Srpen 2008

Nevychovanci!!

31. srpna 2008 v 11:18 | Jane |  Trošku mimo...
To se jen tak nevidí, právě jsem zjistila, že mi nebo nám na Fórum.lidé.cz zrušili fórum!! Co mě na tom štve úplně nejvíc? Že nevím proč! Příjde mi to dosti nefér, něco zrušit a ani nenapsat důvod, když sem tam byla minulý týden tak ještě existovalo a teď tohle... :( což o to, založím ho znovu, ale stejně bych se jich na důvod smazání ráda zeptala. Sama jsem ho nesmazala, neměla jsem důvod...
Proto bych se Vás ráda zeptala
  • na názor co si o tom myslíte?
  • a také zda nevíte kde se můžu dopátrat odpovědí? Respektive si stěžovat?
Díky všem co mi poskytnou jakoukoli radu

Avatary ©

27. srpna 2008 v 13:46 | Jane |  Patrik
Dneska jsem se rozhodla vytvořit pár avatarů s Patrikem, z pár se jich vyklubalo 15 s čímž jsem ani já nepočítala...můžete samozřejmě komentovat, pokud budete slušní a kopírovat (tedy pokud budete chtít) jedině se zdrojem.
Ostatní v článku

Harry Potter soundtrack

27. srpna 2008 v 10:19 | Jane |  Harry Potter
Tohle jsem našla už dávno při brouzdání na netu, jen jsem se neměla k tomu to zveřejnit...stačí dát play. (zdroj)
Příjemný poslech...


5. desing

25. srpna 2008 v 17:51 | Jane |  Trošku mimo...
Tak jsem se rozhodla ke změně, minulý desing tu byl zhruba půl roku a vy sami můžete posoudit, zda byl lepší, nebo okomentovat tento.

Opakování

25. srpna 2008 v 14:07 | Jane |  Trošku mimo...
Čeho? No popravdě obrázků v galeriích...Jde tu o to, že v některých galeriích je obrázků tolik, že nelze vyloučit, že se některé opakují. Snad mi to nebudete mít za zlé, ale nemám zatím chuť kontrolovat každý obrázek zda tam je nebo není...pokud chcete můžete mi napsat do komentářů, pokud nějaké stejné objevíte.
Které galerie zde jsou?
Patrik, Harry Potter, Filmy/seriály (Angelika, Čarodějky, X-men,...), Muzikály (Kleopatra, Rebelové, 3M, Angelika,...), Fantom Opery, Monika ABS, Moji oblíbenci (Gerard Butler, Viggo Mortensen, Emmy Rossum,...), Fantasy, Nature, Jane Eyre 2006...

Účastním se...

25. srpna 2008 v 12:28 | Jane |  Trošku mimo...
Soutěže o nejlepší blog...po dleší době se opět něčeho účastním proto Vás co jste ochotni pro mě dvakrát kliknout svojí myší tak prosím TADY Díky všem.

Jane Eyre...

25. srpna 2008 v 12:22 | Jane
Popravdě nevím jak tuhle skupinu obrázků pojmenovat, každý by tomu asi říkal jinak. Ještě jsem nalezla jeden avatar s Tobym coby Rochesterem :) Převážná většina je odtud, jinak jsem využila google.

Královna králů

25. srpna 2008 v 11:55 | Jane |  Mé oblíbené knížky
Jelikož já sama jsem milovnicí Egypta a všeho co se této země týče, bylo pro mě jakousi povinností si tuto knížku zakoupit. Příběh Kleopatry jako královny je známý, a zároveň jeden z mých nejoblíbenějších...Autorka Karen Essexová o podle mé napsala více než dobře, ale na to si musí každý udělat názor sám za sebe...

LofD - part 1

25. srpna 2008 v 11:40 | Jane
Tak aby jste tu neměli jen samé informace :), postupně se pokusím dát sem jednotlivé části příběhu, nejlépe po sobě jdoucí, v tomto článku najdete prvních pět. Tak tedy....
1. The Cry of the Celts
2. Erin The Goddess
3. Celtic Dream
4. The Warriors
5. Gypsy
To be continued...

Diplomy za prázdniny...

24. srpna 2008 v 19:52 | Jane
Dva diplomy, které jsem dostala za účast v bleskovkách .... zde a zde

Lord of the Dance - příběh

24. srpna 2008 v 19:34 | Jane
Ve stručnosti napsaný děj představení tanečních hvězd...(zdroj)
LORD OF THE DANCE - PŘÍBĚH
Pláč Keltů (The Cry of the Celts) - Temné napětí keltských hlasů pozvolna mizí a objevuje se malý duch, obklopený spícími dívkami Irska. Pomocí magické flétny a pokropením zlatým prachem probudí malý duch dívky ze spánku a ony nádherně tančí dokud zvuk bubnů neohlásí příchod Pána tance (Lord Of The Dance). On skáče na pódiu s oslnivou přehlídkou práce nohou, ve finále pozve na pódium celý svůj kmen a tančí společně.
Bohyně Irska (Erin The Goddess) - Bohyně Irska vstupuje na jeviště v dlouhém plášti ze zeleného sametu a zpívá baladu o touze milovat.
Keltský sen (Celtic Dream) - Dívky Irska tančí ve vizi klidného světa, k nim se připojuje Saoirse, ale toto snění je přerušeno temnými časy.
Válečníci (The Warriors) - Don Dorche, pán temnot, přichází ve zlomyslné masce, a chlubí se. Na jeviště přichází jeho armáda, která tančí s dokonalou precizností a je připravena ukrást mír zemi.
Cikánka (Gypsy) - Jemnější hrozba přichází v podobě Morrighan, smyslné, krásné a dychtivé odloudit Pána tance od Saoirse.
Housle ohně (Strings Of Fire) - Keltský oheň a duch je roznícen Mairead Nesbitt a Corou Smyth pomocí houslí.
Prolomení (Breakout) - Saoirse a dívky Irska tančí ve víru barev dokud nepřijde Morrighan, která svým naparováním způsobí, že se Saoirse změní ve svůdkyni. Ona a dívky Irska si strhnou šaty a jsou oblečeny jen v černém dresu a začnou tančit jako dokonalé svůdnice.
Bojovníci (Warlords) - Pán tance a jeho bojovníci přichází na jeviště ke konci vystoupení dívek. Pán tance zkouší připravenost své armády a vede je v tvrdém výcviku.
Bohyně Irska (Erin The Goddess) - Jakmile zmizí Pán tance a jeho armáda, přichází Bohyně Irska a zpívá píseň v galském jazyce.
Pán tance (The Lord Of The Dance) - Saoirse a Morrighan tančí v duetu. Čtyři tanečníci se k nim připojují. Jakmile oni zmizí, nastupuje Pán tance v oslnivém tanečním výstupu. Poté zmizí z jeviště a za okamžik se vrací i se všemi tanečníky. Poté všichni spolu tančí v jedné řadě. A tím končí první jednání!
Nebezpečná hra (Dangerous Game) - malý duch přichází na jeviště a začíná hrát na svou kouzelnou flétnu, aby uklidnil bouři. Při posledních notách přichází na jeviště Don Dorche se svým kapitánem a ukradne duchovi jeho kouzelnou flétnu. Po krátké chvíli zlého škádlení s duchem, zlomí Don Dorche flétnu a tím zničí veškerou moc ducha. Zničen ztrátou své flétny nevidí duch jak na jeviště přichází celá armáda Dona Dorcha, dokud není pozdě. Armáda terorizuje malého ducha, vězní ho a strká si ho mezi sebou. V ten okamžik se objeví Pán tance a zachrání malého ducha. Schová ho za sebe a tančí spolu s Donem Dorchem tváří v tvář. Poté přichází na jeviště i armáda Pána tance. Všichni spolu bojují. Nakonec zůstane na jevišti pouze Pán tance a malý duch. Malý duch ukazuje Pánu tanci svou zlomenou flétnu, ten ji od něho bere a za zády ji spraví. Poté ji předává duchovi a ten celý šťastný odtančí z jeviště.
Pekelná kuchyň (Hell's Kitchen) - Přichází Morrighan a hraje si s city Pána tance, ale jeho srdce patří Saoirse a tak se jen směje a odchází. Nezastrašena, tancuje Morrighan sama, jista si, že nakonec vyhraje.
Ohnivé noci (Fiery Nights) - Don Dorche a několik jeho mužů tančí s dívkami. Don Darcha vidí novou příležitost jak zničit Pána tance, odchází s Morrighan, zatímco ostatní zůstávají sedět na jevišti.
Nářek (Lament) - Na jeviště přichází Mairead Nesbitt a Cora Smyth se svými houslemi a hrají pomalou píseň o lásce.
Dvojčata (Siamsa) - Kmen Pána tance se těší z příchodu jara a tančí společně v pestrobarevné oslavě života a lásky.
Bohyně Irska (Erin the Goddess) - Bohyně Irska následuje tanečníky a zpívá baladu o brzké svatbě.
Ukradený polibek (Stolen Kiss) - Saoirse a dívky Irska společně tančí a Pán tance se na ně dívá. Vzápětí dívky Irska odcházejí, nechávají Saoirse a Pána tance samotné až do okamžiku kdy přichází Morrighan. Ta přebírá Saoirse Pána tance a Saoirse se jen zarmouceně dívá. Po chvíli se ale Pán tance vrací ke své skutečné lásce a věrnost stvrzuje hlubokým polibkem.
Noční můra (Nightmare) - Zhrzená Morrighan se rychle pomstí a rozděluje Pána Tance a jeho lásku čekajícím vojskem Dona Dorcha. Pán tance posílá Saoirse pryč, ale je chycen. Vojsko se směje nad svým triumfem a uvězní Pána tance. Don Dorche vyzývá kapitána aby přivedl Pána tance k rozsudku. Pán tance mizí v explozi, tak jak si to Don Dorche přál. Don Dorche a jeho muži oslavují vítězství a připevňují kolem pasu Dona Dorcha vítězný opasek.
Duel (The Duel) - Ve své škodolibé radosti, zapomněl Don Dorche na malého ducha, který přibíhá a svou kouzelnou silou vrací Pána tance zpátky mezi živé. Vojsko zpanikaří a utíká. Začíná boj. Don Dorche dělá vše co je v jeho silách, aby zničil Pána tance. Ten ale překonává Don Dorcha v každém pohybu. Ve finále jsou nohy Pána tance tak rychlé, že Don Dorche se lekne a utíká pryč.
Vítězství (Victory) - Vyčerpaný Pán tance padá na kolena. Potom se k němu vrhá malý duch a objímá ho. Přichází také Saoirse, políbí se a odchází mezi zástupy Druidů držící svíčky. Jakmile Druidové odejdou, přichází malý duch se svou vlastní svíčkou a raduje se.
Planeta Irska (Planet Ireland) - Opakované taneční kousky jsou specializací skupiny. Michael Flatley vede své tanečníky v drsném stepovacím drilu.

Lord of the Dance

24. srpna 2008 v 19:19 | Jane
Uznávám, že už je to hodně dlouho co mě LorD zaujaly nejen tanečně, ale i skvělým hudebním doprovodem. Přivedla mě na ně má skvělá sestřenka, která mi je doporučila, dlouho mi to jisté dvd leželo "ladem" než jsem se dostala k tomu abych se na to podívala a přiznávám, že v té době mi ten název nic moc neříkal...ale stačilo shlédnout a "získali" si mě pokud chápete co myslím. Pátrala jsem po internetu a zatím jen malé info co jsem o nich našla máte zde. V předchozím článku máte životopis zakladatele Michaela Flatleyho...
Celý fenomén, kterému se říká Lord of the Dance, je kritikou nejnadšeněji oceňovaným představením všech dob. Vznikl v roce 1996 v irském Dublinu. Od té doby trhá všemožné rekordy ve všech zemích světa, kde se ukáže. Jejich úspěch je prakticky nepřekonatelný. Když vystupovali v Londýně na stadionu ve Wembley, tak jej 21krát v řadě úplně celý vyprodali... Tajemství mimořádného úspěchu této legendární show spočívá do velké míry v tom, že oslovuje široké publikum bez ohledu na věk, pohlaví, či kulturní zázemí. Díky nadčasovému ztvárnění a universální přitažlivosti se Lord of the Dance zařadili mezi živoucí legendy, zázraky moderního světa. Autorem představení a zakladatelem skupiny je Michael Flatley, Američan, jehož kořeny vedou až do Irska. Už od dětství se věnuje tancování, v 17 letech byl prvním Američanem, který vyhrál Mistrovství světa v irském tanci. Nejen show, ale i Michael sám je držitelem několika světových rekordů. Nikdo jiný nemá nohy pojištěné na 40 milionů dolarů a nikdo nedokáže udělat 35 stepů za sekundu. Hudba je založena na tradičním irském folklóru, obohaceném o rychlejší popové melodie. Dvorním skladatelem Lordů je Ronan Hardiman. Do dnešních dnů vydal i 3 sólové desky. Na choreografii tance se podílí nejúspěšnější irská choreografka současnosti - Marie Duffy Messenger. Marie také tancovala už od dětství. Zkoušela různé taneční styly, ale zakotvila u irského tance. Její svěřenci běžně vyhrávají velké taneční akce po celém světě. V roce 1996 byla ukořistěna Michaelem Flatleym, ke spolupráci na Lord of the Dance. Děj představením je fantastický příběh Dobra a Zla v překrásné pohádkové scéně. Celá show je naprosto strhující, vtáhne Vás do děje, uchvátí hudbou a podanými výkony, prodchne kouzlem a ve finále gradujícím tempem rozbuší srdce snad každého diváka....

Michael Flatley

24. srpna 2008 v 19:02 | Jane |  Životopisy
Známý nejpíš především založením a tancem v Lord of the dance. Přezdívaný Celtic Tiger, člověk, který už v mládí šel za svým snem :) To co dokázal je obdivuhodné ... kdo se o něm chce něco dozvědět ... stačí kliknout na celý článek

Rose Arianna McGowan

10. srpna 2008 v 15:00 | Jane |  Životopisy
Asi šlo o zvyk, ale nějak jsem ji po dlouhou dobu v Čarodějkách nemohla skousnout, ale herečka je skvělá.

Spřátelování blogu

9. srpna 2008 v 11:59 | Jane
Došla jsem k názoru, že spřátelování blogu nemá moc velký význam, přesto nelituji toho, že jsem se se 7 blogy "skamarádila". Rozhodla jsem se, ale s tím nejpíš prozatimně skoncovat a nespřátelovat! Jsem si vědoma toho, co si asi myslíte, když tohle chcete..."Tvoje věc", "Tvůj problém"...Ano, a tak to taky zůstane, mým problémem. Spřátelené blogy budu nadále navštěvovat, tak jako spoustu ostatních, kteří o tom možná ani nevědí, protože moc komentářů za sebou nezanechávám. Několik blogů se mi opravdu moc líbí, (časem možná uvedu i odkazy) ale to pro mě není důvod psát ony lehce přeslazené komentáře, které mnohdy na různých místech čtu. Nic proti nim nemám, jednoduše to není "můj styl" toť vše.
No a jelikož když toto čtete, už jsem opět pryč, tak se pokusím nasbírat nějaké "materiály", kterými Vám snad svou prázdninovou nepřítomnost trochu vynahradím. Díky za čas těm, kteří ho věnují nejen tomuto článku, ale i blogu obecně.

7. spřátelený blog

7. srpna 2008 v 13:27 | Jane
Tak se po delší době našel někdo, kdo se mnou chce takzvaně kamarádit. Na tomto blogu naleznete informace o muzikálech, seriálu Čarodějky, Gilmorova děvčata, ...a spoustu dalšího, stačí se podívat. Odkaz a "poděkování" pro majitelku najdete v článku.

Láska lháře bolí

6. srpna 2008 v 19:43 | Jane |  Hudba
Tak jsem se rozhodla dát sem jednu z Mončiných písniček...


Diskografie

5. srpna 2008 v 20:19 | Jane |  Monča Absolonová
Tak v tomto článku se můžete podívat na Mončinu diskografii, která se jak pevně věřím brzy doplní o nový "přírůstek" :)

Monika a pochod

5. srpna 2008 v 19:22 | Jane |  Monča Absolonová
Jak jste asi pochopili myslím jak jinak než letošní už zmiňovaný Avon pochod, jehož tváří Monča byla :) Autoři tohoto videa jsou administrátoři stránek www.absolonova.estranky.cz !! Mimo jiné zde Monika mluví i o svém novém chystaném cd :)

Promo - Hermiona

4. srpna 2008 v 22:49 | Jane |  Harry Potter
Tak raději nebudu přesně určovat ke kterému dílu jsou, protože k pátému jsem viděla jiné...(tedy asi). Mecky děkuji za opravení mé doměnky :)