóně a mnoho spokojených diváků =)

Dracula a Iveta

20. září 2009 v 16:55 | Jane |  Muzikál Dracula
Brr mě snad trefí...já tu píšu článek a on se mi při zveřejnění vytratí text...z toho by jednoho šráflo, no fakt. Tak tedy znovu...Nějaká dobrá duše dala na youtube záznam z Draculy s Ivetou (uznávám, netušila jsem, že nějaký takový existuje). Jedná se o písně "Sexy den co den", kde jsem se zpočátku docela zarazila, připadá mi, že Iveta nezpívá nijak špatně, ale nemá hlas na "zlé či tvrdé písně" pokud víte co tím myslím. Takže ne, že by videa či Iveta samotná byla nějak katastrofální, ale nevím, jestli bych jí roli Sandry věřila. Další písnička je duet Sandry s Nickem, kdy jí předává ukradené šaty (momentálně si nevybavuju, jestli jdou tyhle dva songy hned za sebou, nebo je něco mezi nimi, snad mi to prominete). Z mé strany asi nemá cenu to nijak komentovat, protože bych si připadala, že píšu jen to samé dokola. Pro zavzpomínání na starou verzi a pro případná porovnání jsou tato videa opravdu fajn.

Elisabeth - obsazení

19. září 2009 v 12:27 | Jane |  Elisabeth das Musical
Tak jsem zase tady, snažím se to brát tak nějak postupně, proto na řadu obsazení...nebudu to rozepisovat, tak jak je to všude, kde jsem hledala, tedy po různých premiérách. Pokusím se to obecně sepsat. Připadá mi totiž, že když chcete najít obecné alternace je snad nemožné. Samozřejmě také záleží na místě, ale očividně, někteří umělci jezdí i do ostatních zemí zahrát tu či onu roli. Budu ráda, když mi s tím pomůžete, tedy když někoho vynechám, tak mi ho pomoci doplnit. Ne, že bych ho/ji vynechala schválně, ale nikdo není neomylný, tedy až na Smrt, ta se mýlit jaksi nemůže...

Léto

18. září 2009 v 23:29 | Jane |  Trošku mimo...
No dneska asi poslední článek, pak se odeberu do peřin. Tak tu máte další song od dvou zpěvaček tedy Léto, jednou je Iveta Bartošová a druhou Dasha. Která z nich to podle Vás zpívá lépe? Paradox, dávat to sem teď, když už je léto fuč co? Vím, že melodie je u Dashy možná trochu upravená (nejsem si teď jistá, možná kecám). Můj názor, když neberu ohled na stáří záznamu s Ivetou, tak i tak je asi hezčí Dasha. Je to věc názoru, tak doufám, že se vyjádříte, když ne komentářem, tak alespoň hlasováním v anketě. Uvítám obojí =)

Elisabeth - seznam písní

18. září 2009 v 23:10 | Jane |  Elisabeth das Musical
Teď Vám s tím tady možná polezu na nervy, ale nebojte se, budu se snažit to prokládat i ostatními muzikály. Hned jak bude něco nového, nebo mě něco napadne. (Těžko říct, kdy to bude, ale budu se snažit své mozkové buňky vyburcovat k řádnější činnosti). Tak snad z toho něco srozumitelného vzejde...doufám. Teď už k seznamu =) Máte k názvu písním i překlad, jen tak pro zajímavost, kdyby se našel někdo, koho by to zajímalo =)

Elisabeth - synopse

18. září 2009 v 22:29 | Jane |  Elisabeth das Musical
Tak seznam už je sepsaný, tak už můžu plnit to, co jsem slíbila. Pro ty z Vás, koho zajímá jaký má tento muzikál děj. Po ději dojde nejpíš na představení hlavních herců, mezitím se dočkáte nějakých těch videí či obrázků. Tak tedy...

Autoři muzikálu: Michael Kunz, Sylvester Levay
Elisabeth, příběh rakouské císařovny Alžběty Bavorské, manželky Františka Josefa I., se stala diváckým hitem po mnohá desetiletí. Premiéru si odbyla v roce 1992 na prknech Theater an der Wien v rakouské metropoli Vídeň.
Michael Kunze, mimojiné rodák z Prahy, zakomponoval do děje výrazný motiv Smrti, Alžbětiny lásky. Protože Smrt jediná jí rozumí.

Má sbírka muzikálů

18. září 2009 v 21:21 | Jane |  Další muzikály
Rozhodla jsem se, že si sem sepíšu všechen muzikálový materiál, který mám doma, když to udělám tady, tak se snad konečně donutím napsat seznam dvd filmům, čímž jsem byla pověřena už před nějakou dobou...ono se vyplatí mít ve věcech přehled. Jen to někdy není tak jednoduché si ten přehled udělat. Tak alespoň blog využiju i k uspořádání věciček s muzikálovou tématikou.
Jinak tedy ještě jednou k designu...chápu, že se mnoha z Vás zdá jaksi cizí. Ovšem i tak nevím, za jak dlouho se donutím ke změně, tak doufám, že ho tu přetrpíte a i tak se tu občas zastavíte.
Teď už tedy k tomu seznamu...pokud jsem něco zapomněla, tak to připíšu časem...nemusíte tomu věnovat pozornost, to záleží na Vás...

Aktualizace:
24. 9. 2009
1.10. 2009


Dracula 2009-2010

18. září 2009 v 15:56 | Jane |  Muzikál Dracula
Jistě, vím, že je to se značným zpožděním, vzhledem k datu vydání (15.9.), ale lepší pozdě, nežli vůbec. Co si o tomto novém cd z obnoveného Draculy myslíte? Uznávám, měla jsem možnost si ho poslechnout a nijak zvlášť mě nenadchlo. Je to věc názoru, jistě, nikomu to neberu, ale myslím si, že ty předchozí verze jsou lepší. Možná jsem od toho čekala více. Už v první písničce jsem opět nabyla dojmu, že chce Kamila Dana překřičet, (stejný dojem jsem měla u Leony při představení, bohužel) což byl, řekněme né příliš dobrý začátek. Kdybych pokračovala píseň po písni, tak z toho bude sáhodlouhý článek, který přečte jen pár jedinců. Takže když to shrnu, líbí se mi z toho jen jedna písnička a to "Jsi můj pán" a nic dalšího mě moc neoslovilo, ani "Lorraine v podzemí" či "Nepsravedlivý Bůh." Že je to moc tvrdé? Nevím, píšu jen to, co si myslím. Například vůbec nechápu, proč na tomto cd není i jiná alternace Draculy krom Dana. Ne, že bych proti němu něco měla, ale byl už na předchozích verzích a myslím, že by bylo fajn, si poslechnout třeba i Mariána či Pepu, prostě a jednoduše to prostřídat. Stejně tak u ostatních například Adriany. Opět všude jen Kamila, výjmenčně jednou Šárka a ani Zdenka. Tohle podle mého byl dost nevydařený tah. Ale je to jen názor můj, každý máme jiný. Nezbývá než těšit se na dvd a doufat, že bude vytvořeno stejným stylem jako Angelika. Tedy jedno dvd jako hlavní s představením a na tom druhém výběr alternací, aby alespoň tam mohl člověk porovnat. Hold se uvidí...V článku naleznete mé hodnocení písniček, kdo chce, může se přidat ;)

15. design

18. září 2009 v 15:23 | Jane |  Plány
Uznávám, že jsem tuhle změnu nijak neplánovala. Ale s výsledkem jsem celkem spokojená. Nevím kolika z Vás tenhle muzikál něco říká, protože není český, nýbrž německý. Rozhodla jsem se, že mu tu budu teď nějakou dobu věnovat alespoň tu trošku času co mi zbývá, protože si to podle mého zaslouží.
Jinak jak jste si možná všimli, zmizel profil, tedy ne proto, že bych ho tam nechtěla, ale nejde mi upravit, tak musím počkat, až to na blog.cz dají zase do kupy. Pak se sem vrátí v celé své parádě =). Sama doufám, že to bude brzo.
Teď tedy k názorům, co si o tom myslíte? Nebo Vám připadal, ten předtím lepší? Jak už jsem jednou dřív psala, nevěřila jsem, že mi němčina v muzikálu může znít tak krásně. Tedy v tom případě, že rozumíte textu, což pro mě samotnou byl z počátku celkem problém, ale i s tím jsem se vypořádala =) Budu se těšit na Vaše ohlasy a případnou kritiku, ale slušně.

13. bleskovka - ceny

14. září 2009 v 16:38 | Jane |  Bleskovky
Tak, abych alespoň částečně dostála svému slovu, dávám Vám sem diplomy za bleskovku. Nejprve děkuji za hojnou účast. Doufám, že se Vám tyto výtvory budou líbit, tentokrát jsem se snažila, aby každá z Vás měla svůj originál. Asi hlavně proto mi to zabralo tolik času...No budu ráda, když se k nim vyjádříte a zase se příště zapojíte! Díky =)