Teorie o Nymfadoře

18. června 2007 v 15:57 | Jane |  Teorie o HP
Tak tady jsem na jedné super stránce našla dost zajímavou teorii, doporučuju přečíst ;-) Napište klidně do komentářů co si o tom myslíte, budu se těšit
V knize Princ dvojí krve bylo mnohokrát řečeno,že se Tonksová velmi změnila.Harry si myslel, že truchlila pro Siriuse a poté, že to bylo neopětovanou láskou k Remusovi.
Ale na druhou stranu je v knize dost náznaků, opravdu něco nesedí?
1.změna jejího patrona
2.změna v chování
3.byla v chodbě,která vedla ke Komnatě nejvyšší potřeby
4.dotknutí rukávu
Už její náhlá změna patrona zní dost podivně. Lupin jednou řekl, že Patronova forma se může změnit: "Někdy se to stává, obrovský šok, emoční krize. Ale nejsem si jistá jestli tohle sedí na Tonksovou. Možná bych pochopila kdyby se opravdu trápila pro Siriuse a obviňovala se z jeho smrti. Ale přece jen už je jí něco přes dvacet a nemyslím,že tak moc by se měla trápit pro lásku. I když chápu, že je možná velice citlivá a přesvědčená, že Remus je pro ni ten pravý. Ale emoční krize?
Fénixův řád používá patrona jako komunikační prostředek mezi sebou,protože se nedá zfalšovat.Na druhou stranu v knize,když Tonksová vyslala patrona podivil se Snape, že se hodně změnil, ale pořád poznal, že patron patří Nymfadoře.
V knize se hodně používá mnoholočný lektvar. Je tady také možnost, že Draco vypil mnoholičný lektvar, aby se přeměnil v Tonksovu. Protože chování obou dvou je velmi podobné. V knize také bylo něco o tom, že si Harry všiml, že Tonksová a Draco jsou šedavě bledí a vypadají vyčerpaně. Ale kde by Draco vzal něco od Tonkové? (vlas…)
Draco tak vypadal proto, že dělal něco co nechtěl - stal se smrtijedem. Ale můžeme to samé říct i o Tonksové?
Také by to odpovídalo na otázku: Proč byla tak blízko Komnaty nejvyšší potřeby?Přece Goyle pil mnoholičný lektvar, aby strážil kdo jde. Ale tam to byla 100% ona. Ale proč?
V šesté knize se nezdá, že by Tonksová dokázala měnit vzhled díky svým metamorfomágským schopnostem.
Navíc, když k ní v sedmém patře Harry běžel a mluvil o řádu, ona se "nevědomky dotkla rukávu." Jenže z knihy jsme zvyklí, že jediní, kteří tohle dělají jsou smrtijedi.Tedy tedy smrtijedka?
Ale zase na druhou stranu:
Podvodník by chtěl vypadat přeci stejně jako ona. Možná si Tonksová ještě plně neuvědomila Siriusovu smrt. Přece neměla moc příležitostí, aby se s tím vyrovnala, když se hned po událostech na Odboru záhad léčila u svatého Munga. Také se možná obviňovala ze Siriusovi smrti, přece jen mám dojem, že napřed s Bellatrix bojovala Nymfadora. Možná si také uvědomila jak je život křehký a těžký, pochopila,že cesta, kterou si vybrala bude náročná. Došlo ji, že to nebude tak lehké. A také možná přišla na to, že život je moc krátký na to, aby ho strávila opuštěná. Byla zamilovaná do Remuse a jeho odmítání ji hodně bolelo. Ale když pak na pohřbu byla s Remusem vypadalo to, že je vše v pořádku. Nymfadora Tonksová se změnila, ale kdo by se nezměnil? Prožila toho hodně a naráz, nebyla na to zvyklá tak jako Harry. Přece jen od páté knihy musela dospět. A nebo to bylo láskou a nám se v sedmé knize předvede zase ta ztřeštěná Tonková.
JKR řekla, že v příští knize bychom se mohli setkat se členem Řádu, kterého jsme ještě neznali. Možná, že je to Tonksová. Všechno, co o ní víme jsou povrchní informace jako, že je nemotorná, zábavná a osobitá. Takže možná tohle všechno připravila pro další Tonksovou. Tady je doslova, co JKR řekla:
(Koho ze členů Fénixova řádu máte nejraději?)
JKR: "Stále zabíjím své oblíbené postavy Fénixova řádu, ale existuje jeden člen, kterého jste zatím pořádně nepoznali a poznáte."
Mohu se mýlit, ale myslím, že všechno, co se týkalo Tonksové bylo přípravou na sedmý díl!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četli jste Harryho?

Ano!!
Ne

Komentáře

1 Leňule Leňule | Web | 20. června 2007 v 14:46 | Reagovat

Na mém blogu začala soutěž o nejlepší colorizaci,ve které jsi přihlášený(á).Tak rychle sháněj hlásky!Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama