Červen 2009

To může se zdát

30. června 2009 v 10:35 | Jane |  Monča Absolonová
Už před delší dobou jsem brouzdala po youtube a na co nenarazím... =) Objevila jsem novou písničku, která by měla být na Mončiným pro mě osobně už dlouho očekávaným cdčku. Název jsem pouze odvodila. Autorem textu by podle autora/rky videa měl být Vítek Fiala. Nevím jak Vám, ale mě se ta písnička skutečně moc líbí. Uznávám, že video je sice v horší kvalitě, ale dá se to vydržet. Ani nevím o jakou akci se jedná. Já jen doufám, že to cdčko výjde co nejdříve, Monča na případné dotazy má odpovědět dnes, ale odpověď se já osobně hned tak nedozvím, leda by mi to někdo napsal na mobil xD, což si myslím, že nejhrozí. Budu doufat, že se o tom zmíní tisk xD. Teď už konečně to video, nebo tu budu pořád jen krafat...zanechte komentář s názorem, pokud se Vám chce =)

Au revoir...

29. června 2009 v 20:09 | Jane |  Plány
Už tak to bude, zítra ráno už opravdu odjíždím, kdy se vrátím? Těžko říct, máte tu načasovaných několik článků. Mezi nimi i bleskovku (1.7.) a další s různou tématikou, nevím jestli ještě nějaké stihnu, protože si musím konečně zabalit. Články jsou časované většinou po 5 dnech. Když zanecháte komentář, budu jen ráda, ovšem berte prosím v potaz, že na všechny dotazy odpovím, až po návratu. Mějte se tu krásně a užívejte volna a snad i slunečného počasí, pro Ty z Vás, co se rádi sluní. Takže tedy prázdninám zdar!

Hádej_006

29. června 2009 v 14:00 | Jane |  Hádej
Slibovaná oblíbená verze Hádej =) Tedy muzikálová. Dala jsem si záležet, aby to nebylo nijak jednoduché hlavně z toho důvodu, že tu bude přes celé dva měsíce. Právě tu bouří, takže je to článek psán narychlo. Hodně zdaru, postupem tu přidám i bleskovku a další články, ale budou už časované na příští dny...tedy pokud mi to počasí dovolí. Díky všem za vyjádření k designu.
Komentáře jsou moderované =)

13. design

29. června 2009 v 1:01 | Jane |  Plány
Tak jsem vytvořila nový design, tentokrát neplánovaně. Tohle rozhodnutí bylo dnešní. Volba padla na Glorču, protože jako Smrt byla opravdu nezapomenutelná. Modrá zůstala, co se změnilo, je zápatí, přešla jsem na jinou formu. Budu moc ráda, když se k tomuto designu vyjádříte. Celkem zajímavá shoda, 13 design a zrovna se Smrtí...každý to může pojmout jinak. Zítra k designu možná vytvořím i ikonku. Co si o něm myslíte Vy? Je přeplácaný, nebo "tak akorát"? Kupodivu po delší době jeden z mála, co se mi líbí =) Což u mě taky moc často nebývá. Je jen minimum věcí, které jsem sama vytvořila, a líbí se mi, ale jsou... =) Díky za případná vyjádření...

27. 6. 2009

28. června 2009 v 21:20 | Jane |  Muzikál Mona Lisa
Jak už asi z okolních blogů víte, včera jsem byla, poněkud neplánovaně na Moně Lise, proto taky nebyla uvedena mezi chystanými akcemi. Víte upřímně jsem moc nevěděla co od toho čekat, dřív jsem i váhala, jestli na ni půjdu...ale slíbila jsem to spolužačce na 3. října...teď, když se mě Katka zeptala, zda na ni půjdu tak to pro mě byla jistá výzva, zničeho nic se ve mě vzbudila zvědavost. Těšila jsem se, až uvidím Glorču naživo a bylo mi rázem v celku jedno v jaké roli. Teď můžu s čistým svědomím říct, že mé předchozí obavy byly celkem zbytečné. Chápu, že pro většinu z Vás to byla akce jako každá jiná a možná mě budete považovat za dětinskou, když řeknu, že to pro mě tentokrát mělo hlubší význam, hned z několika důvodů, sic myslím, že tu všechny psát nebudu. Víte, tohle byla první akce, kterou jsem absolvovala sama. Na všech předchozích jsem byla s někým z mého blízkého okolí...a bylo to...osvobozující. Vážně, byl to skvělý pocit. Co se týče cesty do Prahy, byla jsem mírně nervózní z člověka, který seděl vedle mě, ale to odeznělo při výstupu na místě určení. Pak už jen dorazit k divadlu, koupit nějakou tu květinku pro Glorču a najít se s Katkou. Tedy popravdě, ona spíš našla mě... =) Tímhle článkem bych jí a Terce chtěla také poděkovat, za možnost je poznat a také za krásný zážitek, který mi umožnily prožít. Takže díky moc holky =). Dále se na toto představení přišla podívat Lufí, Martina, Katy, Iveta a samozřejmě spousta dalších lidí... =) Teď tedy k obsazení...kdo se dočetl až sem tak gratuluji =)

