Angeličiny narozeniny

26. dubna 2008 v 22:07 |  Muzikál Angelika
Sic s menším opožděním, ale přece :) 6. března letošního roku Angelika oslavila své první narozeniny u nichž byli přítomni správci webu musicalnet od nichž byla převzata část článku.
Za uplynulou dobu bylo uvedeno přes 200 repríz, výběrové CD získalo platinovou desku, světlo světa spatřilo též DVD k muzikálu a jedno z představeních navštívila i autorka literární předlohy Anne Golon. Proto se roční výročí stalo dobrým důvodem pro malou oslavu.
Před samotným představením diváky v sále osobně přivítal jeden z producentů Oldřich Lichtenberg a prostřednictvím videozáznamu i autor hudby Michal David. Dalším překvapením pro diváky, ale i pro přítomného producenta, byla hromadná gratulace všech účinkujících, kteří mu písní "Hodně štěstí, zdraví..." a dortem popřáli k blížícím se narozeninám. Ale neměl to být jen spolumajitel divadla Broadway, kdo měl být ten večer obdarován. Na jednoho vylosovaného šťastlivce z hlediště totiž čekal dar v podobě leteckého zájezdu do Bulharska pro dvě osoby. V divadle Broadway většinou bývá zvykem okořenit výroční představení i trochou humoru, ovšem 6. březen se stal výjimkou. Různé vtípky, které ten večer zazněly, vykrystalizovaly již během onoho roku uvádění.
Jedinou viditelnou změnou posledních několika představení je tedy pouze trochu upravený kostým Contoire v podání Lindy Finkové. Příčina této inovace je jednoduchá - alespoň částečně zakrýt bříško, jež je důkazem jejího těhotenství.
Pro představu tu máte kostým Petry Janů ze stejné scény
Pokud jde o výkony jednotlivých aktérů, pak už tradičně herecky vyčníval Desgrez Tomáše Trapla a pěvecky Nicolas Bohuše Matuše. Tím ovšem neříkám, že ostatní byli špatní. Například u Dashy je znát velký posun od prvních generálek, a i když v první půlce místy působí zakřiknutě a v některých pasážích nejistě, ve druhé části se jí nedá téměř nic vytknout. Velmi dobrý výkon předvedl i Peyrac Zbyněk Fric, za který při děkovačce zaslouženě sklidil největší ovace.
Kromě již zmíněných představitelů mohli diváci vidět a slyšet Pavla Vítka, Tomáše Savku, Šárku Vaňkovou, Víléma Čoka nebo Tomáše Bartůňka s Dušanem Kollárem, kteří svým hlasem dávají vyniknout i malým rolím.
A výherce zájezdu? Na samotné losování došlo až po přídavku, kdy Dasha vylosovala výherkyni, a zmínila se, že v hledišti má několik známých. Moderátorem tohoto slavnostního okamžiku se stal Gendére Michal Tůma, ke kterému se při předávání poukázky na výhru aktivně přidal i Tomáš Trapl.
Jak to tak podle informací dní minulých vypadá, druhých narozenin se Angelika asi nedočká. Poslední představení se plánuje na 28. června. Zda-li to bude derniéra, nebo se tento muzikál po vzoru Golemajen na nějaký čas odmlčí, se zatím neví. Jedno je ale jisté. Od září se do Broadwaye vrací Kleopatra.
Osobně doufám, že se Angelika dalších narozenin dočká!! Byla by to hrozná škoda, přijde mi, že se hraje strašně krátkou dobu oproti jiným muzikálům, ale možná je to jen můj dojem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luchie Luchie | Web | 8. září 2008 v 15:55 | Reagovat

Každá amjí jiný protožr Linda byla těhotná a asi by se do toho s tíám prckem nedostala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama