Září 2008

Timetable s Emm ©

28. září 2008 v 20:40 | Jane |  Harry Potter
Znovu jsem si hrála v garfickém programu Adobe Photoshop. Inspiraci jsem načerpala tady. Líbí? Zvětšeninu propřípadné použití najdete v článku.

Isabella

28. září 2008 v 17:58 | Jane |  Trošku mimo...
Jak jste už možná zaregistrovali, v ZOO Liberec napjatě očekávají porod samice bílého tygra Isabelly. Právě díky tomu máme možnost Isabellu sledovat on-line přímo - tn.cz! (Doporučuji odkaz otevřít v novém okně a nebo tady kliknutím na obrázek pod kterým je napsáno kamera). V článku najdete pár jejich fotek. Mě osobně příjdou tito tygři úžasní :)

Viteály

27. září 2008 v 22:21 | Jane |  Harry Potter
Jak jsem slíbila, tak plním...tak tedy, do jakých předmětů či tvorů ukryl Pán zla - Voldemort svou duši?

"Lord Voldemort"

27. září 2008 v 21:51 | Jane |  Kresby tužkou
Opět jsem se nudila a pomocí grafických programů tvořila...čili že se opět nejedná o práci s tužkou...sama si myslím, že to není nijak vydařené, ale i tak se to možná i dá. V článku máte další barevné variace.

My diplom´s

27. září 2008 v 14:39 | Jane
Další tři diplomy a každý odjinud :P

Derniéra Angeliky - fotky

27. září 2008 v 14:32 | Jane |  Muzikál Angelika
Jak jsem slíbila máte zde několik fotek z derniéry. Všechny je nezmenšené najdete nejen na zdroji, ale taky zde Derniéra. Autorem všech fotografií je skvělý fotograf © Michal Škvor.
ZDROJ

Derniéra Angeliky

27. září 2008 v 13:44 | Jane |  Muzikál Angelika
Něco málo z derniéry :) ZDROJ

Tedy docela mě mrzí že jsem tam nebyla :D Foky najdete v dalším článku.Poslední červnovou sobotu se s Divadlem Broadway a jeho diváky rozloučila muzikálová markýza Angelika.
Hlediště Divadla Broadway se zaplnilo do posledního místa. Diváci byli plni očekávání věcí příštích. Sál se zahalil do tmy a dech všech přítomných se uklidnil. Dveře se otevřely a vešla paní M.M. (Nelly Danko) a jeviště rozezněly první tóny muzikálu. Začátek proběhl v duchu kteréhokoliv představení: Angelika odhalila spiknutí, proto byla odstraněna do kláštera a Nicolas zabil jejího otce.
Při písni "Zásnubní terčet" nastal zlom. Monika Absolonová (Angelika), Linda Finková (Contoire) a Zbyněk Fric (Peyrac) neskrývali překvapené pohledy směřující k propadlům, odkud se vynořili tanečníci oblečení ve fotbalových dresech Angeliky a s parukami z Kleopatry. Při svatebním obřadu se Linda jala svádět Peyraca s vehemencí sobě vlastní, když do toho hrdě zapojila své zakulacené bříško. Zbyněk jí na oplátku odpověděl v tomto duchu: "Před oltář milá Contoire, já s vámi dvěma nechtěl jít."
V Angeličině ložnici nastala další zápletka, když po Angeličině replice: "Koupil jste si mě, tak si tedy poslužte." Peyrac tuto výzvu přijal, strhl ze sebe župan a vrhl se na nic netušící Moniku, která potom to kousku svého kolegy propukla v dlouhotrvající smích. V alchymistické dílně si Geno (Petr Novotný) a Stelien ( Jakub Wehrenberg) pohrávali s useknutou hlavou Pompeia z muzikálu Kleopatra. Při scéně se sochou, kdy Angelika a Peyrac si vzájemně odhalují své city, poměřoval Zbyněk vnady kamenné dámy s Moničinými a přece jenom zvítězily půvaby Moniky.


Burbach ist schön :)

27. září 2008 v 13:27 | Jane
Sice nevím jestli to někoho zajímá, ale třeba to někdo přečte
Co se týče Burbachu, uznávám, že se mi docela stýská, bylo to tam moc fajn. Město samo o sobě mi přišlo krásný. Upravený, čístý a žádný pororozpadlý dům na každém rohu. Všechny jsou tam viditelně opečovávané a ne jako u nás, že chátrají i památky...Všude nás přijali velice vlídně což je docela zásadní plus :) Mě osobně se nejvíc líbila plavba lodí po Rýnu, protože už jen ten rozhled na hrady co jsou po obou stranách této řeky (ve vyšších polohách než města) byl úžasný. No vážně, pokud tam někdo někdy pojedete tak doporučuji :). Naše rodinka byla taky velice přívětivá a hlavně trpělivá s naší snahou se nějak domluvit. Poslední den nás naši "adoptivní rodiče" pozvaly do pizzerie a ukázali nám kostel. Musím říct, že ačkoli kostel jsem navštívila asi potřetí v životě, naprosto mě učarovaly tamější varhany. Když jsme tam večer přišli někdo na ně zrovna hrál a v tu chvíli jsem si uvědomila, že bych to krásnou melodii byla schopná pořád poslouchat, ani se mi nechtělo odcházet. Bylo to takové vzláštní, když v prázdném kostele někdo tak krásně hraje...Ovšem to jsem skočila rovnou na konec našeho programu, tak to vezmem trošku souvisle. Pondělí a pátek jsme strávili cestou. Ve úterý jsme jeli do Düsseldorfu, kde jsme navštívili zdejší parlament a také televizni věž. Zde je jedna menší zajímavost. Výtahem vyjedete do výšky 168 m, tam je restaurace a okna na které si můžete lehnout a uvidíte patu věže. Nic pro lidi co mají strach z výšek, jako třeba já, ale tak napůl jsem nakoukla a výhled je to úžasný, ale nelehla jsem si. Po návratu z Düsseldorfu tak jsme si v rodině povídali na téma, které nesnáším v češtině, totiž o politice, ale světe div se rozuměli mi :D Aby jste rozuměli proč pořád píšu my...byli jsem v rodině minimálně ve dvojicích. Další den, jsme měli nejvíc "položek programu" vetšina byla v Burbachu. Tedy nejdřív jsme navštívili místní Sparkasse (spořitelna) pak také Rathaus (radnici) a muzeum Alte Vogtei. Po prohlídce muzea jsme opět nasedli do autobusu a jeli jsme se podívat na letiště, zde jsme se projeli jen po parkovišti, protože tam prý měli nějakou akci a nemohli jsme dovnitř. Poslední položka byl velkosklad Lidlu. Což se nám v určitém smyslu hodilo do ekonomiky. Tento sklad má velikost 3 fotbalových hřišť. Všichni jsme tam šli i do mrazícího oddílu kde se uchovává maso, kde byla tedy pořádná kosa -30 stupňů a víc! Jakmile jsme všichni vyšli byli jsme vyklepaný až hrůza a to jsme tam byli jen pár minutek. No a čtvrtek jsme krom plavby na lodi taky navštívili Koblenz a ještě jedno městečko, u něhož si nepamatuji jak se přesně píše, musím to někde zjistit. Také jsme navštívili jeden z hradů, který jsme si prohlédli jak zevnitř tak zvenku z lodi.
Pak už jsme bohužel v pátek jeli domů. Vážně to tam bylo super, nemám tomu co vytknout! :)

Mix

27. září 2008 v 12:49 | Jane |  Trošku mimo...
Mix...čeho? Došla jsem k závěru, že v nejbližší době, tedy doufám sem budu přidávat hlavně články týkající se HP - to proto, že jsem tuhle rubriku poslední dobou dost zanedbávala, vždyť poslední článek je ze srpna... a pak také různých aktualit z muzikálů. Nic nebude hned a myslím, že nejvíc článků sem připadne stejně vždy o víkendech, protože škola je teď po návratu z Burbachu "plná písemek" a není zase tolik času kolik by člověk chtěl...

Jane Eyre

26. září 2008 v 22:35 | Jane |  Kresby tužkou
Jasně, vím, že tohle není kresba tužkou, jen nevím, do které jiné rubriky bych to mohla zařadit. Koneckonců je to taky tvorba, jenže počítačová. Je to už dlouho co jsem to vytvořila, jen nebylo kdy to sem dát. Je to dělané v Adobe Photoshop jedna z mých prvních, nevím jestli i posledních tapet v tomhle programu. No a jak logicky vyplývá je k filmu Jane Eyre z roku 2006. Je použit sevrer enter4u, a to kvůli už zmíněnému zúžení stránky. Ovšem můžete ho nálézt i v galerii JE ;)

Nic není tak, jak se zdá

25. září 2008 v 21:03 | Jane |  Mé úvahy
Uznávám, že jsem sem delší dobu nenapsala žádnou ze svých "úvah" Tak to teď možná napravím. Proč zrovna tenhle název článku? Nic není tak, jak se zdá...aisi proto, že to tak bude. Nejlíp se to dá popsat asi na lidech...na kterých?

6. desing

25. září 2008 v 17:33 | Jane |  Trošku mimo...

Tak konečně jsem to dotáhla do konce. Je to poprvé co jsem dělala záhlaví v Adobe Photoshop, tak je to možná i vidět. Chtěla bych zde moc poděkovat Hance, že mi poskytla několik rad a pomohla mi tak tento desing doupravit :) Jinak jsem se rozhodla tentokrát pro Harryho společně se Sevem. Jednak proto, že když se to tak vezme tak jsem desing jen s tématikou HP ještě nevytvořila a taky asi proto, že když jsem konečně dočetla první díl, nějak to ve mě zanechalo jakýsi pocit, který nedovedu vyjádřit. No a k tomuto desingu jsem si vytvořila i odpovidající ikonku, kterou teď budu nejspíš používat. Kdo chce může hlasovat v anketě v článku, zda se mu tento desing líbí, či ne, nebo se vyjádřit slovně (slušně!) do komentářů.

5. bleskovka (+ cena)

25. září 2008 v 12:59 | Jane |  Bleskovky
Ahoj všichni, delší dobu tu nebyla žádná soutěž, uznávám, že má fantazie se asi vydala na výlet...
Tato bleskovka bydu formou přesmyček
PRAVIDLA:
  • Každý kdo se chce zúčastnit, ať odpoví na jednu možnost, (bere se to postupně, takže první napíše 1), druhý 2), atd.) Čili kdo dřív příjde.
  • Pokud někdo chce odpovědět na další tak může vždy po 2 hodinách.
Téma - Muzikály
  1. MALHET
  2. ŘYKRAS
  3. LAOPKETAR
  4. GEKALINA
  5. LEOGLIA
Diplom máš v článku, příště prosím pozor na pravidla Díky, že ses zúčastnila.

Změna

24. září 2008 v 21:57 | Jane |  Trošku mimo...
Tak jak jsem už zmínila, desing chce změnu, moc mi sem nesedí... a konečně jsem se dostala k tomu vytvořit nový...článek k němu přidám s anketou až zítra, ale kdo chce, může komentovat. Jinak dodatečně děkuji všem co tento blog navštěvují, už je tu celková návštěvnost 21 000. Za což Vám moc děkuji a doufám, že se Vám tu bude líbit. Jinak jak jste jistě postřehly blog byl zúžen nikoli záměrně, ale do velikosti záhlaví. Ještě nevím zda to tak nechám. Ostatní drobné úpravy dodělám zítra.

Ich fahre nach Deutschland

14. září 2008 v 15:25 | Jane |  Trošku mimo...
Už je to tak, v Pondělí odjíždím do Německa. Konkrétně do Burbachu. Zde budu v rodině až do pátka, takže sem v tomto intervalu nebudou přibývat žádné články, a já jakožto nepřítomná nebudu odpovídat na Vaše otázky, či prosby o hlasování, což je celkem logické. Odpovím, až se vrátím. No a kde přesněji je vlastně Burbach? (cč)

Pomůžete?

14. září 2008 v 15:08 | Jane |  Trošku mimo...
Ahoj všichni, došla jsem k závěru, že se sem tento desing příliš nehodí, není to o tom, že by se mi nelíbil, ale něco mi na něm nesedí. Proto prosím Vás, pokud se mezi Vámi najde nějaká dobrá duše, která by byla ochotná, mi pro tento blog vytvořit desing, ať tak učiní. Já uznávám, že mě opustila fantazie. Další informace pro Ty "co chtějí" najdete v článku.

Patrik - sketch

1. září 2008 v 16:54 | Jane |  Patrik
Tak jsem si hrála na caption.it a "vytvořila" pár obrázků s P.S., které můžete vidět v článku a sami posoudit...

Die Schule

1. září 2008 v 16:05 | Jane
Poněvadž je opět 1.9. tak tedy všem SB i ostatním hodně zdaru, vykročení správnou nohou jak se říká v tomto školním roce, doufám, že Vám bude stačit níže uvedený obrázek, nic víc teď bohužel nesvedu...

Please

1. září 2008 v 15:55 | Jane |  Trošku mimo...
No jo, už zase, a o co jde? No, nedávno se nám sesypal pc a tudíž tu musím pár věcí vypálit, než se znovu pořádně nahodí systém, takže vás prosím buďte shovívavý mám teď minimum možností psát sem články...to vše se napraví už o víkendu, tedy doufám...Díky

Významy jmen II

1. září 2008 v 15:37 | Jane |  Trošku mimo...
Tak a tady máte slibované významy jmen žen. Doufám, že v nižším článku zvýraznění jména Patrik si dáte dohromady...