Lisa del Giocondo - Dasha 10*/10 - konečně jsem Dashu viděla naživo, všichni z ní byli unešení a já nemohla soudit. Připadá mi, že se na tuto roli hodí, i když jsem neviděla zbývající alternace, musím říct, že zpívala pěkně a byla moc milá =) Navíc ten den slavila (jak už víte) narozeniny, takže jí nakonci představení kolegové zpívali Happy Birthday a tipovala bych, že i slza ukápla.... =)
Leonardo da Vinci - Marián Vojtko 10**/10 - tady si tu druhou hvězdičku opravdu neodpustím, protože Marián byl naprosto úžasný. Zpíval nádherně, jako vždycky byl milý a sršel vtipem a optimismem =) Pro mě jednoznačně nejlepší Leonardo =) Jedním slovem super! =)

Vše nej_5

27. června 2009 v 22:03 | Jane
Skoro pozdě, ale přece, zítra se k tomu ještě vrátím, teď to sem jen narychlo vložím. Přeji Dashe vše nej, mnoho úspěchů, ale hlavně vše, co je hlavní pro život, tedy zdraví a lásku, ale i dostatek všeho dalšího, vyjímaje to zlé =)...
PS: Fotky rozešlu hned zítra...snad to nevadí, dneska už na to nemám lidi...Ti, kterých se to týká, vědí, co mám na mysli.

Earth song

26. června 2009 v 20:37 | Jane |  Hudba
Neberte mě jako blázna prosím, tenhle článek jsem původně načasovala na 1. července, ale rozhodla jsem se to přesunout, ve smyslu Im Memoriam. Tahle písnička je opravdu nádherná, asi to zní divně, ale v podstatě zobrazuje to, jak nechutný je ve své podstatě člověk predátor a ničí vše kolem sebe...hrozná představa. Michael byl a je ikona určitého směru světa a to, že zemřel je velká škoda, ikona jak hudební tak taneční, kterou nikdo nenahradí. Vemte to tak, že ať už ho máte rádi, či ne, ve světě něco znamenal. Je ironické, že převážná část lidstva ho má zafixovaného jako člověka, s kterým byla často spojovaná pedofilie, ale co Vy o tom víte? Popravdě, nechci nikoho urazit, ale všichni moc dobře víte, čeho je bulvár schopný. Stačí málo a je z toho aféra jako hrom, na které nebývá ani zrnko pravdy. Nevím, ale osobně tomu nijak nevěřím. Michael nazpíval x super písniček a teď už je bohužel součástí reálného hvězdného nebe.

New Moon - Trailer + plakát

26. června 2009 v 13:50 | Jane
Samozřejmě vím, že je to s velkým zpožděním, že už je všude k nalezení, ale i tak ho sem dám. Nejvíce se mi kupodivu líbí proměna Jacoba ve vlka, ačkoli nepatří do skupinky mých oblíbených postav. Je vidět, že si dali záležet. V článku je také oficiální plakát k tomuto filmu, počítám, že přes prázdniny jich několik přibude, takže se sem možná potom přidají.

Porovnání

22. června 2009 v 21:57 | Jane
Bloumám po youtube a na co nenarazíím =) Porovnání několika částí tohoto skvělého filmu, u mě tedy stále vítězí verze z roku 2006, asi jsem zaujatá =), ale Toby je prostě nej Rochester. Vím, že těm z Vás co tuto knihu nečetli to stejně nic neřekne, ale stejně to sem musím dát. Předem Vás můžu ujistit, že se tu toho na toto téma objeví větší množství článků, protože jsem se konečně dokopala k tomu, abych si tento skvělý film (i když s ohledem na verzi z roku 2006, na kterou se dívám, bych měla spíše říct seriál) znovu pustila. Tak snad to nějak přežijete =) Je to samozřejmě v agličtině, ale věřím, že tomu budete rozumět.

Setkání Jane s Rochesterem ↓ verze 1983, 1996, 2006

Carmen?

22. června 2009 v 21:10 | Jane |  Další muzikály
Víte, už při počáteční mánii okolo tohoto muzikálu mě hned několikrát napadla jedna a tatáž otázka. Tedy existovala někdy skutečná Carmen, nebo to je jen smyšlená postava? Kdo to ve skutečnosti byl? No a jelikož jsem jak už je o mě známo v určitých ohledech tvrdohlavá, nedalo mi to, abych nezačala pátrat a zkoumat s takovými výsledky, aby mi ona malá dušička dala pokoj =) I když nevím, jestli toto pátrání došlo správného cíle, myslím, že není špatné si to přečíst.
Do úvodu by se asi hodilo říct, že osoba, podle níž nejspíš vzniklo několik děl mezi nimiž je i tento muzikál, už téměř logicky nežije, i když se přesně neví, kdy se narodila, podle jisté dokumentace zemřela v roce 1963 v Baguru a její celé jméno je Carmen Amaya...A teď už konečně výsledky mého pátrání...
Kdo ji spatřil tancovat, může jen potvrdit, že tato postava tmavé pleti vnášela do tance celou svou duši. Carmen byla plná energie, pružná a elegantní v pohybech. Neodolatelná přírodní síla - malé tornádo, které hypnotizovalo celé publikum svým rytmem, pohybem nohou i paží. Nepopíratelná královna v historii ženského flamenka - žena, která se, i přes svůj prostý původ, díky výjimečné osobitosti a vrozenému uměleckému cítění, velmi brzy proměnila v neopakovatelnou a jedinečnou legendu. Svůj styl dovedla ve všech detailech k obdivuhodnému půvabu. Tancem světu představovala fascinující, uchvacující kouzlo cikánské rasy. Výjimečná tanečnice, která výrazně inovovala ženské flamenco a ovlivnila směr jeho dalšího vývoje.

Diplomy for me...

21. června 2009 v 12:00 | Jane
Ano, už zase, hlavně proto, že nevím, kdy jsem zveřejňovala, tak jsem se rozhodla vytvořit nový, kam napěchuju možná i ty, co už tu jednou jsou, tak mi to když tak promiňte, díky všem, všechny jsou svým způsobem moc hezké.

Thanks

21. června 2009 v 10:00 | Jane |  Plány
Tak a dnes poslední článek, jak si možná už mnozí z Vás všimli, návštěvnost tohoto místa se pomalu, ale jistě blíží k 40.000 což je hlavně Vaše zásluha. Sama jsem na to už dříve upozornila a protože to nechci prošvihnout, píšu to už teď, dále jsem přemýšlela, co vytvořit. Nápad přišel teď večer, tak se nezděste =) Opravdu všem moc děkuju, je to milý pocit. Další poděkování patří všem mým Affs za přátelský a trpělivý postoj ke mě a k tomuto místu, vím, že to se mnou někdy není v jistých ohledech moc jednoduché. Za dobu, která uplynula od založení jsem se mnohému naučila a z mnohého se ponaučila. Jisté věci rozdýchávám doteď, ale chce to jen čas, a bude mi to jedno. Také jsem si k tomuto kulatému jubileu konečně vytvořila ikonku blogu:
Co na ní říkáte? Nevím jak dlouho tu zůstane, ale doufám, že dlouho. Nechtěla jsem si vkládání komplikovat onou věčnou kombinací odkaz z obrázku, tak jsem to vyřešila takhle. Všichni víte, že tento blog je především o muzikálech, ale nejen o nich. Proto jsem ani ikonku nechtěla dělat na jedno téma. Teď tedy konečně k vytvořenému poděkování. Vytvořila jsem z toho zárověň jakousi informační tabulku, co všechno jsem tu za tu dobu nastřádala =)
Nu a v článku najdou malou odměnu má Affs, snad se bude líbit =) Dobou noc všem...

Symbol žen

20. června 2009 v 20:36 | Jane |  Další muzikály
Slibované video, opět z muzikálu Carmen. Sice jsem neměla možnost ho vidět naživo, ale i tak bych řekla, že je hezký. Je pravda, že jsem už několikrát četla, že lidé nechtějí Lucku, ale není to proto, že by špatně zpívala, ale proto, že prý od ní se super výkon očekává. To tedy moc nechápu, co je v tom za problém? Na muzikál přece jdu, abych si ho užila a když mám možnost vidět "mistra" (přeneseně řečeno) měla bych si to užívat minimálně dvojnásob, nebo snad ne, jdu tam snad proto, abych měla co kritizovat? Tím nechci nikoho urazit, ani tvrdit, že Dasha to zpívá špatně, to ani náhodou, i když mi do té role připadá taková jemná, ale nevím, je to jen názor, tak mě prosím neukamenujte. Teď už konečně ono video.
Autor tohoto hudebního klipu: Jaroslav Voborný
Jinak si myslím, že video je opravdu krásně propracované =)

Aktualizace n. ?

20. června 2009 v 19:33 | Jane |  Plány
Ano, opět aktualizace, už nevím kolikátá, sic jen malá tentokráte k plánu_007. Vím, že jsem tu teď delší dobu nebyla, ale je to hlavně proto, že mě kamarádka požádala o výpomoc na kongresu. Sice nevím, jestli jsem jí byla něco platná, ale snad ano. Teď tedy k plánu, několik článků už je načasovaných, ale Vám se začnou zjevovat až od 26.6. Teď nejspíš začnu pracovat na dalších, tedy hlavně těch, jejichž výroba vyžaduje grafickou činnost. Všem díky za i tak fajn návštěvnost a hlavně také za komentáře =) Co zveřejním ještě než odjedu, a co až po odjezdu?
  • Pár videí
  • Poděkování
  • Nějaké tapety ©
  • Co si myslíš o ...
  • Či verze je lepší?
  • Nej film...?
A další položky momentálně nevím, ale ono to příjde...tedy doufám. Nedivila bych se, kdyby Vám některé položky nedávali moc smysl, je to proto, že sama je vymýšlím tzv. za pochodu. Uvidíme, zda se uchytí, či ne.

PS: Kdo se nudí, může klikat :D na patnáctém levelu (snad) by to mělo "vyrůst", takže pokud chcete, je to na Vás...

Připomínka + AFF n. 13

17. června 2009 v 22:23 | Jane |  Plány
Jako první věc, bych asi měla oznámit, že můj plánovaný odjezd se možná protáhne, jen s tím rozdílem, že teď nevím, kdy to na mě vybalí, ale doufám, že se stihnu rozloučit, terdy už definitivně - na převážnou většinu prázdnin. Co Vám chci připomenout? Návštěvní knihu, která Vám je stále k dispozici a možná se některým z Vás bude hodit na případný "pokec" pokud tedy chápete co tím myslím, nikoho nenutím k tomu, ji využívat, pouze připomínám její existenci.
Dále bych Vám už předem chtěla poděkovat, protože nevím, jestli to stihnu. Celková návštěvnost se neodvratitelně blíží k 40.000 což je pro mě opravdu krásné za téměř 2 roky a půl existence tohoto místa. Opravdu děkuju.
Následující bod "programu" tedy spíš tohoto článku je seznámení s novým AFF, i když novým...popravdě nejspíš všichni Terku už v Affs máte, ale i tak =)
(Snad se bude líbit ↓)

Design with Sisi ©

17. června 2009 v 21:12 | Jane
Uznávám, že tenhle design je hotový už delší dobu, jen nebyli lidi, kteří by Vám o tom dali vědět =) Je na něm zobrazena císařovna Alžběta, nebo také známá jako Sisi. Chtěla ho po mě Aneta pro svůj blog právě o této osobnosti z historie.

Hrabě Monte Cristo

15. června 2009 v 21:54 | Jane |  Další muzikály
Jak jsem slíbila, tak činím. Teď jsem dokoukala tento muzikál ze staršího záznamu. Trvalo mi to sice déle, než jsem si sama myslela, ale to už je celkem jedno na kolik částí jsem si to rozdělila. Co si tedy o tomto muzikálu myslím? Laicky řečeno určitě byl moc fajn. Uznávám, že nevím, v kterém divadle se hrál, myslím, že v Kongresovém centru, ale asi by mi docela vadilo být od herců tak strašně daleko, obvzlášť ve chvíli, kdy se odehrávaly scény v pevnosti If. Co se týče zpěvu (celé obsazení máte v článku, zde se vyjádřím jen k těm hlavním) byl Daniel naprosto úžasný, svým charismatem dodával této roli jisté kouzlo, lze o něm říct, že je to "pan zpěvák" odpusťte mi tenhle obrat, ale jiný mě momentálně nenapadá, hold zpívá fakt skvěle, tečka. Ovšem naprostým protikladem byla Dantesova milovaná Mercedes. V záznamu jí hraje Vanda Konečná a popravdě, její zpěv se mi nelíbil už od prvního okamžiku. Nechci tím nikoho urazit, ale ani herecky, co se týče výrazu, bych jí tu roli nevěřila. Vím, že je to věc vkusu, každý máme svůj, ale uznávám, že to pro mě bylo docela zklamání. Takovým jakýmsi mezníkem mezi těmito dvěma byla ZUZA coby Haydée. Její role byla hrána naprosto kouzelně, i zpěv nebyl nijak špatný a myslím, že spolu s nalíčením působila doslova jako exotická cizinka. Zhodnocení muzikálu jako celku? Hezký, opravdu moc, líbí se mi, jsem ráda, že jsem ho viděla, ale nevím jestli bych vysloveně bazírovala nad tím, jít na něj do divadla.

Když už, tak ať to stojí za to

15. června 2009 v 20:21 | Jane |  Další muzikály
Nechci tenhle článek nadepsat datem 13. 6. z jistých důvodů. Jak jste si možná někteří z Vás všimli, měla jsem mezi chystanými akcemi v tento den napsané Kladivo na čarodějnice, zároveň jsem to spojila se srazem FK divadel. Pozvala jsem svou kamarádku, nechtěla jsem jet sama a přeci jen, ty vítězné lístky byly dva, tak co...navíc jsem to slíbila. Tak snad jsem ten svůj slib, alespoň z části dodržela. Tento sraz byl mým třetím a měla jsem tu čest se osobně setkat s Miri za což jí děkuju. Tentokrát jsme ani nestihly úvod srazu, ale i tak to bylo super. Šly jsme se podívat na jeviště divadla, kde byly k vidění i některé rekvizity z Draculy a měly jsme možnost prohlédnout si zblízka ony nádherné kostýmy. Poprvé jsem se podívala na terasu DH a musím říct, že ačkoliv nijak výšky nevyhledávám, výhled odtamtud je úžasný. Koneckonců, kolikrát se člověku poštěstí vidět Prahu tak trochu z výšky? Opravdu to bylo krásné. Na srazu jsme si užily i legraci, třeba ve chvíli, kdy jsem se na pár okamžiků záměrně přejmenovala. Osobně jsem také rozšířila svou skromnou sbírku podpisů o Libušku Vojtkovou. Nevím, přítomný Pepa Vágner mě nijak nelákal. Nic osobního proti němu nemám, tak nevím. Mezi dalšími přítomnými, které jsme společně s kamarádkou zastihly, byla Kiki s Alanem a Tomáš Beroun, pak už jsme si vydaly na pátrací akci po divadle Milenium...

Please vote!_4

14. června 2009 v 22:00 | Jane |  Trošku mimo...
Tak jsem tu zase s prosbou o hlasování, během dneška, či spíš zítřka tu zhodnotím sraz a své pátrání po Praze. To, co tím myslím chápe zatím jen hrstka lidí. Teď už k hlasování, díky Vaší podpoře jsem postoupila do 4 kola sonb, jen doufám, že se jedná o poslední kolo, no uvidíme. Všem díky za hlasy, ať už z minulého nebo do nynějšího kola. Kdo chce i nadále podpořit tento blog, tak prosím ... Díky

Co dodat...

8. června 2009 v 23:12 | Jane |  Trošku mimo...
No jak tak koukám, tak filmová verze Hádej Vás nijak nezaujala...dobré vědět, propříště v načasovaných se snad ke konci července objeví muzikálová verze, kterou jste, tedy alespoň někdo poctil svou účastí. Jinak vím, že toho tu moc ke konci školního roku, který se neodvratitelně blíží, nic moc nepříbývá. Hold jsou na světě důležitější věci jako například škola, nebo přátelství. Neberte to osobně, ale mám co dělat, abych vůbec chodila spát a na blog už hold moc času nezbývá. Od 26. se to snad trochu zlepší formou časovaných článků jeden po pěti dnech, jistě si řeknete, že nejsem moc kreativní, když jen jeden...snažím se jen, aby články měly alespoň nějaký i když někdy možná skrytý smysl.
Počítám, že tohle je poslední přímo psaný článek, protože se chci ještě věnovat svému "skrytému" blogu a pokud se sem dostanu tak budu časovat články na budoucí dny, ať se tu těch pár, co sem možná občas zavítá, nenudí se stále stejnými články. Všem děkuji za krásnou návštěvnost, která se díky Vám týdně udržuje na hranici 500, což je opravdu fajn. Omlouvám se, ale poslední dobou neumím nijak vložit to správné nadšení do života, natož pak do textu, takže pardon, za mdlost tohoto článku, ale chtěla jsem naspat jakési rozloučení. Takže se mějte hezky a krásné léto těm, co si ho užívají.